Dziś jest: Wtorek 06 czerwca 2023, Imieniny: Pauliny, Norberta .
RPO WP 2014-2020
Opublikowano: 2022-04-14

LOKALNY INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

    Budowa inkubatora to spore wyzwanie, ale i szansa dla Szczuczyna i jego przedsiębiorców. Pozyskane w 2020 roku dofinansowanie przybiera już realne kształty, które większość mieszkańców zapewne bacznie obserwuje. A to za przyczyną widoku wyniosłego budynku, którego nie sposób już przeoczyć. Prace budowlane zmierzają ku końcowi, niebawem rozpocznie się czas rekrutacji i podpisywania umów z zainteresowanymi przedsiębiorcami. Poniżej przedstawiamy Państwu aktualizację z dziennika budowy nowego obiektu:

Budynek administracyjno-biurowy:

    Dobra pogoda pozwoliła na ukończenie większości typowych pracy budowalnych. Budynek nabrał już swojego docelowego kształtu, a na drewnianej konstrukcji nośnej układany jest dach, który zamknie całą konstrukcję i pozwoli na rozpoczęcie prac wykończeniowych.

    Montaż stolarki okiennej i drzwiowej w ostatnich dniach umożliwi wejście ekipy elektryków i hydraulików, którzy wyposażą dotąd gołe ściany w niezbędne instalacje. To dzięki nim 3 lokale usługowe uzyskają niezależne węzły sanitarne, a 8 pomieszczeń biurowych zaplecze teleinformatyczne.

    Jednym z elementów na który położyliśmy ogromny nacisk podczas projektowania były jego koszty utrzymania. Dlatego na poddaszu, które miejmy nadzieję zostanie również w przyszłości zagospodarowane przez przedsiębiorców, zostanie zamontowany bardzo istotny element wentylacji. Będzie to wymiennik ciepła, który dzięki rekuperacji pozwoli znacząco obniżyć zarówno koszty ogrzewania, jak i schładzania powietrza wewnątrz budynku.

Hala produkcyjna:

    W najbliższym czasie na słupy nośne zostanie ustawiona stalowa konstrukcja nośna. Pozwoli ona zarówno na wykończenie ścian zewnętrznych, jak i montaż wewnętrznych, mobilnych ścian działowych, które pozwolą na podział ponad 2 tysięcy metrów kwadratowych na cztery niezależne moduły.

    Planowany odbiór budynku to wrzesień 2022. Inwestycja została dofinansowana kwotą 5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Całkowity koszt zadania to blisko 7,9 mln zł, z czego 2,9 mln to wkład własny Gminy Szczuczyn.

Referat Współpracy Partnerskiej i Rozwoju Kapitału Ludzkiego

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 90

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe