Dziś jest: Piątek 31 marca 2023, Imieniny: Ernesty, Kamila.
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2015
Opublikowano: 2015-12-08

Turniej Mikołajkowy

    Miejski Ludowy Klub Sportowy „Wissa” w Szczuczynie zorganizował w hali Publicznego Gimnazjum turniej mikołajkowy dla dzieci i młodzieży w piłce nożnej.

więcej

Opublikowano: 2015-12-08

MIKOŁAJ w MDK

    Jak co roku Święty Mikołaj zawitał w dniu swoich imienin 6 grudnia do Miejskiego Domu Kultury w Szczuczynie. Zabrakło w tym roku śniegu, zabrakło reniferów i sań ale nie zabrakło wielkiego serca sponsorów dzięki którym było słodko i wesoło. Imprezę otworzył Dyrektor Janusz Marcinkiewicz witając przybyłe dzieci wraz z opiekunami oraz zapraszając Mikołaja do placówki. Wraz z Mikołajem przybyły Śnieżynki z zespołu „Mali Szczuczyniacy” oraz Elfy – stażyści. W czasie koncertu zespołów („Mali Szczuczyniacy” pod kierunkiem Andrzeja Szabelskiego, „Żylety” pod kierunkiem Natalii Dulewicz) przeplatanego konkursami prowadzonymi przez Elfy, dzieci były częstowane przez Pomocników Świętego Mikołaja słodyczami i wyrobami mlecznymi. Konkursy prowadzili: wolontariuszka Halina Wasilewska oraz stażyści Aleksandra Jakubczyk i Przemysław Żynda. Przy wejściu na salę Renifer – Monika Malinowska ozdabiała twarze dzieci zabawnymi rysunkami.

więcej

Opublikowano: 2015-12-08

Warsztaty Mikołajkowe

    W Miejskim Domu Kultury w Szczuczynie odbyły się IV Warsztaty Mikołajkowe Rękodzieła Nowoczesnego. Prowadziły je Panie Mariola Jankowska i Edyta Jasińska z Lokalnej Grupy działania Biebrzański Dar Natury.

więcej

Opublikowano: 2015-12-04

PACZKA DLA PSIACZKA

    W ramach działalności SKO uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej w Szczuczynie nawiązali współpracę ze schroniskiem w Sonieczkowie koło Augustowa i dołączyli do ogólnopolskiej akcji pomagania bezdomnym zwierzętom.

    Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Szczuczynie organizujemy zbiórkę potrzebnych rzeczy dla zwierzaków z tego schroniska. Można przynosić koce, zabawki, pojemniki, karmę do świetlicy szkolnej.

    Zima zbliża się dużymi krokami, a wraz z nią bardzo trudny czas dla schroniskowych czworonogów. Nasza pomoc pozwoli przetrwać zwierzętom nadchodzącą zimę.

więcej

Opublikowano: 2015-11-26

Magiczna książeczka

    Dnia 19 listopada Szkołę Podstawową w Niedźwiadnej odwiedziło Studio Artystyczne "Ssmyk" z Białegostoku z przestawieniem pt. "Magiczna książeczka", zachęcającym uczniów do czytania książek.

więcej

Opublikowano: 2015-11-26

Maraton Filmowy

    20 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej w Niedźwiadnej odbył się Maraton Filmowy. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17:00. Wzięło w nim udział 46 uczniów. W programie przewidziano 4 filmy. Filmowa noc trwała do godziny 23:00.

więcej

Opublikowano: 2015-11-26

Igrzyska Powiatowe w Unihokeju Dziewcząt

    Dnia 22 listopada 2015 r. w hali MOSIR w Grajewie odbyły się Igrzyska Powiatowe w Unihokeju Dziewcząt. W zawodach wzięła udział drużyna ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej. Zawodniczki w grupie wygrały dwa mecze, nie tracąc żadnej bramki. Dało to im awans do fazy finałowej. W pierwszym meczu tego etapu pokonały SP nr Grajewie 1:0, a w meczu finałowym wygrały z SP nr 2 w Grajewie 4:1. Tym samym zdobyły mistrzostwo Powiatu.

więcej

Opublikowano: 2015-11-26

Dzień Życzliwości 20. XI.2015r.

    Dzień Życzliwości w Szkole Podstawowej w Szczuczynie obchodzimy po raz trzeci. W tym dniu przypominamy wszystkim o tym, jak ważna jest życzliwość i uśmiech w codziennym życiu. Zachęcamy uczniów, aby jak najczęściej czynili drobne gesty życzliwości: dobre słowo, pomoc komuś czy uśmiech sprawiają, że nasze życie staje się lepsze, przyjemniejsze

więcej

Opublikowano: 2015-11-26

Spotkanie z absolwentką naszej szkoły

    W ramach działalności SKO 16 listopada w świetlicy Szkoły Podstawowej w Szczuczynie odbyło się spotkanie uczniów klas IV z absolwentka naszej szkoły panią Katarzyną Jankiewicz - lekarzem weterynarii. Uczniowie obejrzeli prezentacje pt. "Psy i my", z której dowiedzieli się jakie zalety i wady niesie za sobą chęć posiadania czworonożnego przyjaciela. Zapoznali się też z działalnością schroniska w Sonieczkowie koło Augustowa - azylu psiaków szukających domu, dla którego uczniowie zorganizują zbiórkę koców, zabawek i karmy. Na pewno nie będzie to jednorazowa współpraca.

więcej

Opublikowano: 2015-11-23

Odkręcajmy dla Hospicjum

    Biblioteka Miejska w Szczuczynie włączyła się do akcji "Odkręcajmy dla Hospicjum".

    Wesprzyjmy hospicjum pw. Ducha Świętego w Łomży dostarczając plastikowe zakrętki do Biblioteki Miejskiej (ul. Senatorska 12)

więcej

Opublikowano: 2015-11-20

Rozstrzygnięcie konkursu literackiego

    W dniu 20.11.2015r. rozstrzygnięto konkurs literacki pt. „Wspomnienia…” zorganizowany przez Bibliotekę Miejską w Szczuczynie.

I miejsce przyznano Agnieszce Dembińskiej, wyróżniono też pracę Anny Szczesik.

    Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród do Biblioteki Miejskiej w Szczuczynie, ul. Senatorska 12.

więcej

drukuj

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe