Dziś jest: Czwartek 13 grudnia 2018, Imieniny: Łucji, Otylii .
Archiwum Aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2015

Opublikowano: 2015-09-24

Akcja krwiodawstwa

Dnia 22 września 2015r Biblioteka Miejska w Szczuczynie i Zespół Szkół w Niećkowie im. B. Podedwornego zorganizowali kolejną akcję krwiodawstwa.


więcej

Opublikowano: 2015-09-17

Gminne Dożynki Parafialne

    W sobotę 12 września 2015 r. w Parafii pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie odbyły się Dożynki Parafialne. Gospodarzami tegorocznego Święta Plonów była wieś Jambrzyki.

więcej

Opublikowano: 2015-09-17

Z wizytą na Białorusi

    Przedstawiciele Gminy Szczuczyn w dniach 5-7 września 2015 r. uczestniczyli w niecodziennym święcie białoruskim mającym na celu pielęgnację i krzewienie języka białoruskiego. Uroczystość miała miejsce w Szczuczynie w obwodzie grodzieńskim. Dla pracowników referatu Rozwoju i Inwestycji był to niezwykle pracowity weekend. Oprócz uczestnictwa w bardzo ważnym dla Białorusinów święcie, zostały zawarte partnerstwa umożliwiające w najbliższej perspektywie finansowej realizację projektów i pozyskiwanie środków UE w ramach Programu Transgranicznego PL-BY-UA.

więcej

Opublikowano: 2015-09-14

Tłumy w Szepietowie - Podlaski Dzień Kukurydzy

    Bogata kolekcja mieszańców kukurydzy, 135 odmian z ponad 20 firm, nowoczesne maszyny, pokazy zbioru kukurydzy, wykłady i liczne konkursy sprawiły, że 13 września 2015 r. pola doświadczalne w Szepietowie odwiedziły tłumy. Odbył się czternasty Podlaski Dzień Kukurydzy. To największe wydarzenie w województwie podlaskim skierowane do plantatorów i miłośników kukurydzy. Imprezę zorganizował Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie wspólnie z Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy.

więcej

Opublikowano: 2015-09-14

SUSZA 2015

AGENCJA RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA INFORMUJE!!!!!!

    Od 11 września do 30 września 2015 r. w biurach powiatowych ARiMR, wnioski o przyznanie wsparcia mogą składać rolnicy, którym susza zniszczyła w znacznym stopniu plony.

    Uprawnieni do otrzymania wsparcia są producenci, w których gospodarstwach lub działach specjalnych produkcji wystąpiły szkody wyższe niż 30% średniej rocznej produkcji rolnej. Rolnicy muszą również posiadać numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.

Maksymalna wysokość pomocy jaką można uzyskać wynosi 15000 euro.

    Do wniosku należy dołączyć m.in. kopię protokołu oszacowania szkód oraz kopię polisy ubezpieczeniowej, o ile co najmniej 50% powierzchni upraw rolnych w 2015 r. było ubezpieczonych od co najmniej jednego z ryzyk (jeżeli została zawarta). Przy ubieganiu się o pomoc nie jest wymagana adnotacja wojewody na tych protokołach.

więcej

Opublikowano: 2015-09-11

Ogłoszenie o pracach budowlanych

    W dniu 14.09.2015r. rozpoczną się prace związane z budową przyłącza cieplnego do nowobudowanego budynku przy ul. Łąkowej w Szczuczynie obejmujące teren byłego POM-u oraz garaży i drogi do Oczyszczalni ścieków. W związku z tym prosimy o zachowanie ostrożności w tym rejonie a szczególnie w okolicach oznaczonych wykopów.

więcej

Opublikowano: 2015-09-09

Podlaski Dzień Kukurydzy

    Pokazy zbioru kukurydzy, bogata kolekcja odmian, prezentacje doświadczeń, wystawcy z branży rolniczej, wykłady i rozstrzygnięcia konkursów to niektóre z atrakcji, jakie przygotowaliśmy na Podlaski Dzień Kukurydzy. 13 września Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego wspólnie z Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy organizuje największą w województwie podlaskim imprezę dla plantatorów i miłośników kukurydzy. W najbliższą niedzielę kukurydza będzie pełniła główną rolę na polach doświadczalnych w Szepietowie.

więcej

Opublikowano: 2015-09-09

WISSA – FINISHPARKIET 3:1

    W VII kolejce rozgrywek w Szczuczynie doszło do niespodzianki. Wissa pewnie wygrała z drużyną Finishparkietu Nowe Miasto Lubawskie 3 : 1, która nie kryje swych aspiracji walki o II ligę.

więcej

drukuj

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe