Dziś jest: Piątek 31 marca 2023, Imieniny: Ernesty, Kamila.
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2008
Opublikowano: 2008-08-19

Realizowane Inwestycje na terenie gminy Szczuczyn

Dobiega końca budowa sieci wodociągowej na terenie gminy Szczuczyn we wsiach Bzury, Danowo, Milewo, Niećkowo i Niedźwiedzkie oraz rozbudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Wólka z której to stacji zasilana będzie w wodę nowowybudowana sieć wodociągowa . W wyniku realizacji powyższej inwestycji około 150 gospodarstw domowych zostanie zaopatrzonych w wodę pitną spełniającą odpowiednie wymogi sanitarne zaś na terenie gminy powstanie około 19 km nowej sieci wodociągowej. Dzięki nowoczesnym, energooszczędnym urządzeniom, jakie zostały zamontowana na obiekcie stacji uzdatniania wody dostarczana dla mieszkańców woda będzie w pełni spełniać wymogi stawiane w rozporządzeniach w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dla ludzi. Ponadto w celu zapewnienia ciągłej i nieprzerwanej dostawy wody pomyślano też o zakupie i montażu dwóch zbiorników wyrównawczych o pojemności 75 m3 każdy oraz awaryjnym zasilaniu w energię elektryczną podczas przerw w dostawie prądu poprzez montaż spalinowego agregatu prądotwórczego o mocy 60 kVA.
Koszt robót budowlanych całej inwestycji waha się w granicach 3 mln. złotych. Planowany termin odbioru końcowego określony został na dzień 30 września 2008r. Patrząc na wykonany już zakres prac i tempo w jakim prowadzona jest inwestycji termin obioru może być szybszy.

Oprócz tak kosztownej inwestycji jaką jest budowa sieci wodociągowej "strony wschodniej" gminy oraz rozbudowa stacji uzdatniania wody w Wólce Burmistrz Szczuczyna prowadzi szereg inwestycji zarówno na terenie miasta jak i gminy. W chwili obecnej prowadzone są ciągłe prace przy budowie alejek z polbruku w parku miejskim przy ulicy Senatorskiej w Szczuczynie. W celu zagospodarowania terenu "starego parku" zostało w nim zamontowane część ławek Planowany jest również wykonanie oświetlenia alejek oraz wykonanie stałego ogrodzenia całego obiektu. W celu zapewnienia najmłodszym mieszkańcom naszej gminy zorganizowania wolnego czasu poczynione są kroki celem zorganizowania na tym terenie placu zabaw dla dzieci.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 2261

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe