Dziś jest: Sobota 16 października 2021, Imieniny: Ambrożego, Gawła .
Szczuczyńskie migawki
Opublikowano: 2009-09-01

Hala sportowa w Szczuczynie

    Budowa hali sportowo-widowiskowej, dla Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie, trwa i jest w stopniu mocno zaawansowanym. Wkrótce hala będzie obiektem w pełni funkcjonalnym. Choć położona, niby w centrum miasta, to jest jednak w miejscu mało widocznym. Zajmuje zaplecze PG od ul. Nadstawnej, czyli miejsce jej głównego zapotrzebowania.

    O potrzebie posiadania nowej hali sportowej w Szczuczynie mówiło się od dawna. Jej budowę wymuszały przede wszystkim nieznośne warunki, w jakich młodzież gimnazjum realizowała zadania programowe WF. Jeżeli chcemy mieć młodzież zdrową i zrelaksowaną przed przyjmowaniem wiedzy ogólnej, ponadto rozwijającą talenty dla ewentualnych potrzeb wyczynowych, to jak najszybciej należy przygotować warunki realizowania się tych talentów. Jednocześnie będą one godziwymi warunkami pracy nauczycieli z uczniami. Szczuczyńska hala sportowa choć przewidziana głównie jako sala sportowa, służyć będzie nie tylko do przeprowadzania zajęć i rozgrywek sportowych, ale i imprez rekreacyjno-sportowych, a w razie potrzeby będzie jako: wykładowa, zabawowa, widowiskowa, teatralna itp. Jest podzielona na część sportową, widowiskową ze170 miejscami i zaplecze socjalno-techniczne. Obiekt posiada też wszystkie wymagane udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Parking przyległy do hali od strony północnej, pomieści pojazdy osób przyjeżdżających zarówno do szkoły i hali, jak i usytuowanego obok Ośrodka Zdrowia.

    Kubatura hali posiada10625,6 m3, przy czym powierzchnia użytkowa wynosi 1489,07m2. Sala sportowa, jako miejsce najważniejsze, zajmuje 1030,34m2. W części sportowej jest ona obiektem parterowym, natomiast zaplecze jest trzy kondygnacyjne.

    Wszystko wskazuje na to, że przewidziany termin oddania do użytku, pierwotnie określany na sierpień, a z powodu nieprzewidzianych sytuacji, na późną, przyszłoroczną jesień, będzie dotrzymany. Przy odrobinie szczęścia, stać się może wrześniowym prezentem na rozpoczęcie roku szkolnego 2010/11.

    Inwestycja objęta realizacją: hali, łącznika, boiska, bieżni, parkingu i ogrodzenia mieści się w kwocie 4.1000.000,00 PLN, w której skład wchodzi dofinansowanie z funduszu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Tekst i foto: Stanisław Orłowski

© 2013 Copyright by Stanisław Orłowski – Szczuczyn


Prawa autorskie do niniejszego opracowania są zastrzeżone. Wszelkie kopiowanie, czy wykorzystywanie wymaga zgody autora.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 2909

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe