Dziś jest: Wtorek 06 czerwca 2023, Imieniny: Pauliny, Norberta .
RPO WP 2014-2020
Opublikowano: 2018-09-18

Nowoczesne przedszkole

    W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego w sierpniu br. Wykonawcą robót budowlanych dotyczących zadania pn. Adaptacja pomieszczeń części parteru Szkoły Podstawowej na potrzeby oddziału przedszkolnego wraz z budową parkingu i doposażeniem placu zabaw zostało Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe DOMHAL. Przekazanie placu terenu nastąpiło 17.09.2018r. zaś cały zakres robót zgodnie z podpisaną umową zostanie zakończony najpóźniej do dnia 22 lutego 2019r.

Zakres robót budowlanych obejmuje:

  • dostosowanie układu pomieszczeń parteru – przebudowa ścian działowych,
  • remont posadzek, ścian i sufitów,
  • wymianę drzwi wewnętrznych,
  • nowa aranżacja zajęć, szatni,
  • budowa placu utwardzonego,
  • budowa parkingu,
  • wyposażenie placu zabaw.

    Celem operacji jest wyrównanie szans edukacyjnych dzieci z terenu gminy Szczuczyn poprzez zapewnienie dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej. W ramach projektu mają powstać 4 oddziały przedszkola, które będą mogły przyjąć 75 dzieci w wieku 3-4 lat. W przedszkolu znajdować się mają cztery sale do zajęć edukacyjnych. Wszystkie sale zostaną wyposażone w kolorowe mebelki (różnego rodzaju regały, szafki, stoliki, biurka, krzesełka, pufki, foteliki), zróżnicowane kąciki zabaw tematycznych (kuchenny, samochodowy, biblioteczny) oraz kolorowe dywany i materace służące do zabawy, nauki i relaksu. W każdej sali znajdować się będzie telewizor oraz radioodtwarzacz. Przy salach projektuje się szatnię, umeblowaną w ławeczki i szafki na ubrania oraz buty. Aneks kuchenny wyposażony będzie w kredens na kółkach, stoły i krzesełka.

    Wartość inwestycji to kwota blisko 780 tys. zł, w tym około 660 tys. zł stanowi dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

 Fundusze_Europejskie_Program_Regionalny

Rzeczpospolita_Polska 

Podlaskie 

Fundusze_Europejskie_EFRR 

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1112

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe