Dziś jest: Niedziela 17 lutego 2019, Imieniny: Łukasza, Donata .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2006
Opublikowano: 2006-04-05

Informacje o wystawionej do sprzedaży nieruchomości zabytkowej

Założenie dworsko-ogrodowe: składa się z budynku dworu zbudowanego na przełomie XIX i XX wieku oraz dwóch budynków gospodarczych (obory i spichrza). Do rejestru zabytków wpisane jest tylko założenie ogrodowe. Budynek dworu usytuowany w północnej części wsi Chojnowo, położonej przy drodze Szczuczyn-Pisz w odległości ok. 4km. od miasta Szczuczyna. Jest to budynek parterowy, bezstylowy, nie posiada wartości architektoniczno-zabytkowych. Wzniesiony na niskim podmurowaniu, fundamenty z kamienia, częściowo podpiwniczony. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne z cegły ceramicznej, stropy drewniane. Więźba dachowa konstrukcji płatwiowo-krokwiowo zastrzałowej, dach naczółkowy pokryty dachówką ceramiczną. Podłogi drewniane, ogrzewanie piecami kaflowymi. Powierzchnia użytkowa 206,92m2, powierzchnia zabudowy 250,93m2, wysokość pomieszczeń 2,50m. Instalacja elektryczna niesprawna, brak instalacji wodno-kanalizacyjnej. Stan techniczny zadowalający, wymaga remontu.

Budynek stajni: powierzchnia zabudowy 69,68m2, powierzchnia użytkowa 50,05m2, wolnostojący, niepodpiwniczony, bezstylowy, bez wartości estetycznych, fundamenty i ściany z kamienia, brak posadzki, strop z belek drewnianych, dach dwuspadowy kryty dachówką cementową. Konstrukcja więźby zniszczona, częściowo uległa zawaleniu. Brak instalacji elektrycznej. Stan techniczny budynku zły. W stanie istniejącym nie przedstawia żadnej wartości rynkowej.

Budynek spichrza: powierzchnia zabudowy 59,29m2, powierzchnia użytkowa 41,51m2, wolnostojący, w całości podpiwniczony, murowany z cegły, fundamenty z kamienia, strop drewniany na belkach, dach dwuspadowy kryty blachą ocynkowaną na łatach.

  • nieruchomość otoczona ogrodzeniem z siatki ocynkowanej i przęsłami z kątownika wypełnionymi siatką na podmurówce betonowej. Przez teren działki przebiega linia N/N,

  • aktualnie teren nie posiada obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego, w ostatnio obowiązującym planie miejscowym zagospodarowania przestrzennego, który utracił swoją moc 31.XII.2002r. nieruchomość przeznaczona była pod szkołę podstawową.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1079

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe