Dziś jest: Niedziela 26 marca 2023, Imieniny: Teodora, Emanuela .
Transgraniczne Centra Dialogu Kultur Polska – Białoruś - Ukraina
Opublikowano: 2018-03-15

Podpisanie pierwszych umów o dofinansowanie projektów

    W dniu 3 stycznia 2018 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku nastąpiło oficjalne podpisanie pierwszych umów o dofinansowanie projektów, które będą realizowane w ramach Programu Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Wszystkie projekty to laureaci dofinansowania w ramach celu tematycznego Dziedzictwo.

    Z województwa podlaskiego dofinansowanie uzyskały następujące przedsięwzięcia:

  • „Łączy nas Bug – utworzenie dwóch transgranicznych kajakowych szlaków turystycznych” (Gmina Drohiczyn)
  • „Szlakiem Tyzenhauza – utworzenie szlaku turystycznego w celu promocji dziedzictwa kulturowego i historycznego dwóch miast Sokółki i Grodna” (Gmina Sokółka)
  • „Transgraniczne Centra Dialogu Kultur Polska-Białoruś-Ukraina” (Gmina Szczuczyn)

    Głównym celem projektu złożonego przez Gminę Szczuczyn, który otrzymał dofinansowanie równe 2,35 mln euro, jest promocja różnorodności kulturowej i etnicznej regionów Szczuczyn w Polsce, Szczuczyn na Białorusi oraz Kowla na Ukrainie. W tym celu powstaną trzy transgraniczne centra dialogu kultur, które zajmą się organizacją wydarzeń promujących wspólną kulturę pogranicza oraz opracowana zostanie strategia rozwoju turystyki na obszarze pogranicza Polski, Białorusi oraz Ukrainy. Projekt realizować będą partnerzy z trzech krajów: Gmina Szczuczyn z Polski, Komitet Wykonawczy Rady Miasta Kowel z Ukrainy i Wydział Edukacji, Sportu i Turystyki Komitetu Wykonawczego Rejonu Szczuczyńskiego z Białorusi.

    Obecnie w ramach projektu trwa szereg prac przygotowawczych do rozpoczęcia prac budowlanych. Zgodnie z wymogami Wspólnego Sekretariatu Technicznego Projektów Programu Współpracy Transgranicznej, opracowana i podpisana została Umowa Partnerska – dokument regulujący uprawnienia i zobowiązania poszczególnych partnerów, uzyskano pozwolenia na budowę oraz rozpoczął się proces rejestracji projektu w Ministerstwie Gospodarki Białorusi oraz Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego i Handlu Ukrainy. Po dokonaniu rejestracji projektu przez partnerów zagranicznych, przystąpimy do procedury przeprowadzenia przetargu i wyłonienia wykonawcy na realizację robót budowlanych.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1522

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe