Dziś jest: Niedziela 04 czerwca 2023, Imieniny: Franciszka, Karola .
PROW 2014-2020
Opublikowano: 2022-09-20

Kreatywna Wieś – Niedźwiadna

    W dniu 08 czerwca 2022r. Gmina Szczuczyn podpisała umowę w sprawie udzielenia pomocy finansowej ze środków budżetu Województwa Podlaskiego na dofinansowanie zadania pn. „Poprawa funkcjonowania świetlicy wiejskiej w m. Niedźwiadna poprzez budowę instalacji fotowoltaicznej i zainstalowanie nowatorskich rozwiązań ogrzewania i wyposażenia obiektu” w ramach „Programu odnowy wsi województwa Podlaskiego – Kreatywna wieś” na kwotę 24 979,99 zł.

    W ramach programu świetlica wiejska w Niedźwiadnej została doposażona w panele fotowoltaiczne o mocy 6,4 kW, które pomogą zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej, jak również zostały zainstalowane nowoczesne, energooszczędne grzejniki, które pozwolą utrzymać stałą temperaturę użytkową w budynku. Dodatkowo na użytek mieszkańców został zakupiony nowoczesny sprzęt nagłośnieniowy oraz telewizor LED z uchwytem mocującym go na ścianę z myślą o Kole Gospodyń Wiejskich „Niedźwiadniaki”, które dzięki zakupionemu sprzętowi będą mogły sukcesywnie rozwijać swoje umiejętności wokalne, a za razem pasję do muzyki regionalnej. Na skutek tego świetlica wiejska została w pełni wyposażona w sprzęty, które pozwolą zaoszczędzić jak najwięcej energii, a za razem pozytywnie wpłynie na integrację społeczności lokalnej.

    Otrzymane dofinansowanie umożliwi członkom Koła Gospodyń Wiejskich „Niedźwiadniaki” oraz mieszkańcom wsi na efektywniejsze wykorzystanie świetlicy wiejskiej.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 159

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe