Dziś jest: Piątek 31 marca 2023, Imieniny: Ernesty, Kamila.
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2011
Opublikowano: 2011-12-14

Gmina Szczuczyn z pomocą niepełnosprawnym

Dnia 5 grudnia br. Gmina Szczuczyn podpisała umowę na zakup i dostawę samochodu 9-cio osobowego marki Renault przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Niniejszy samochód zakupiono dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON uzyskanemu po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku złożonego przez Gminę Szczuczyn w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami II" w obszarze D programu - likwidacja barier transportowych.

W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego wybrano ofertę firmy ALCAR Sp. z o.o z Olsztyna, która zaoferowała sprzedaż samochodu po cenie 139 801,80 zł brutto. Połowa tej kwoty zostanie zapłacona ze środków PFRON uzyskanych w ramach projektu "Likwidacja barier transportowych dotykających osoby niepełnosprawne zamieszkujące na terenie miasta i gminy Szczuczyn". Zgodnie z umową samochód ma być dostarczony do dnia 28 grudnia br.

Dzięki tej inwestycji bezpośrednią pomocą w organizacji dowozu dzieci do szkół zostaną w pierwszej kolejności objęte rodziny, których dzieci kształcą się w specjalistycznych szkołach lub ośrodkach specjalnych. Do tej pory rodzice samodzielnie realizowali dowóz uczniów. Jest to pierwsze auto tego typu zakupione przez Gminę Szczuczyn, dodatkowym atutem jest pozyskanie 50% dofinansowania z funduszy PFRON. Gminy sąsiednie: Wąsosz, Radziłów, czy Grajewo korzystają z tej formy wsparcia od wielu lat.

"Każdy z mieszkańców naszej Gminy musi mieć zapewniony właściwy dostęp do edukacji. Od września dużo zmieniło się w organizacji dowozu dzieci do szkół na terenie naszej Gminy. Cieszy mnie to, że dzięki pracy naszego Urzędu, teraz również osoby niepełnosprawne uzyskają odpowiednią pomoc i szansę na poprawę dostępu do edukacji." - Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 2305

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe