Dziś jest: Niedziela 26 marca 2023, Imieniny: Teodora, Emanuela .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2005
Opublikowano: 2005-10-25

Gmina Szczuczyn przystąpiła do realizacji Polskiego Projektu 400 Miast

Gmina Szczuczyn przystąpiła do realizacji Polskiego Projektu 400 Miast, mającego na celu redukcję ilości zawałów serca i udarów mózgu.

W ramach powyższego projektu w dniach od 14 do 18 listopada br., w Miejskim Domu Kultury w Szczuczynie przeprowadzone będą bezpłatne badania ciśnienia tętniczego, cholesterolu i poziomu cukru we krwi. Dla osób z wykrytym nadciśnieniem tętniczym przewidziano pogłębione badania profilaktyczne. O szczegółach przeprowadzanej akcji mieszkańcy będą informowani poprzez plakaty i zaproszenia, trafiające do każdego gospodarstwa domowego.

Współczesne badania z zakresu zdrowia publicznego wskazują, że choroby układu krążenia są głównym problemem zdrowotnym Polaków. Najgorsza sytuacja dotyczy mieszkańców małych miast i wsi, osób o niższym niż średni statusie ekonomicznym i społecznym oraz mężczyzn w średnim wieku. Z tego powodu w ramach narodowego programu Leczenia Chorób Sercowo - naczyniowych postanowiono zrealizować specjalny program. Obejmuje on nie tylko badania profilaktyczne, ale skupia się także na działaniach w zakresie promocji zdrowia wśród dzieci i młodzieży. Dodatkowym wsparciem projektu mają być warsztaty, których uczestnicy zaangażują się w przeprowadzenie konkretnych działań na swoim terenie.

Burmistrz Szczuczyna decydując się na uczestnictwo w akcji głęboko wierzy, iż wysiłek włożony w realizację zadań przyczyni się do polepszenia stanu zdrowia mieszkańców gminy.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 2304

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe