Wybory do Izb Rolniczych 2023

Urząd Miejski w Szczuczynie informuje, że w dniu 24 września 2023 r. odbędą się wybory do Rad Powiatowych Podlaskiej Izby Rolniczej.

Osobami uprawnionymi do głosowania w wyborach do izb rolniczych są:

Ø    osoby fizyczne i prawne będące podatnikami podatku rolnego, które posiadają gospodarstwo rolne o łącznej powierzchni przekraczającej 1 ha lub 1 ha przeliczeniowy,

Ø    podatnicy podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolniczej,

Ø    członkowie Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych posiadający w nich wkłady gruntowe.

Tylko ci podatnicy będą umieszczeni na listach do głosowania.

Z listami wyborców można będzie zapoznać się w Urzędzie Miejskim w Szczuczynie, pok. nr 4, w godzinach pracy urzędu,  w terminie od 25 sierpnia 2023 r.

Rolnik, spełniający jedno z powyższych kryteriów, może ubiegać się o mandat członka Rady Powiatowej Podlaskiej Izby Rolniczej.

W celu rejestracji należy złożyć następujące dokumenty:

Ø    zgłoszenie kandydata,

Ø    zgoda na przetwarzanie danych osobowych,

Ø    oświadczenie kandydata o zgodzie na kandydowanie,

Ø    oświadczenie kandydata o niekaralności,

Ø    lista co najmniej 50 podpisów członków izby rolniczej popierających kandydata.

Druki można otrzymać w Urzędzie Miejskim w Szczuczynie, w biurach Podlaskiej Izby Rolniczej lub pobrać ze strony www.um.szczuczyn..pl

Dokumenty należy złożyć w terminie do dnia 04.09.2023 r. w siedzibie Okręgowej Komisji Wyborczej Urząd Miejski w Szczuczynie pok. nr 13, w godzinach pracy urzędu.

W przypadku braku zgłoszeń kandydatów zostanie ogłoszony dodatkowy nabór, który będzie trwać do 08.09.2023 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Podlaskiej Izby Rolniczej  w zakładce Wybory 2023.