Informacja Komisji Konkursowej powołanej do przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie

29 grudnia 2023

W wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego, zgodnie z  § 4 pkt 9 regulaminu pracy Komisji Konkursowej powołanej w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko Dyrektora Biblioteki Centrum – Kultury w Szczuczynie Komisja zarekomendowała dwóch kandydatów do zatrudnienia, spełniających w najwyższym stopniu wymagania określone w ogłoszeniu o konkursie: Panią Martę Łynko zam. Wąsosz i Pana Janusza Siemiona zam. Szczuczyn.

W ocenie Komisji konkursowej wyżej wymienieni kandydaci tj. Marta Łynko i Janusz Siemion przedstawili spójną pod względem merytorycznym i programowym koncepcję działania Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie przy uwzględnieniu możliwości budżetowych instytucji oraz środków zewnętrznych. Opracowane plany działania BCK uwzględniają charakter instytucji, jej rolę w regionie, oraz potrzeby mieszkańców, zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Kandydaci wykazali się właściwą znajomością miejscowych realiów, oraz najwłaściwszą w opinii Komisji oceną potrzeb lokalnych odbiorców. Wątpliwości nie budzi również znajomość obowiązujących przepisów prawa, zasad funkcjonowania samorządowej instytucji kultury jaką jest BCK, oraz organizacji działalności instytucji w zakresie finansów i budżetu, co gwarantuje  stabilność w czasie szybko zmieniających się przepisów prawnych.

Komisja uznała, że kandydaci w równym stopniu spełniają wymagania związane z  zatrudnieniem na stanowisku dyrektora Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie. W opinii Komisji zarówno Pani Marta Łynko jak i Pan Janusz Siemion posiadają predyspozycje do kierowania i zarządzania  tą instytucją a przedstawione koncepcje dają pewność realizacji zadań oczekiwanych przez społeczeństwo. Kwestię wyboru kandydata na stanowisko dyrektora BCK Komisja pozostawia Burmistrzowi Szczuczyna.

Przewodnicząca Komisji Konkursowej

Jadwiga Jolanta Budzińska