Dziś jest: Poniedziałek 05 czerwca 2023, Imieniny: Bonifacego, Waltera .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2022
Opublikowano: 2022-12-22

Z życia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szczuczynie

    Grudzień był pełen zajęć i uroczystości o tematyce świątecznej i zimowej. Zapraszamy do zapoznania się z niektórymi z nich.

więcej

Opublikowano: 2022-12-16

Biblioteczni goście

    W dniach 14 i 15 grudnia 2022r. w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klas 0A i 0B z wychowawczyniami Panią Bogusławą Januszewską, Panią Małgorzatą Łepkowską oraz bibliotekarką Panią Darosławą Wojciechowską.

więcej

Opublikowano: 2022-12-16

Sztab #5336 BCK w Szczuczynie - e- Skarbonka

    Już możecie wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!

Uruchomiliśmy sztabową e – Skarbonkę:
https://eskarbonka.wosp.org.pl/lgzb9m

Każda kwota ma znaczenie!

Gramy razem! Gramy – pomagamy!

więcej

Opublikowano: 2022-12-16

Komunikat sztabu #5336 BCK w Szczuczynie

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra 29 stycznia 2023 roku pod hasłem:

Chcemy wygrać z sepsą!
Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

Tego dnia na ulicach Szczuczyna, pod kościołem w Niedźwiadnej i w Szczuczynie spotkacie wolontariuszy i osoby ich wspierające, które tworzą sztab #5336 BCK w Szczuczynie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

więcej

Opublikowano: 2022-12-16

Podsumowanie akcji krwiodawstwa w gminie Szczuczyn w 2022 roku

    Dnia 09.12.2022r. krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Oddziału Terenowego w Łomży stanął na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie. Siedemnaście osób oddało blisko osiem litrów krwi. Była to ostatnia akcja krwiodawstwa na terenie gminy Szczuczyn w 2022 roku.

więcej

Opublikowano: 2022-12-16

Szczuczyńskie Serducho

    Ponad dwa lata temu a dokładnie 7 października 2020 roku do siedziby Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn” dotarła instalacja w kształcie serca do zbiórki nakrętek, które przekazujemy rodzinie Pawełka Stelmaszyńskiego z Grabowa.

więcej

Opublikowano: 2022-12-16

Wirtualnie Zakręceni w BCK w Szczuczynie

    W br. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie uzyskała dofinansowanie w kwocie 25800 zł na realizację młodzieżowego projektu „Wirtualnie Zakręceni – Koderski Klub Kreatywności” w ramach Konkursu Duże Granty Programu Równać Szanse. Spośród 161 zgłoszeń z całej Polski decyzją Komisji Ekspertów znaleźliśmy się w gronie 28 organizacji, którym przyznano dotację.

więcej

Opublikowano: 2022-12-16

Mikołajki z BCK w Szczuczynie

    „Szóstego grudnia, jak dobrze wiecie Święty Mikołaj chodzi po świecie - Dźwiga wór niezmordowanie, każdy prezent dziś dostanie - A kiedy rozda już prezenty, wróci do nieba uśmiechnięty - Udanych Mikołajek!”

więcej

Opublikowano: 2022-12-16

Z życia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szczuczynie

    W listopadzie w naszej szkole i przedszkolu odbyło się wiele ciekawych wydarzeń. Były to m.in. wycieczki, konkursy, zawody sportowe, zajęcia praktyczne oraz uroczystości szkolne. Wszelkie tego typu inicjatywy są doskonalą okazją do zaprezentowania talentów uczniowskich, odkrywania pasji i zainteresowań. Zachęcamy do zapoznania się z tym, co działo się w minionym miesiącu.

więcej

Opublikowano: 2022-12-16

PUCHAR POLSKI W FUTSALU NA SZCZEBLU WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO DLA WISSY SZCZUCZYN

    Zespół ze Szczuczyna, w meczu finałowym, pewnie pokonał 9:4 BonitoHelios Białystok II.

więcej

Opublikowano: 2022-12-16

Andrzejki w BCK w Szczuczynie

    Andrzejkowy wieczór za nami! Była to okazja do odkrycia tajemnic bliższej i dalszej przyszłości. Wróżby z kartami, z kolorami, ukrytymi przedmiotami, butami były źródłem wielu uśmiechów i zaskoczeń.

więcej

Opublikowano: 2022-12-16

Andrzejkowy Turniej Szachowy w Szczuczynie

    W niedzielę, 27 listopada br. na Hali Sportowej w Szczuczynie odbył się Andrzejkowy Turniej Szachowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Szachowe „Wieża Pólnocy”, Stowarzyszenie Szachowe „Ecztery”, Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie i Urząd Miejski w Szczuczynie. Turniej zorganizowano w formule 7 rund, czas 10 + 5.

więcej

Opublikowano: 2022-12-16

Archimistrzostwa w Szczuczynie

    W sobotę, 26 listopada br. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie razem z Archiwum Społeczne wsi Głogoczów, prowadzonym przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie, Konińskim Archiwum Społecznym prowadzonym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zofii Urbanowskiej w Koninie oraz Centrum Trzech Kultur w Suchowoli wzięła udział w Archimistrzostwach zorganizowanych przez Centrum Archiwistyki Społecznej.

więcej

Opublikowano: 2022-12-16

VIII Konkursu Pieśni Patriotycznej „SZLAKIEM NIEPODLEGŁOŚĆI” Szczuczyn 2022

    W dniu 4 listopada 2022 roku odbył się organizowany przez Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie VIII Konkurs Pieśni Patriotycznej „SZLAKIEM NIEPODLEGŁOŚCI” Szczuczyn 2022. W konkursie uczestniczyli przedstawiciele z Kisielnicy, Stawian, Niedźwiadnej, Skaj i Szczuczyna.

więcej

Opublikowano: 2022-12-15

OGŁOSZENIE O NABORZE: LOKALNY INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W SZCZUCZYNIE

    Burmistrz Szczuczyna ogłasza nabór dla Przedsiębiorców chcących skorzystać z oferty Lokalnego Inkubatora Przedsiębiorczości, zwanego dalej Inkubatorem. O przyjęcie ubiegać się mogą Przedsiębiorcy chcący założyć nową działalność gospodarczą lub podmioty istniejące, prowadzące działalność gospodarczą wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub Krajowego Rejestru Sądowego, jednak nie dłużej niż 36 miesięcy w dniu złożenia Wniosku. Kandydaci nie mogą posiadać zaległości w Urzędzie Skarbowym ani w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

więcej

Opublikowano: 2022-12-15

Wyniki naboru wniosków do Lokalnego Inkubatora Przedsiębiorczości w Szczuczynie

    W związku z naborem wniosków przeprowadzonym w dniach od 30.10.2022 do 25.11.2022 do Urzędu Miejskiego w Szczuczynie wpłynęło 5 wniosków spełniających termin i kryteria formalne. Zakwalifikowanych do inkubacji decyzją Burmistrza zostało 4 przedsiębiorców, którzy otrzymają wsparcie w postaci preferencyjnych stawek czynszu w Lokalnym Inkubatorze Przedsiębiorczości.

więcej

Opublikowano: 2022-12-15

KONKUS WIEDZY „ZMIERZ SIĘ ZE SZCZUKĄ”

    W dniu 8 listopada 2022 roku odbył się zorganizowany przez Ralpha Szczukę i Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie konkurs wiedzy pt. „Zmierz się ze Szczuką”. Wydarzenie zorganizowano z okazji 330 rocznicy nadania praw miejskich Szczuczynowi.

więcej

Opublikowano: 2022-12-09

SPRZEDAŻ PREFERENCYJNA PALIW STAŁYCH DLA GOSPODARSTW DOMOWYCH Z TERENU GMINY SZCZUCZYN

    Burmistrz gminy Szczuczyn zdecydował o zawarciu przez Urząd Gminy umowy ze spółką WĘGLOKOKS S.A. w sprawie preferencyjnego zakupu paliw stałych. Gmina będzie sprzedawać węgiel kamienny w ramach zakupu preferencyjnego po cenie 1800 zł brutto za tonę.

więcej

Opublikowano: 2022-11-04

WOJSKOWA GRA TERENOWA

    W Narodowe Święto Niepodległości, w 16 miejscowościach w całej Polsce żołnierze pokażą jak posługiwać się mapą i kompasem, zbudować schronienie, rozpalić ognisko, maskować się w terenie. Będzie można poćwiczyć ze znanym żołnierzem sportowcem, wygrać nagrody w quizie, a na zakończenie zjeść grochówkę. Wojskowa Gra Terenowa dla młodszych i starszych odbędzie się m.in. w Kolnie.

więcej

Opublikowano: 2022-11-04

Informacja o przystąpieniu Gminy Szczuczyn do zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych

    W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z dnia 2 listopada 2022 r. poz. 2236), działając w oparciu art. 34 ust. 1 tejże ustawy informuję, iż Gmina Szczuczyn przystępuje do zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych do dnia 31 grudnia 2022 roku.

więcej

Opublikowano: 2022-10-27

Poznaj Polskę

    W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”, Gmina Szczuczyn uzyskała w roku szkolnym 2022/2023 wsparcie finansowe z budżetu państwa w wysokości 46 705,00 zł z przeznaczeniem na wycieczki szkolne związane z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi.

więcej

Opublikowano: 2022-10-25

Zaproszenie na szkolenie

więcej

Opublikowano: 2022-10-21

Zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego i umundurowania dla jednostki OSP w Niedźwiadnej z dotacji Województwa Podlaskiego

    Ochotnicza Straż Pożarna w Niedźwiadnej funkcjonuje od 1928 roku. Jest jednostką prężnie rozwijającą się. Uczestniczy nie tylko podczas pożarów czy wypadków ale także w różnego rodzaju pokazach, świętach państwowych i kościelnych, festynach. Brała także udział w największej na Podlasiu akcji ratującej Biebrzański Park Narodowy. Dzięki pozyskanemu przez Urząd Miejski w Szczuczynie dofinansowaniu, OSP w Niedźwiadnej została wyposażona w sprzęt m.in.: mocowania uniwersalne, węże tłoczone, mocowania aparatu, prostownik, uchwyty do drabiny, ubrania specjalne, buty, rękawice, kominiarki, hełmy. Łączna wartość zakupionego sprzętu wynosi 40 000,00 zł, w tym: dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego stanowi kwotę 23 000,00 zł oraz dofinansowanie Gminy Szczuczyn 17 000,00 zł. Sprzęt został przekazany dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedźwiadnej. Od teraz będzie służył i przyczyni się do podniesienia skuteczności akcji a także ratowania życia i mienia.

więcej

Opublikowano: 2022-10-21

Akcja krwiodawstwa w Zespole Szkół w Niećkowie

    Biblioteka - Centrum Kultury w Szczuczynie, Zespół Szkół w Niećkowie, Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Oddział w Łomży zaprasza mieszkańców miasta i gminy Szczuczyn i nie tylko do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 04.11.2022r. (piątek) w godz. od 9 do 12:30.

Tego dnia na parkingu przy internacie Zespołu Szkół w Niećkowie będzie można oddać honorowo krew w krwiobusie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

Wszystkich chętnych zapraszamy. Dawca powinien zgłosić się z dowodem osobistym, być zdrowym i wypoczętym. Zalecane jest wypicie co najmniej 1l wody i zjedzenie lekkiego posiłku. Nie może być po spożyciu alkoholu.

więcej

Opublikowano: 2022-10-19

Kinobus 9D w Szczuczynie

    W dniach 7 - 8 listopad br. do Szczuczyna zawita mobilne kino 9D.

Niesamowita zabawa dla każdego, pełna specjalnych efektów, takich jak ruchoma platforma, wiatr, woda, okularki 3D i wiele innych. Do kina mogą przychodzić dzieci jak i dorośli.

Kinobus zaparkuje przy Muzeum Pożarnictwa w Szczuczynie (ul. Senatorska) w godzinach od 12:00 do 20:00.

UWAGA! Grupy szkolne mają rabat do 50%!

więcej

Opublikowano: 2022-10-12

IX KWESTA Z CYKLU "RATUJEMY ZABYTKI SZCZUCZYŃSKIEJ NEKROPOLII"

    IX kwesta z cyklu „Ratujemy zabytki szczuczyńskiej nekropolii” odbędzie się w dniach 31.10.2022r. - 02.11.2022r.

    Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnego kwestowania na szczuczyńskim cmentarzu. Chęć pomocy możecie zgłosić w siedzibie Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn” (ul. Łomżyńska 11) bezpośrednio u prezes Anny Wojsław lub telefonicznie 86 262 10 36 / 86 262 10 37.

więcej

Opublikowano: 2022-10-12

Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury - ankieta

Szanowni Państwo!

    Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury rozpoczęła prace nad nową Lokalną Strategią Rozwoju, która będzie służyła przez kolejne lata naszym mieszkańcom i pozwoli na realizację szeregu przedsięwzięć finansowanych z krajowych i unijnych funduszy.

Podstawą opracowania strategii będą opinie mieszkańców, przedstawicieli samorządów, organizacji pozarządowych oraz biznesu dotyczące w szczególności problemów i potrzeb wspólnych dla całego obszaru działania LGD oraz poszczególnych gmin.

W związku z powyższym zapraszamy wszystkich do wzięcia aktywnego udziału w badaniach opinii.

Ankieta jest anonimowa, a jej wyniki posłużą wyłącznie temu, aby dostosować Lokalną Strategię Rozwoju do potrzeb mieszkańców LGD Biebrzański Dar Natury.

Wypełnienie ankiety nie powinno zająć dłużej niż 5 min.

Link do ankiety
https://omikronbadania.pl/questo/b.php?a=2f35b872&b=bcf41a92b&c=39f60c4a

więcej

Opublikowano: 2022-10-11

ZIMA 2022/2023

     W związku z nadchodzącym okresem zimowym Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczuczynie zwraca się z prośbą o podjęcie współpracy mającej na celu przekazywanie informacji dotyczących m.in. osób bezdomnych, starszych, samotnych, niepełnosprawnych wymagających pomocy i wsparcia w okresie zimy.

więcej

Opublikowano: 2022-10-05

IV edycja losowania hulajnóg dla dzieci, które wykonają kurs e-learningowy pt. ,,Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

    Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku po raz czwarty zaprasza dzieci rolników do udziału w konkursie e-learningowym pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Konkurs skierowany jest do dzieci urodzonych w latach 2008-2016, których co najmniej jeden rodzic/opiekun prawny jest ubezpieczony w KRUS.

więcej

Opublikowano: 2022-10-04

Turniej Szachowy w Szczuczynie

    Jako biblioteczny zespół z Sebastianem Rydzewskim znamy się od kilku dobrych lat. Z dumą możemy potwierdzić, że jest weteranem kilku projektów Programu Równać Szanse w których dał się poznać jako osoba odpowiedzialna, śmiało podejmująca wyzwania i bardzo komunikatywna. Zawsze z wielkim zaangażowaniem wspierał i wspiera różnorodne wydarzenia, które organizujemy lub współorganizujemy za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

więcej

Opublikowano: 2022-09-26

Badania mammograficzne w Szczuczynie

    Geneva Trust Polska Sp. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Profilaktyka i Diagnostyka zaprasza mieszkanki Gminy Szczuczyn na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Profilaktyki Raka Piersi – Etap Podstawowy finansowany przez Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

więcej

Opublikowano: 2022-09-24

Koncert chóru Anafora w Szczuczynie

    W piątkowe popołudnie w kościele pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie odbył się koncert koptyjskiego chóru „Anafora” z Kairu (Egipt), który uczestniczy w 41 Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2022” w Białymstoku. Goszczący u nas artyści zaprezentowali m.in. koptyjskie pieśni.

więcej

Opublikowano: 2022-09-20

Archimistrzostwa w BCK w Szczuczynie

    Z wielką radością ale też świadomością odpowiedzialności przyjęliśmy wiadomość, że znaleźliśmy się w gronie czterech instytucji z całej Polski, które zakwalifikowały się do udziału w “Archimistrzostwach. Wspólnym tagowaniu zdjęć” organizowanych przez Centrum Archiwistyki Społecznej.

więcej

Opublikowano: 2022-09-13

Koptyjski chór "Anafora" z Kairu w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Parafia pw. Imienia NMP w Szczuczynie oraz Fundacja „Muzyki Cerkiewnej” Hajnówka serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na koncert koptyjskiego chóru „ANAFORA” z Kairu (Egipt), który odbędzie się 23 września 2022r. o godzinie 18:00 w szczuczyńskim kościele.

więcej

Opublikowano: 2022-08-17

Wirtualnie Zakręceni - Koderski Klub Kreatywności w Szczuczynie

    Z wielką dumą i radością informujemy, że Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie uzyskała dofinansowanie w kwocie 25800 zł na realizację młodzieżowego projektu „Wirtualnie Zakręceni – Koderski Klub Kreatywności” w ramach Konkursu Duże Granty Programu Równać Szanse.

więcej

Opublikowano: 2022-08-17

Akcja krwiodawstwa w Zespole Szkół w Niećkowie

    Biblioteka - Centrum Kultury w Szczuczynie, Zespół Szkół w Niećkowie, Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Oddział w Łomży zaprasza mieszkańców miasta i gminy Szczuczyn i nie tylko do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 9.09.2022r. (piątek) w godz. od 9 do 12:30.

więcej

Opublikowano: 2022-08-17

BADANIA MAMMOGRAFICZNE W SZCZUCZYNIE

    Geneva Trust Polska Sp. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Profilaktyka i Diagnostyka zaprasza mieszkanki Gminy Szczuczyn na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Profilaktyki Raka Piersi – Etap Podstawowy finansowany przez Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Badania zostaną przeprowadzone 2 września 2022r. (piątek) w godzinach 9:00-17:00 w mammobusie ustawionym na parkingu przy Muzeum Pożarnictwa w Szczuczynie (ul. Senatorska).

Bezpłatnymi badaniami mammograficznymi objęte są Panie od 50 do 69 roku życia (rocznik 1953 – 1972).

Rejestracja telefoniczna: 58 767 34 44

więcej

Opublikowano: 2022-08-17

Podlaskie Lokalnie

    Operatorzy projektu Podlaskie Lokalnie - Fundacja Instytut Suwerennej oraz Spółdzielnia Socjalna „Active Go” w Białymstoku zachęcają do składania wniosków mikrodotacyjnych w ramach Konkursu na Wsparcie Inicjatyw Lokalnych.

więcej

Opublikowano: 2022-08-19

DODATEK WĘGLOWY

Szanowni mieszkańcy gminy Szczuczyn,
opalający domy/mieszkania węglem!!!

Wnioski o wypłatę dodatku węglowego będą przyjmowane
w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miejskiego w Szczuczynie
od poniedziałku 22 sierpnia 2022 roku do 30 listopada 2022 roku
w godzinach 12:00 - 17:00

więcej

Opublikowano: 2022-08-04

Rozwój e-usług w gminach Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego

    Projekt pod nr WND-RPPD.08.01.00-20-0068/20 pn. „Rozwój e-usług w gminach Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego„ realizowany na podstawie Umowy o dofinansowanie nr UDA-RPPD.08.01.00-20-0068/20-00 zawartej w dniu 15.11.2021 r. jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.1. Rozwój usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

więcej

Opublikowano: 2022-08-02

Piknik Sołecki 2022

więcej

Opublikowano: 2022-06-15

I Bieg Szczuków już za nami!

I Bieg Szczuków już za nami!

Bieg Szczuków to nowe wydarzenie sportowe, które powstało w ramach rocznicy 330-lecia nadania praw miejskich Szczuczynowi, którego nazwa odnosi się do założycieli miasta – rodu Szczuków. Przez okrągły rok spotykać się będziemy na różnego rodzaju wydarzeniach, aby wspólnie celebrować święto naszego miasteczka.

więcej

Opublikowano: 2022-06-15

Ogłoszenie o naborze na zastępstwo

Urząd Miejski w Szczuczynie poszukuje osób zainteresowanych podjęciem pracy na umowę na zastępstwo w związku z nieobecnością usprawiedliwioną referenta ds. inwestycji, zamówień publicznych i pozyskiwania środków pozabudżetowych w Referacie Rozwoju i Inwestycji w Urzędzie Miejskim w Szczuczynie

więcej

Opublikowano: 2022-06-14

Palinocka - Noc Świętojańska w Szczuczynie 2022

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie i Urząd Miejski w Szczuczynie zapraszają mieszkańców miasta i gminy Szczuczyn na Palinockę – Noc Świętojańską, która odbędzie się 25 czerwca 2022r. (sobota) w Starym Parku w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2022-06-14

BCK w Szczuczynie w finale konkursu ZWYRTAŁA 2022

JESTEŚMY W FINALE!

    Całkiem niedawno przystąpiliśmy do 4 .edycji konkursu ZWYRTAŁA - konkursu na najlepszy pomysł promujący czytelnictwo, który organizowany jest w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festiwal.

więcej

Opublikowano: 2022-06-10

XXVIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym 25-26 czerwca 2022 roku

    Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zaprasza na XXVIII Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym oraz IX Ogólnopolską Wystawę Królików Rasowych, które odbędą się 25-26 czerwca 2022 roku. To wyjątkowe i niewątpliwie cieszące się ogromną popularnością wydarzenie dedykowane sektorowi rolniczemu.

więcej

Opublikowano: 2022-06-02

XLIV KONKURS PIOSENKI W SZCZUCZYNIE

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w XLIV Konkursie Piosenki w Szczuczynie, który odbędzie się w ramach Palinocki.

    XLIV Konkurs Piosenki odbędzie się 25 czerwca 2022r. w Starym Parku w Szczuczynie (przy Muzeum Pożarnictwa).

więcej

Opublikowano: 2022-05-30

Akcja krwiodawstwa w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Urząd Miejski w Szczuczynie, Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Oddział Terenowy w Łomży zaprasza mieszkańców miasta i gminy Szczuczyn do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 03.06.2022r. (piątek) w godz. od 9 do 12:30.

Tego dnia na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie (ul. Plac Tysiąclecia 23) będzie można oddać honorowo krew w krwiobusie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

Wszystkich chętnych zapraszamy. Dawca powinien zgłosić się z dowodem osobistym, być zdrowym, wypoczętym, po lekkim posiłku. Wskazane jest wcześniejsze wypicie co najmniej 1l wody. Nie może być po spożyciu alkoholu.

więcej

Opublikowano: 2022-05-30

Wakacyjna AktywAKCJA w BCK w Szczuczynie

    Polski Fundusz Rozwoju ogłosił 2 edycję Programu Wakacyjna AktywAKCJA. Do Programu napłynęło prawie 990 wniosków. Po zapoznaniu się ze wszystkimi zgłoszeniami, Komisja postanowiła przyznać granty aż 104 organizacjom z całej Polski na realizację autorskich wakacyjnych aktywności dla dzieci i młodzieży.

Do Programu Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie zgłosiła autorski projekt „Polska i Ukraina to jedna drużyna!”, który decyzją Komisji otrzymał 5000 zł.

więcej

Opublikowano: 2022-05-30

Wirtualnie Zakręceni w BCK w Szczuczynie

    Z wielką dumą i radością informujemy, że Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie uzyskała dofinansowanie w kwocie 25800 zł na realizację młodzieżowego projektu „Wirtualnie Zakręceni – Koderski Klub Kreatywności” w ramach Konkursu Duże Granty Programu Równać Szanse.

więcej

Opublikowano: 2022-05-10

Gmina Szczuczyn otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

    Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa skierowany jest do organów prowadzących placówki wychowania przedszkolnego oraz szkoły podstawowe. Program ma na celu rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży poprzez promowanie rozwoju czytelnictwa w bibliotekach szkolnych.

więcej

Opublikowano: 2022-05-05

I BIEG SZCZUKÓW

    Bieg Szczuków na 330-lecie Szczuczyna!

    Biegasz? Lubisz być aktywny fizycznie? Nie straszne Ci długie dystanse? Zapisz się i weź udział w I Biegu Szczuków już 12 czerwca (niedziela). Poniżej znajdziesz regulamin oraz niezbędne do rejestracji pliki. Uczestnikiem może być każdy, dystans został dostosowany do wszystkich grup wiekowych. Jeżeli jesteś osobą niepełnoletnią koniecznie do zgłoszenia dołącz zgodę rodzica/opiekuna.

W razie pytań skontaktuj się z nami!

więcej

Opublikowano: 2022-04-21

Poznaj Polskę

    Dofinansowanie uzyskały Szkoła Podstawowa im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szczuczynie. Całkowity koszt wycieczek wynosi 25 189,00 zł. Uczniowie zwiedzą Dom Mikołaja Kopernika, Dom Legend Toruńskich, Muzeum Toruńskiego Piernika, Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium”, Zamek Krzyżacki w Nidzicy, Muzeum Kanału Augustowskiego, Klasztor w Wigrach, Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku, Rezerwat Pokazowy Białowieskiego Parku Narodowego, Białostocki Teatr Lalek w Białymstoku oraz Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze w Białymstoku.

więcej

Opublikowano: 2022-04-11

IV Memoriał Siatkarski im. Jarosława Augustowskiego o Puchar Burmistrza Szczuczyna

    Burmistrz Szczuczyn serdecznie zaprasza na IV Memoriał Siatkarski im. Jarosława Augustowskiego o Puchar Burmistrza Szczuczyna, który odbędzie się 24 kwietnia 2022 r. (niedziela). Start o godz. 10:00 na hali gimnastycznej przy ul. Nadstawnej.

więcej

Opublikowano: 2022-03-09

Komunikat

    Szanowni Państwo

    Bardzo proszę mieszkańców, którzy przyjęli pod swój dach rodziny z Ukrainy, o niezwłoczne zgłaszanie tego faktu do Urzędu Miejskiego w Szczuczynie.

    Zgłoszeń należy dokonywać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Szczuczynie, plac 1000-lecia 23, 19-230 Szczuczyn, tel. 86 273 50 80. Jest to niezbędne do legalizacji ich pobytu, korzystania z systemu oświaty, służby zdrowia, podjęcia pracy i innych form pomocy.

    Każda zgłaszająca się osoba otrzyma niezbędne informacje dotyczące pobytu Ukraińców w naszej Gminie i oferowanej im pomocy.

Burmistrz Szczuczyna
Artur Kuczyński

więcej

Opublikowano: 2022-02-07

Komunikat NFZ

Przeziębienie, a może to grypa lub COVID-19? Jak sprawdzisz, co Ci dolega? Skorzystaj z naszego praktycznego przewodnika. Doradzimy, krok po kroku, co zrobić, gdy masz pierwsze objawy infekcji.

Link do przewodnika:

https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/przeziebienie-a-moze-covid-19-sprawdz-co-zrobic,8102.html

więcej

Opublikowano: 2022-02-03

Zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonego w KRUS z tytułu sprawowania opieki nad dzieckiem w okresie 1-27 lutego 2022 r.

    Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku informuje, że od dnia 1 lutego 2022 r. przywrócony został zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonego rolnika/domownika.

    Zasiłek opiekuńczy przysługuje do dnia 27 lutego 2022 r. na dotychczasowych zasadach – w przypadku zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka/przedszkola/szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko, albo niemożności sprawowania opieki przez nianię lub dziennego opiekuna z powodu COVID-19 – ubezpieczonym rolnikom i domownikom – z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad …

więcej

Opublikowano: 2022-01-31

OGŁOSZENIE

 

  OGŁOSZENIE

    Burmistrz Szczuczyna ogłasza, że w dniu 15 lutego 2022r. (wtorek) o godz. 11:00 w miejscowości BRZEŹNO w świetlicy wiejskiej organizuje zebranie wiejskie dotyczące wyboru sołtysa sołectwa BRZEŹNO.

    Zapraszamy do udziału w wyborach!

więcej

Opublikowano: 2022-01-31

Informacja: Zwrot podatku akcyzowego 2022

Burmistrz Szczuczyna

informuje:

Każdy ROLNIK, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT

  • w terminie od 1 lutego 2022 r. do 28 lutego 2022 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2021 r. do 31 stycznia 2022 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2022 r.

  Limit zwrotu podatku w 2022 r. wynosi:

110,00 zł * ilość ha użytków rolnych

oraz

40,00 zł * średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła

 *Średnią roczną liczbę dużych jednostek przeliczeniowych bydła, o której mowa w ust. 2 pkt 2, ustala się jako iloraz sumy dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego w ostatnim dniu każdego miesiąca roku poprzedzającego rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku, ustalonych z uwzględnieniem wartości współczynników przeliczeniowych sztuk bydła na duże jednostki przeliczeniowe określonych w załączniku do ustawy, i liczby 12.

Kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na wniosek producenta rolnego wydaje dokument, o którym mowa powyżej.

Pieniądze wypłacane będą w terminie:

1 - 30 kwietnia 2022 r. przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

więcej

Opublikowano: 2022-01-21

OGŁOSZENIE o ograniczeniach w bezpośredniej obsłudze interesantów Urzędu Miejskiego w Szczuczynie od 24 stycznia 2022 r.

 

 

OGŁOSZENIE
o ograniczeniach w bezpośredniej obsłudze interesantów
Urzędu Miejskiego w Szczuczynie
od 24 stycznia 2022 r.

    W związku z ogólnokrajowymi obostrzeniami epidemicznymi, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo interesantów i pracowników

od dnia 24 stycznia 2022 r. do odwołania

w Urzędzie Miejskim w Szczuczynie ogranicza się bezpośrednią obsługę interesantów.

Wszystkie sprawy urzędowe załatwiane będą w następujący sposób:

1) osobiście

  • bez ograniczeń osoby zaszczepione po okazaniu certyfikatu potwierdzającego ten fakt (3 dawki bez ograniczeń, 2 dawki nie dłużej niż 5 miesięcy, ozdrowieńcy - po okazaniu zaświadczenia nie dłużej niż 3 miesiące po przejściu choroby),
  • z ograniczeniami, wyłącznie w punkcie obsługi na parterze budynku Urzędu – osoby pozostałe

2) zdalnie

  • po uprzednim kontakcie telefonicznym pod numerem tel. 86 2735080

Po wejściu do budynku należy zachować wszelkie nakazane prawem środki ostrożności: maseczka i dezynfekcja rąk oraz zachowanie dystansu.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

więcej

Opublikowano: 2022-01-18

RODZINNY KAPITAŁ OPIEKUŃCZY

    Zakład Ubezpieczeń Społecznych od stycznia 2022 zajmuje się przyjmowaniem wniosków o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, ich rozpatrywaniem oraz wypłatą tego świadczenia.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) jest dodatkowym świadczeniem, które przysługuje od 1 stycznia 2022 r. na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie w wieku od ukończenia 12. do 35. miesiąca życia.

więcej

Opublikowano: 2022-01-18

PROGRAM Rodzina 500+ czyli świadczenie wychowawcze 500+ dla rodziców

    Od 2022 r. obsługą programu Rodzina 500+ zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Od 1 stycznia rodzice mogą składać wnioski o 500 plus na dzieci, które nie otrzymują tego świadczenia z gminy. Chodzi o osoby, którym dopiero urodziło się dziecko lub osoby, które wróciły z zagranicy spoza Unii Europejskiej.

Oznacza to, że sprawy dotyczące świadczeń przyznanych przed 1 stycznia 2022 r. nadal będą realizowane przez samorządy, które będą wypłacać przyznane już świadczenia do końca maja 2022 r.

Natomiast w lutym ZUS zacznie też przyjmować wnioski na kolejny okres świadczeniowy, który rozpocznie się od 1 czerwca 2022 r. i potrwa do 31 maja 2023 r.

Wnioski o świadczenie wychowawcze można składać wyłącznie online za pośrednictwem portalu Emp@tia, PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej. Pieniądze będą wypłacane wyłącznie na konto bankowe.

Dla rodzin wnioskujących o świadczenie 500+ uruchomiony został specjalny kreator na PUE ZUS. Pomoże on krok po kroku wypełnić wniosek, uwzględniając specyfikę danego wnioskodawcy.

więcej

drukuj

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe