Dofinansowanie dla OSP Bzury - Mały Strażak 2023

21 grudnia 2023

W ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych” dzięki wsparciu Ministerstwo Klimatu i Środowiska , Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku , OSP w Bzurach zakupiła nowy sprzęt:

- kominiarki niepalne – 6 szt.

- rękawice specjalne – 3 pary

- buty specjalne strażackie skórzane - 3 pary

- ubrania koszarowe – 3 kpl

- ubrania specjalne 1 szt.

- kombinezon ochronny na owady – 1 szt.

-nożyce dielektyczne – 1 szt.

- sito kominowe - 1 szt.

- radiotelefon przenośny 2 szt.

- latarki kątowe – 2 szt.

Zakupu dokonano z następujących źródeł:

Kwota dotacji NFOŚiGW – 10 960,00

Kwota dotacji WFOŚiGW w Białymstoku – 500,00

Kwota dotacji z budżetu Gminy Szczuczyn – 3 000,00 zł

Łączna kwota zadania14 460,00 zł

Niewątpliwie otrzymane wsparcie wpłynie pozytywnie na funkcjonowanie jednostki oraz poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Miasta i Gminy Szczuczyn.