Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2022
Opublikowano: 2022-10-04

Turniej Szachowy w Szczuczynie

"Unikaj tłumu. Myśl samodzielnie. Bądź szachistą, a nie figurą szachową."
Ralph Charell

    Jako biblioteczny zespół z Sebastianem Rydzewskim znamy się od kilku dobrych lat. Z dumą możemy potwierdzić, że jest weteranem kilku projektów Programu Równać Szanse w których dał się poznać jako osoba odpowiedzialna, śmiało podejmująca wyzwania i bardzo komunikatywna. Zawsze z wielkim zaangażowaniem wspierał i wspiera różnorodne wydarzenia, które organizujemy lub współorganizujemy za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

    Sebastian dał też się poznać jako wielki miłośnik szachów. Całkiem niedawno zgłosił się do nas z pomysłem organizacji Turnieju Szachowego w Szczuczynie, który przyciągnąłby miłośników tej gry z całego regionu, pozwoliłby się wzajemnie poznać graczom i stworzył warunki do zaciętych rozgrywek na wysokim poziomie.

    Po rozmowie z naszym Dyrektorem Janusz Siemion i bibliotecznej deklaracji wsparcia turnieju, Sebastian z wielką energią przystąpił do jego organizacji. Pierwszym krokiem było założenie Stowarzyszenia Szachowego "Wieża Północy". Już jako Prezes, Sebastian nawiązał współpracę i uzyskał wsparcia m.in. Pana Artura Kuczyńskiego - burmistrza Szczuczyna, Pani Dyrektor Moniki Wiśniewskiej z Zespołu Szkół w Niećkowie, Pani Dyrektor Ewy Grunwald ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie. Prace organizacyjne przebiegły jak burza - Sebastian kontaktował się z nami na bieżąco informując o postępach działań, w których wspierało go też Stowarzyszenie Szachowe "Ecztery".

    Po kilkunastu jakże aktywnych dniach zapadła decyzja o dacie turnieju. Dnia 2 października br. na Hali Sportowej w Szczuczynie o godzinie 10:00 rozpoczął się Turniej Szachowy, który też był inauguracją powstania Stowarzyszenia Szachowego Wieża Północy. Zgromadzonych zawodników powitali wspólnie, Artur Kuczyński - burmistrz Szczuczyna Sebastian Rydzewski - prezes Stowarzyszenia Szachowego Wieża Północy oraz Janusz Siemion - dyrektor BCK w Szczuczynie. Następnie głos zabrał sędzia główny turnieju Damian Kosmala, który z sędzią pomocniczym Łukaszem Stasienko pokrótce omówili turniejowe zasady i zaprosili zawodników do rozgrywek w 7 rundach (czas 10+5). Uczestnicy wydarzenia z całego regionu m.in. z Łomży, Suwałk, Piszu, Ełku, Grajewa, Białegostoku, Olecka, Augustowa oraz z samego #Szczuczyna w skupieniu i ciszy toczyli boje na szachowych planszach. W przerwie mogli zregenerować siły dzięki pysznej grochówce wydanej przez ekipę z Zespołu Szkół w Niećkowie.

Po fascynujących i pełnych emocji pojedynkach wyniki Klasyfikacji Generalnej ukształtowały się następująco:
1. Rekuć Patryk
2. Cybulski Wojciech
3. Pieczulis Hubert
4. Pieczulis Błażej
5. Plesiuk Jan

Wyniki w kategorii do lat 18:
1. Pieczulis Błażej
2. Dubrowny Igor
3. Szmigiel Rafał

Wyniki w kategorii do lat 14:
1. Roszkowska Zuzanna
2. Rydzewski Tomasz
3. Hanc Maksymilian

Wyniki w kategorii do lat 10:
1. Roszkowski Filip
2. Tyszka Kacper
3. Oszutowski Antoni

Najmłodszy zawodnik:
Oszutowski Antoni

Najstarszy zawodnik:
Plesiuk Jan

Najlepsza kobieta:
Marmola Olga

Turniejowe nagrody wręczyli ich sponsorzy:
Burmistrz Artur Kuczyński, Dyrektor Janusz Siemion, Dyrektor Monika Wiśniewska.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju. Dziękujemy za tak liczne przybycie. Sebastianowi życzymy dalszej owocnej aktywności w świecie szachów i trzymamy kciuki za kolejne przedsięwzięcia w tej branży! Możesz na nas liczyć!

Foto: Andrzej Kosmowski / BCK SZCZUCZYN

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 261

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe