Dziś jest: Niedziela 26 marca 2023, Imieniny: Teodora, Emanuela .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2009
Opublikowano: 2009-01-29

Inwestycje realizowane w Szkołach

 1. Ferie to jeden z lepszych okresów na prowadzenie poważniejszych prac remontowych i modernizacyjnych w obiektach oświatowych. Stąd też okres wypoczynku dla uczniów i nauczycieli jest okresem intensywnej pracy dla firm remontowych. I niestety - dla dyrektorów jednostek oświatowych, którzy wszystkiego doglądają i pilnują. Troska gminnych władz samorządowych o obiekty oświatowe jest widoczna gołym okiem. Z początkiem tegorocznych ferii zimowych Burmistrz Szczuczyna wraz z Dyrekcją Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szczuczynie rozpoczął kolejną ważną w naszym otoczeniu i środowisku inwestycję jaką jest modernizacja obiektów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego o powierzchni zabudowy 1.273 m2, powierzchni użytkowej 2.487 m2 położonych w Szczuczynie przy ul. Kilińskiego nr 42.
  Firma Zakład Murarski Wincenty Krahel z Dąbrowy Białostockiej - wykonawca inwestycji wyłoniony w drodze przetargu nieograniczonego - zobowiązał się wykonać cały zakres prac objętych dokumentacją techniczną za kwotę 390.477,87 zł.
  W zakres prac wchodzi:
 2. Wykonania remontu dachu poprzez wykonanie konstrukcji dachu z wiązarów drewnianych z pokryciem blachą ocynkowaną i wykonanie obróbek blacharskich.
 3. Budowy rampy zewnętrznej o konstrukcji stalowej z odrębnym wejściem z wiatrołapem.
 4. Wykonanie WC dostosowane dla osób niepełnosprawnych.
 5. Wykonania izolacji pionowej i docieplenia ścian piwnic.
 6. Wymiany opaski betonowej wokół budynku.
  Zakończenie inwestycji planowane jest na dzień 30 kwietnia 2009r.
  Mam nadzieję że, dzięki takim inwestycjom wpływającym na poprawę komfortu nauki najmłodszych obywateli naszej gminy oraz poprawę stanu wizualnego szkoły i jej otoczenia uczniowie jeszcze chętniej będą chodzić do szkoły i sami zadbają o jej otoczenie.

Burmistrz Szczuczyna
inż. Waldemar Szczesny

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 2476

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe