Dziś jest: Piątek 31 marca 2023, Imieniny: Ernesty, Kamila.
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2008
Opublikowano: 2008-09-03

Wymiana stolarki okiennej w szkołach

Wymiana stolarki okiennej w szkołach

29 sierpnia bieżącego roku Burmistrz Szczuczyna wraz z dyrektorami Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej i Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie dokonali odbioru prac związanych z wymianą stolarki okiennej w budynkach Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej i Publicznym Gimnazjum w Szczuczynie.
Dotychczasowa stolarka okienna wymagała wymiany ze względu na zły stan techniczny uniemożliwiający jej naprawę bądź konserwację. Okna nie spełniały funkcji izolacyjnej i bezpieczeństwa. Stare drewniane okna, pomimo stałej konserwacji polegającej na ich uszczelnianiu, malowaniu i regulowaniu starych i wypaczonych skrzydeł okiennych nie spełniały już swojej funkcji. Okna były nieszczelne, powodowały duże straty ciepła w zimie, były zniszczone w sposób stanowiący zagrożenie dla uczących się dzieci.
Prace wykonywane były w dwóch etapach. W pierwszym etapie prac dokonano wymiany 78 szt. okien PCV wraz z parapetami zewnętrznymi w kolorze białym w budynku Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej. Koszt dostawy okien wraz z ich montażem wyniósł 65 734,82 zł.
Następnie dokonano wymiany 56 szt, okien PCV wraz z parapetami zewnętrznymi w kolorze białym w budynku Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie. Koszt dostawy okien i parapetów wraz z ich montażem wyniósł 62 703,12 zł.
Prace montażowe wykonywane były przez sprawdzoną już firmę Biuro Handlowe AD Joanna i Krzysztof Jaworscy z siedzibą w Grajewie, na które to czynności wykonawca udzielił pięć lat gwarancji. Łączny koszt powyższej inwestycji zamknął się w kwocie 128 437,94 zł.
Dzięki takim inwestycjom poprawi się komfort nauki najmłodszych mieszkańców naszej gminy jak również zmniejszy się zużycie energii na ogrzanie pomieszczeń szkół co tym samym przyczyni się do poprawy środowiska przyrodniczego naszego regionu.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 2737

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe