Dziś jest: Czwartek 13 grudnia 2018, Imieniny: Łucji, Otylii .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2011
Opublikowano: 2011-02-19

Awaria sieci wodociągowej na terenie Miasta

Szanowni Państwo!

Informujemy, iż przerwy w dostawie wody na terenie Miasta i Gminy Szczuczyn wywołane są poważną awarią sieci wodociągowej w pasie drogi krajowej nr 61, na wysokości skrzyżowania ulic Kilińskiego i Krzywej. Do uszkodzenia sieci doszło w dniu 17 lutego (czwartek). Lokalizacja awarii uniemożliwiła szybkie jej usunięcie, dlatego postanowiliśmy odciąć uszkodzony odcinek znajdujący się w całości pod nawierzchnią asfaltową drogi krajowej. Prace te trwały do późnych godzin w dniu 18 lutego (piątek). Niestety okazało się, iż niezbędne jest odcięcie zasilania dwustronne. W dniu dzisiejszym (sobota) prowadzić będziemy prace zlokalizowane na wylocie ulicy Krzywej. Mogą spowodować one dodatkowe utrudnienia komunikacyjne.

Sama awaria nie byłaby tak uciążliwa, gdyby nie fakt katastrofalnego stanu istniejących zaworów i tzw. zasuw, które powinny umożliwiać zamykanie przepływu wody w wybranych częściach miasta, a nie w jego całości. Już w styczniu wykonaliśmy odpowiednią analizę potrzeb w tym zakresie i w budżecie Gminy na 2011 rok zarezerwowano kwotę niezbędną do montażu i częściowej regeneracji istniejącego systemu. Prace zostaną rozpoczęte najszybciej, gdy pozwoli tylko na to pogoda!

Przepraszamy za powstałe utrudnienia. Dołożymy wszelkich starań, by prace nad usunięciem usterki przeprowadzić jak najszybciej. Jednocześnie wprowadzone wiosną zmiany pozwolą na uniknięcie w przyszłości podobnych problemów w tak poważnej skali.

Artur Kuczyński - Burmistrz Szczuczyna

Krzysztof Wysocki - Dyrektor WPK w Szczuczynie

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1091

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe