Dziś jest: Piątek 19 października 2018, Imieniny: Piotra, Ziemowita .
Znajdujesz się tutaj: Strona główna
Strona główna
Opublikowano: 2018-10-12

Stacja Animacja - START!

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie po raz pierwszy aplikowała do programu „Równać Szanse 2017 – Konkurs Młodzieżowych Liderów” prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży a finansowanego przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności. Decyzją Komisji Ekspertów dofinansowanie otrzymało 6 projektów spośród 13 złożonych w konkursie w tym jako jedyna w regionie północno-wschodniej Polski Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie reprezentowana przez Szymona Rózio – ucznia z Zespołu Szkół w Niećkowie.

więcej

Opublikowano: 2018-10-11

Zakup nowego sprzętu i odzieży ochronnej dla jednostki OSP KSRG w Szczuczynie

    Działania mające na celu doposażanie strażaków są niezwykle ważne. Jednostka OSP w Szczuczynie zajmuje się nie tylko gaszeniem pożarów. Jest to także jednostka ratownicza posiadająca specjalistyczny sprzęt oraz dysponująca wykwalifikowanymi ratownikami, zawsze gotowa nieść pomoc w sytuacji zagrożenia, chroniąc życie, zdrowie i mienie. Jednakże aby nadal mogła wywiązywać się ze swoich zobowiązań niezbędny jest proces ciągłego doskonalenia umiejętności strażaków ochotników, oraz pozyskiwanie nowego sprzętu i wyposażenia.

więcej

Opublikowano: 2018-10-10

Globalnie w bibliotekach w BCK w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie wzięła udział w drugiej edycji programu „Globalnie w bibliotekach” realizowanego przez Polską Akcję Humanitarną we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

więcej

Opublikowano: 2018-10-08

"Mirabelka" w BCK w Szczuczynie - podsumowanie warsztatów

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie w ramach oficjalnych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” organizowanej przez Lustro Biblioteki i wydawnictwo Zielona Sowa.

więcej

Opublikowano: 2018-10-05

Podsumowanie akcji krwiodawstwa w Szczuczynie

    Dnia 05.10.2018r. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie i Urząd Miejski w Szczuczynie zorganizowali kolejną akcję krwiodawstwa. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku stanął na parkingu przy Urzędzie Miejskim. Dwadzieścia osób oddało dziewięć litrów krwi.

Za wielki dar serca serdecznie dziękujemy.

Kolejna akcja krwiodawstwa odbędzie się
09 listopada 2018 roku w Zespole Szkół w Niećkowie.

więcej

Opublikowano: 2018-10-05

Wystawa "Słowo historii. Fotoeseje" w BCK w Szczuczynie

    „Słowo historii. Fotoeseje” to projekt Muzeum Wojska w Białymstoku prezentowany w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie, w którym za bohaterami fotoreportażu przedstawiającego polskich repatriantów z lat 1921-1924 podążają współcześni pisarze.

więcej

Jak głosować w wyborach samorządowych 21 października 2018 r.

Opublikowano: 2018-09-20

„Program Czyste powietrze”

    19 września br. ruszył nabór wniosków o dotacje i niskooprocentowane pożyczki na termomodernizację domów jednorodzinnych z rządowego programu "Czyste powietrze". Beneficjentami programu mogą być osoby fizyczne posiadające prawo własności lub będące współwłaścicielami budynku. Dofinansowaniem mogą być objęte istniejące domy jednorodzinne, jak i nowo budowane. Wnioski, w formie elektronicznej bądź papierowej, przyjmuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Program realizowany będzie w latach 2018 - 2029; jego budżet opiewa na 103 mld zł – 63,3 mld zł w formie dotacji oraz 39,7 mld zł w formie pożyczek zwrotnych.

więcej

Opublikowano: 2012-09-06

Ważna informacja CEIDG dla przedsiębiorców

    Przypominamy, że wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – prowadzonej przez Ministra Gospodarki BEZPŁATNE.

więcej

drukuj

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe