Młodzieżowe Centrum Kultury rozpoczyna swoją działalność!

29 grudnia 2023

Stowarzyszenie „Szczuczyn 29” zgodnie z pozyskanym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowaniem rozpoczęło działalność Młodzieżowego Centrum Kultury.

Zadanie pn. ”Adaptacja budynku na potrzeby Młodzieżowego Centrum Kultury” pozwoliło na zakup wyposażenia na potrzeby prowadzenia działalności na rzecz młodych ludzi. Są to m.in. stoły, krzesła, tablica magnetyczna, maszyna do szycia, kanapy, pufy, projektor mobilny z ekranem czy telewizor. Wyposażenie będzie stanowiło podstawę do organizowanych spotkań, warsztatów oraz działań mających na celu aktywizację młodzieży.

Z końcem 2023 roku nastąpiło oficjalne otwarcie obiektu. Podczas spotkania młodzi ludzi dowiedzieli się w jakim celu powstało Młodzieżowe Centrum Kultury, przekazali swoje propozycje co do jego funkcjonowania, a przy okazji spędzili miło czas wśród rówieśników.

Młodzieżowe Centrum Kultury działać będzie w tygodniu lub/oraz w weekendy, w zależności od zgłaszanych potrzeb i organizowanych wydarzeń. Zapraszamy wszystkich do działania, opracowania kierunku Waszych zainteresowań oraz rozwijania pasji kulturalnych, edukacyjnych czy społecznych.

To miejsce zostało stworzone właśnie dla Ciebie, nie zastanawiaj się i przyjdź! Razem możemy zmienić nudną codzienność w kolorową rzeczywistość.

Całkowity koszt zadania to 29 095,05 zł, z czego dofinansowanie stanowi 23 000,00 zł, a wkład własny Stowarzyszenia „Szczuczyn 29” to 6 095,05 zł – dotacja z budżetu Gminy Szczuczyn

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego

Stowarzyszenie „Szczuczyn 29”