Dziś jest: Piątek 31 marca 2023, Imieniny: Ernesty, Kamila.
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2015
Opublikowano: 2015-11-16

Akademia z okazji Święta Niepodległości

    10 listopada w Szkole Podstawowej w Szczuczynie odbył się apel z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Hasłem przewodnim były słowa "Tobie śpiewamy Ojczyzno". Podczas apelu uczniowie poszczególnych zespołów klasowych śpiewali wybrane pieśni patriotyczne związane z okresem walki o niepodległość.

więcej

Opublikowano: 2015-11-16

Święto Odzyskania Niepodległości w Szczuczynie

    Z okazji 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości po 123 latach zaborów w Szczuczynie w dniu 11 listopada 2015 roku odbyły się uroczyste obchody.

więcej

Opublikowano: 2015-11-12

Dzień Niepodległości w Szkole Podstawowej w Niedźwiadnej

    W 1918 roku Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy uczniowie Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej przedstawili otwartą lekcję historii z tamtego okresu.

więcej

Opublikowano: 2015-11-12

SZLAKIM NIEPODLEGŁEJ

    „Szlakiem Niepodległej” to konkurs pieśni patriotycznej zorganizowany po raz pierwszy przez Miejski Dom Kultury w Szczuczynie pod patronatem Burmistrza Miasta z okazji 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w 1918 roku.

więcej

Opublikowano: 2015-11-12

Wycieczka do Parku Jurajskiego w Jurowcach

    Dnia 15.10.2015r. odbyła się wycieczka do Parku Jurajskiego w Jurowcach. Pod kierunkiem przewodnika uczniowie dowiedzieli się o sposobie życia różnych gatunków dinozaurów. Wielką niespodzianką dla uczniów było ognisko i pieczenie kiełbasek. W wycieczce brali udział uczniowie klasy Ia i IIc.

więcej

Opublikowano: 2015-11-12

Kulinarne podróże po Polsce

    23 października w klasie IIa Szkoły Podstawowej w Szczuczynie odbyła się lekcja otwarta pt. "Wiem, co jem". Uczniowie omawiali wartości odżywcze warzyw i owoców oraz wpływ zdrowego odżywiania na zdrowie człowieka. Poznały potrawy pochodzące z różnych regionów Polski.

więcej

Opublikowano: 2015-11-12

Pochówek szczątków ŚP. NN

…”Gromadzimy się dzisiaj w naszej świątyni parafialnej w Szczuczynie w drugi dzień listopada w dniu poświęconym modlitwom za wszystkich wiernych zmarłych którzy potrzebują naszej pomocy, ale dla nas tutaj dla wspólnoty parafialnej i też w sposób szczególnie wyjątkowy, bo chcemy z czcią i szacunkiem w tej mszy świętej obdarzyć modlitwą wszystkich tych zmarłych którzy byli pochowani przy naszym kościele parafialnym a których spoczynek naruszyliśmy podczas naszych prac remontowych, archeologicznych, którym chcemy dziś zadośćuczynić tym naszym obowiązkom i ze czcią złożyć ich doczesne szczątki w naszych kryptach, by z powrotem spoczywali w spokoju. By Bóg okazał im miłosierdzie; by również dobry, miłosierny Bóg przyjął ich do swojej chwały w niebie gdyż tego potrzebują. Okażmy im swoją moc modlitewną”...

- To słowa intencji mszalnej które wygłosił ksiądz kanonik Robert Zieliński w dniu 2 listopada 2015 r. w kościele pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie. W trakcie uroczystej mszy świętej dokonano pochowania szczątków zmarłych wydobytych podczas prac prowadzonych w czasie rewitalizacji terenu wokół szczuczyńskiego kościoła. Szczątki kości zostały złożone w kryptach szczuczyńskiego kościoła.

więcej

Opublikowano: 2015-11-02

Ogłoszenie o Konsultacjach Społecznych trwających do 17 listopada 2015 roku

    Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych do konsultacji nad projektem Programu współpracy Gminy Szczuczyn z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2016 rok, zgodnie z art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2014 roku, poz. 1118 z późn. zm.).

więcej

Opublikowano: 2015-10-30

UWAGA czasowa zmiana organizacji ruchu na drodze krajowej nr 61

UWAGA !!!

    W najbliższym czasie nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego na terenie Gminy Szczuczyn. Dojazd do miejscowości Szczuczyn z ciągu drogi krajowej nr 61 będzie możliwy jedynie z obwodnicy Szczuczyna przez zjazd na drogę krajową nr 58 (Biała Piska – Szczuczyn). Dojazd do miejscowości Sokoły, Danowo jedynie od strony miejscowości Szczuczyn (brak możliwości zjazdu/wjazdu na drogę krajową nr 61). Przewidywany czas utrudnień ruchu drogowego 2 do 3 tygodni.

więcej

Opublikowano: 2015-10-28

Dotacja dla OSP

    Zarząd Województwa Podlaskiego udzielił Gminie Szczuczyn dotacji w wysokości 3 000 zł na zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Kwota ta została przeznaczona na zakup specjalistycznych ubrań przeciwogniowych. Burmistrz Szczuczyna – Artur Kuczyński przekazał zakupiony sprzęt na ręce Roberta Łepkowskiego – prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2015-10-22

Pasowanie na Ucznia Klasy Pierwszej

    W dniu 14 października 2015 roku w Szkole Podstawowej w Niedźwiadnej odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia Klasy Pierwszej. Część artystyczną przygotowała wychowawczyni klasy I Pani Brygida Kurzątkowska. Uczniowie rozpoczęli swój program artystyczny wspaniałym wykonaniem poloneza. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Następnie Pan Dyrektor uroczyście dokonał aktu Pasowania Uczniów Klasy Pierwszej.

więcej

Opublikowano: 2015-10-22

Zapraszamy do aktywności

    W Miejskim Domu Kultury z dniem 19 października 2015 roku założono Klub Wiecznie Aktywnych dla osób, które chciałyby utrzymać dobry stan zdrowia i poprawić własną kondycję. Pierwsze spotkanie miało charakter teoretyczny …

więcej

Opublikowano: 2015-10-22

Akcja krwiodawstwa

    Dnia 20.10.2015r. została zorganizowana w Szczuczynie kolejna akcja krwiodawstwa. W krwiobusie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Łomży 13 osób oddało blisko 6 litrów krwi.

więcej

Opublikowano: 2015-10-20

Konferencja na temat nowej perspektywy finansowej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

    W dniu 16 października 2015 r. w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku odbyła się konferencja na temat nowej perspektywy finansowej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Konferencja zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego zainaugurowała rozpoczęcie nowego okresu finansowania działań, które będą realizowane w ramach PROW.

więcej

Opublikowano: 2015-10-13

Przekazanie komputerów

    W dniu 12 października 2015 r. Dyrektor Podlaskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Pan Stefan Krajewski wraz ze swoim zastępcą – Panem Krzysztofem Zalewskim dokonali przekazania 44 komputerów na potrzeby instytucji z terenu Gminy Szczuczyn. Taka darowizna była możliwa dzięki dokonywanej wymianie sprzętu elektronicznego w ARiMR.

więcej

drukuj

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe