Dziś jest: Niedziela 26 marca 2023, Imieniny: Teodora, Emanuela .
Aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2023

Harmonogram odbioru nieczystości styczeń - czerwiec 2023 rok

Opublikowano: 2023-02-02

II BIEG SZCZUKÓW

    Biegasz? Lubisz być aktywny fizycznie? Nie straszne Ci długie dystanse? Zapisz się i weź udział w II Biegu Szczuków już 11 czerwca (niedziela). Poniżej znajdziesz regulamin oraz niezbędne do rejestracji pliki. Uczestnikiem może być każdy, dystans został dostosowany do wszystkich grup wiekowych. Jeżeli jesteś osobą niepełnoletnią koniecznie do zgłoszenia dołącz zgodę rodzica/opiekuna.

W razie pytań skontaktuj się z nami!

więcej

Opublikowano: 2023-03-06

Tropem Wilczym w Szczuczynie 2023

    5 marca 2023r. w Polsce i na świecie – odbyła się już XI edycja biegu Tropem Wilczym, upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych. Głównym organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja Wolność i Demokracja.

więcej

Opublikowano: 2023-03-04

O Żołnierzach Wyklętych w BCK w Szczuczynie

    W piątkowe popołudnie w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych wystąpił chór (NIE)IDEALNI ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie pod opieką Pani Pauliny Wiśniewskiej, który poprzez zaprezentowane utwory muzyczne przypomniał zebranym kim byli Żołnierze Wyklęci , przypomniał ich poświęcenie w walce o wolną i niepodległą Polskę.

więcej

Opublikowano: 2023-03-03

Konkurs wielkanocny

więcej

Opublikowano: 2023-03-03

41 Misio Wierszownisio 2023

więcej

Opublikowano: 2023-03-06

Akcja krwiodawstwa w Zespole Szkół w Niećkowie

     Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Zespół Szkół w Niećkowie, Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Oddział w Łomży zaprasza mieszkańców miasta i gminy Szczuczyn i nie tylko do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 10.03.2023r. (piątek) w godz. od 9 do 12:30. Tego dnia na parkingu na parkingu przy internacie Zespołu Szkół w Niećkowie będzie można oddać honorowo krew w krwiobusie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

Wszystkich chętnych zapraszamy. Dawca powinien zgłosić się z dowodem osobistym, być zdrowym i wypoczętym. Zalecane jest wypicie co najmniej 1l wody i zjedzenie lekkiego posiłku. Nie może być po spożyciu alkoholu

więcej

Opublikowano: 2023-03-02

XX Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

     Dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Białymstoku Jacek Jarmołowicz zaprasza właścicieli prowadzących gospodarstwa indywidualne do udziału w XX Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

więcej

Opublikowano: 2023-03-02

XIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy"

    Dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Białymstoku Jacek Jarmołowicz zaprasza dzieci z terenów wiejskich do udziału w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

więcej

Opublikowano: 2023-03-02

Wieści z SP w Szczuczynie

więcej

Opublikowano: 2023-03-02

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Szczuczynie

    Obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

więcej

Opublikowano: 2023-02-27

KONKURS DUŻE GRANTY

Brakuje Wam środków na realizację odlotowego pomysłu?

Konkurs Duże Granty może Wam w tym pomóc!

Zajrzyjcie na stronę konkursu: www.duzegranty.pl

Dotację w wysokości do 40 000 zł mogą otrzymać organizacje pozarządowe, domy kultury i biblioteki (które otrzymały już co najmniej jedną dotację z Programu Równać Szanse) z miejscowości do 20.000 mieszkańców na realizację dwunastomiesięcznych projektów prowadzonych z udziałem młodych ludzi.

więcej

Opublikowano: 2023-02-27

Wyniki Otwartego Turnieju Szachowego o Puchar Burmistrza Szczuczyna

    26 lutego br. na Hali Sportowej w Szczuczynie (ul. Grunwaldzka 2) odbył się Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Szczuczyna zorganizowany przez Stowarzyszenie Szachowe „Wieża Północy”, Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie oraz Urząd Miejski w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2023-02-14

Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Szczuczyna

    W niedzielę, 26.02.2023r. odbędzie się Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Szczuczyna!

Zagrać może każdy!

więcej

Opublikowano: 2023-02-13

Tropem Wilczym w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie uzyskała oficjalne potwierdzenie z Fundacji Wolność i Demokracja z siedzibą w Warszawie, że jest oficjalnym Lokalnym Organizatorem XI ogólnopolskiej edycji „Tropem Wilczym. Bieg Żołnierzy Wyklętych 2023” a po raz szósty organizowanej w naszym regionie.

więcej

Opublikowano: 2023-02-10

Podsumowanie akcji krwiodawstwa w Szczuczynie

    Dnia 10.02.2023r. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Urząd Miejski w Szczuczynie oraz Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Oddziałem Terenowym w Łomży zorganizowali akcję krwiodawstwa. Krwiobus stanął na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie.

Dwadzieścia pięć osób oddało ponad jedenaście litrów krwi.

Za wielki dar serca serdecznie dziękujemy. O terminie kolejnej akcji krwiodawstwa będziemy informować Państwa na bieżąco.

więcej

Opublikowano: 2023-02-07

Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczuczynie przystąpił do Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”-edycja 2023 w ramach środków finansowych pochodzących z Funduszu Solidarnościowego

    W związku z powyższym tut. Ośrodek poszukuje asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej. Praca na umowę zlecenie w okresie luty-grudzień 2023r.

więcej

Opublikowano: 2023-02-07

OGŁOSZENIE O NABORZE: LOKALNY INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W SZCZUCZYNIE

    Burmistrz Szczuczyna ogłasza nabór dla Przedsiębiorców chcących skorzystać z oferty Lokalnego Inkubatora Przedsiębiorczości, zwanego dalej Inkubatorem. O przyjęcie ubiegać się mogą Przedsiębiorcy chcący założyć nową działalność gospodarczą lub podmioty istniejące, prowadzące działalność gospodarczą wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub Krajowego Rejestru Sądowego, jednak nie dłużej niż 36 miesięcy w dniu złożenia Wniosku. Kandydaci nie mogą posiadać zaległości w Urzędzie Skarbowym ani w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

więcej

Opublikowano: 2023-02-06

INFORMACJA !!!

    Burmistrz Szczuczyna informuje, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków w ramach programu priorytetowego: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Celem programu jest rozwój systemów zagospodarowania odpadów z tworzyw sztucznych z rolnictwa.

    Program przewiduje dofinansowanie w formie dotacji do 100% kosztów kwalifikowanych. Beneficjentami programu są jednostki samorządu terytorialnego, a ostatecznymi odbiorcami korzyści będą posiadacze odpadów z folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej.

więcej

Opublikowano: 2023-02-06

Wieści z SP w Szczuczynie

    W styczniu uczniowie z klas 6-8 poznali podstawowe narzędzia programu Tinkercad, a następnie projektowali własne prace, które mogli później wydrukować na drukarce 3D. Pan Artur Dobrzycki, szkolny koordynator programu Laboratoria Przyszłości, zorganizował również lekcję otwartą dotyczącą programu Tinkercad.

więcej

Opublikowano: 2023-02-02

Oddaj krew w Szczuczynie!

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn”, Urząd Miejski w Szczuczynie i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Oddział Terenowy w Łomży zaprasza mieszkańców miasta i gminy Szczuczyn do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 10.02.2023r. (piątek) w godz. od 9 do 12:30.

więcej

Opublikowano: 2023-02-01

IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym

    Dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Białymstoku Jacek Jarmołowicz informuje, że w bieżącym roku organizowana jest IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

więcej

Opublikowano: 2023-01-31

Informacja: Zwrot podatku akcyzowego 2023

Burmistrz Szczuczyna
informuje:

Każdy rolnik, który chce odzyskać część podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej powinien gromadzić faktury VAT

 • w terminie od 1 lutego 2023 r. do 28 lutego 2023 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2022 r. do 31 stycznia 2023 r.

więcej

Opublikowano: 2023-01-30

Komunikat sztabu #5336 BCK w Szczuczynie

    Sztab #5336 Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie informuje:

Finał 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczuczynie zamykamy kwotą: 8522,71 zł, 22 euro, 1 dolar.

Dziękujemy WSZYSTKIM darczyńcom!
Dziękujemy wolontariackiej ekipie!
Jesteście wielcy!

więcej

Opublikowano: 2023-01-22

Wyniki Otwartego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora BCK w Szczuczynie

    W pierwszy weekend ferii zimowych (21.01.br.) przed poniedziałkowym powitaniem Chilloutowych Ferii Zimowych na Hali Sportowej w Szczuczynie odbył się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie, który razem z gościem specjalnym – Kostkiem z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy powitał wszystkich uczestników i kibiców i zaprosił do o rywalizacji.

więcej

Opublikowano: 2023-01-21

"Herody" w BCK w Szczuczynie

    W piątkowe popołudnie (20 stycznia br.) w Bibliotece – Centrum Kultury przybyła publiczność miała okazję obejrzeć widowisko szopkowe „Herody” w reżyserii Mateusza Tymury na podstawie autentycznego scenariusza z wioski Miłkowice – Maćki.

więcej

Opublikowano: 2023-01-18

Urząd KNF - zaproszenie na webinarium CEDUR dla seniorów pt. "Cyberbezpieczeństwo w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, w szczególności oszustw na urządzeniach mobilnych" - 20.01.2023 r.

    Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza na webinarium CEDUR dla seniorów pt. „Cyberbezpieczeństwo w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, w szczególności oszustw na urządzeniach mobilnych”, 20 stycznia 2023 roku

Seminarium online organizowane jest przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektów: Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR oraz Centrum Edukacji dla Bezpieczeństwa Rynku Finansowego – CEBRF, we współpracy z Komendą Główną Policji.

więcej

Opublikowano: 2023-01-17

WERNISAŻ PRAC LOKALNYCH ARTYSTÓW – SZCZUCZYN

    W dniu 16 stycznia 2023 roku w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbyło się otwarcie wystawy: Pomaluj swój świat „Paleta lokalnych artystów” na którą składają się prace autorstwa Pań: Lidii Pieścik i Olgi Sokołowskiej oraz Pana Andrzeja Borusiewicza. Wystawę rozpoczął krótkim wprowadzeniem Janusz Siemion Dyrektor Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie oraz autorzy wystawianych prac.

więcej

Opublikowano: 2023-01-17

Chilloutowe Ferie Zimowe z BCK w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na „Chilloutowe Ferie Zimowe” edycji 2023.

więcej

Opublikowano: 2023-01-10

Zaproszenie na konferencję pt. „Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy kiszonkowej?”, która odbędzie się 31 stycznia w Hotelu Via Baltica w Grzymałach Szczepankowskich koło Łomży

    Zaproszenie na konferencję. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie uprzejmie informuje, że we współpracy z Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy w Poznaniu organizuje konferencję pt. „Jak osiągnąć sukces w uprawie kukurydzy kiszonkowej?”, która odbędzie się 31 stycznia w Hotelu Via Baltica w Grzymałach Szczepankowskich koło Łomży.

więcej

Opublikowano: 2023-01-08

Kody Legimi w BCK w Szczuczynie

    Mamy nadzieję, że pamiętacie o możliwości wypożyczania e-booków w Legimi?

więcej

drukuj

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe