Dziś jest: Niedziela 04 czerwca 2023, Imieniny: Franciszka, Karola .
PROW 2014-2020
Opublikowano: 2018-03-07

TARG PRODUKTU LOKALNEGO

    W dniu 13 grudnia 2017 roku Gmina Szczuczyn podpisała umowę o przyznaniu pomocy na budowę targowiska miejskiego o wartości przekraczającej 1 900 000 zł. Inwestycja pn. Budowa targowiska miejskiego z handlem produktem lokalnym w Szczuczynie, realizowana jest w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, gdzie kwota pozyskanych środków wynosi 999 991 zł.

    Prace nad budową targowiska miejskiego ruszą na wiosnę 2018r. Inwestycja znajdować się będzie na działkach przy ulicach Szpitalnej i Kościelnej. Łącznie na terenie targowiska planuje się 60 stanowisk do handlu, w tym 31 stoisk dla rolników. Stanowiska handlowe zlokalizowane będą w budynku handlowym, wiatach handlowych oraz 6 kioskach handlowych, będzie istniała również możliwość prowadzenia handlu na niezadaszonej części terenu.

    Ponadto w skład targowiska miejskiego wchodzić będą: budynek gospodarczy, kontenerowy obiekt socjalny oraz utwardzony plac parkingowy z 39 miejscami postojowymi, w tym trzema dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych. Parking oraz ciągi pieszo jezdne zostaną utwardzone kostką betonową.

    W trybie przetargu nieograniczonego został wyłoniony Wykonawca – Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „DOMHAL” Jarosław Dąbrowski, z którym zostanie podpisana umowa w dniu 07.03.2018r. Przewidywany termin zakończenia całości zamówienia przypada na dzień 19.04.2019r., jednakże Wykonawca zamierza ukończyć prace w terminie wcześniejszym niż ustalony. Dla ograniczenia kosztów utrzymania targowiska miejskiego zostaną zainstalowane lampy LED z modułami fotowoltaicznymi, które produkują energię elektryczną ze słońca. Natomiast dla potrzeb energetycznych budynków zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne na dachu wiaty handlowej.

 Falga_Unii_Europejskiej

 Herb Szczuczyna-duży

resized__133x88_PROW_2014_2020 

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja typu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów”
pn. Budowa targowiska miejskiego z handlem produktem lokalnym w Szczuczynie
mająca na celu rozbudowę targowiska o nową lokalizację przeznaczoną do sprzedaży lokalnych produktów rolno – spożywczych, co pozytywnie wpłynie na wzrost konkurencyjności producentów rolnych oraz poprawę systemu jakości sprzedaży, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji i kultury, i powiązanej infrastruktury” Programu Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2014-2020.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 2463

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe