Dziś jest: Niedziela 17 lutego 2019, Imieniny: Łukasza, Donata .
Pytania do Burmistrza

Pytanie odnośnie placu zabaw w Szczuczynie

    Czy nie widzi Pan nic szczególnego w tym iż plac zabaw na Oś Pawełki jest wspólnie ogrodzony z rozdzielnią prądu elektrycznego. Nie widzi Pan w tym zagrożenia ?

Odpowiedź:

    W pierwotnych moich osobistych zamierzeniach teren placu zabaw miała stanowić działka od drogi będącej przedłużeniem ul. Królowej Marysieńki do pierwszych domów, jednak po analizie własnościowej okazało się, że praktycznie ½ tego terenu znalazła się przed laty w prywatnych rękach, do tego jej właściciele są praktycznie nieosiągalni z racji wieloletniego przebywania za granicą. No cóż do wykorzystania pozostał więc jedyny pozostający we własności Gminy Szczuczyn „kawałek ziemi”. Widać dziś go doskonale, ponieważ został on po prostu wygrodzony. Zawężanie go o szerokość stacji, ograniczyłoby znacznie przestrzeń do wykorzystania. Zgadzam się jak najbardziej z twierdzeniem, iż taki „skrawek ziemi” to za mało dla tak dużej ilości mieszkańców os. Pawełki. Ale od czegoś trzeba zacząć i ważne, że nareszcie to zrobiliśmy. Nie czas na zaglądanie wstecz, kto i dlaczego podjął decyzję o sprzedaży, nie pozostawiając na tak dużym osiedlu terenów pod zagospodarowanie rekreacyjne. Szkoda na to czasu.

    Jeśli chodzi o samą stację, to zarówno jej konstrukcja (wysoki, murowany budynek), jak i zabezpieczenie (całość zamknięta stalowymi drzwiami) decydują o tym, że jest to rozwiązanie jak najbardziej bezpieczne. Mamy również w uzgodnieniach z zakładem energetycznym informacje, iż w najbliższym czasie zostanie odnowiona elewacja tego budynku.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1399

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe