Dziś jest: Niedziela 17 lutego 2019, Imieniny: Łukasza, Donata .
Pytania do Burmistrza

Kościelna

    Panie Burmistrzu ! Co się dzieje z naszą ulicą? Kto zmienił trasę tirów, że teraz wożą żwir przez Kościelną i nam domy zaczynają pękać. Nie uszanują nawet dzisiejszej uroczystości w kościele, tylko jeszcze zrobili sobie parking i stali około godziny, zaś parafianie przyjeżdżający na msze musieli parkować po bokach ulicy w dalszej odległości. Nie dosyć ,że niszczą pozostałe ulice które mają doprowadzić do stanu poprzedniego to już wzięli się za tak spokojną ulice. Ulice może naprawią ,ale kto nam odbuduje domy? Sądzimy, że jest Pan w stanie taką małą dla Pana, a dużą dla nas uciążliwość załatwić-więc prosimy o pomoc w uwolnieniu nas od tych pojazdów. Prosimy o odpowiedzieć co zamierza Pan w tej sprawie. Mieszka Pan przy takiej ulicy i współczujemy, więc proszę nas zrozumieć i pomóc. Pozdrawiamy.

Odpowiedź:

   Moja odpowiedź będzie krótka i stanowcza. Przejazd pojazdów ciężarowych ul. Szpitalną i Kościelną jest zabroniony. Każdorazowy taki przejazd zaobserwowany przez mieszkańców powinien wiązać się ze spisaniem numerów rejestracyjnych naczepy bądź poj. ciężarowego i zgłoszenie tego faktu policji. Sami musimy trochę poczuć się do odpowiedzialności za stan naszego miasta. Jeśli chodzi o działania UM w tej kwestii, to zgłaszałem fakt postoju pojazdów ciężarowych na ul. Kościelnej, poskutkowało to reakcją patrolu policji i niepożądane pojazdy zostały usunięte. Nie pozostajemy również obojętni na zgłoszenia przejazdu ul. Szpitalna, które to również przekazujemy policji.

    Tylko działając wspólnie jesteśmy w stanie wyegzekwować od kierowców przestrzeganie ustanowionych zakazów. Zanim informacja przekazana przez mieszkańca do Urzędu dotrze do Komendy Policji mija czas, który uniemożliwia odpowiednio szybką reakcję.

Pozdrawiam Artur Kuczyński

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1535

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe