Dziś jest: Niedziela 04 czerwca 2023, Imieniny: Franciszka, Karola .
PROW 2014-2020
Opublikowano: 2020-02-03

Świetlica w miejscowości Świdry Awissa

 

    W październiku 2019r. dokonany został odbiór końcowego zadania realizowanego pn. „Zaspokajanie potrzeb społeczności lokalnych poprzez budowę świetlicy wiejskiej w miejscowości Świdry Awissa, gm. Szczuczyn”.

    Realizowana inwestycja polegała na budowie budynku świetlicy wiejskiej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, położonej w miejscowości Świdry Awissa. Powstały budynek jest parterowy i nie posiada podpiwniczenia. W środku wydzielone zostały następujące pomieszczenia:
-sala ogólna,
-pomieszczenie socjalne,
-pomieszczenie gospodarcze,
-toaleta i wiatrołap.

    Cała powierzchnia użytkowa budynku wynosi ok. 82m². Ogrzewanie wewnątrz budynku zapewnia zlokalizowany w sali głównej kominek oraz grzejniki elektryczne. Z początkiem grudnia 2019r. Gmina Szczuczyn otrzymała od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego pozwolenie na jego użytkowanie.

    Realizacja przeprowadzonego działania miała na celu poprawę dostępności mieszkańców do zrewitalizowanych obiektów służących poprawie jakości życia i dziedzictwa kulturowego oraz atrakcyjności infrastrukturalnej obszaru Lokalnej Grupy Działania.

    Całkowity koszt realizowanego zadania wyniósł około 190 000,00 zł , z czego Gmina Szczuczyn uzyskała blisko 120 000,00 zł dofinansowania ze środków w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 Falga_Unii_Europejskiej Podlaskie  LGD  PROW_2014_2020 

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 911

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe