Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2022
Opublikowano: 2022-06-15

I Bieg Szczuków już za nami!

I Bieg Szczuków już za nami!

Bieg Szczuków to nowe wydarzenie sportowe, które powstało w ramach rocznicy 330-lecia nadania praw miejskich Szczuczynowi, którego nazwa odnosi się do założycieli miasta – rodu Szczuków. Przez okrągły rok spotykać się będziemy na różnego rodzaju wydarzeniach, aby wspólnie celebrować święto naszego miasteczka.

12 czerwca najwięksi freekowie biegów z regionu zjechali się do Szczuczyna. Na terenie Transgranicznego Centrum Dialogu Kultur odczuć było można sportową atmosferę imprezy. Bartosz Osior – prowadzący poszczególne biegi oraz całe wydarzenie, wprowadził uczestników w sportowe szaleństwo. Dopingował, wspierał i podnosił na duchu zrezygnowanych. Jego profesjonalizm zdecydowanie zaprocentował przy każdym punkcie wydarzenia.

Pierwszymi w kolejności zawodami były biegi dzieci i młodzieży szkolnej. Startowały przedszkolaki, klasy „0-III”, „IV-VIII” z podziałem na dziewczęta i chłopców oraz szkoły ponadpodstawowe, które miały do pokonania aż 1000 m. Każdy uczestnik otrzymał medal pamiątkowy, ponieważ Bieg Szczuków nastawiony był na dobrą zabawę i integrację, a nie na rywalizację. O najlepszych z najlepszych dowiecie się z załącznika do tego teksu, gdzie zostały przedstawione klasyfikacje poszczególnych biegów i dystansów.

Kolejnym w programie punktem był Bieg Integracyjny, który reprezentowali dyrektorzy lokalnych szkół, bankowcy, urzędnicy, członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej
w Szczuczynie, sportowcy z Klubu Karate Kyokushin, biegacze z klubu sportowego Maratonka Grajewo, przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz mieszkańcy Szczuczyna. Bieg Integracyjny miał na celu pokazanie, jak silna i trwała jest społeczność w Szczuczynie.

Bieg główny natomiast wystartował chwilę po godz. 12:00. Do biegu przystąpiło 31 zawodników, którym dystans ponad 11 km oraz ograniczenie czasowe – 100 min., nie stanowiły większego wysiłku. Trasa biegu została zabezpieczona przez strażaków z Gminy Szczuczyn, Policyjną Klasę Mundurową oraz Powiatową Policję. Ich zadaniem było kierowanie ruchem drogowym, zapewnienie bezpieczeństwa biegającym oraz czuwanie nad prawidłowym przebiegiem trasy.

Bieg główny odbył się w ekspresowym tempie. Pierwszy na mecie był zawodnik, który 11330 m. pokonał w 37 min.! Niesamowite z jaką determinacją i uporem na metę dobiegali kolejni uczestnicy I Biegu Szczuków. Biegnący otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki za zajęcie I-II-III miejsce, czyli odpowiednio: Marcin Getek (Ełk), Andrzej Godlewski (Biegamy dla Zdrowia) oraz Karol Krzyżanowski(Maratonka Grajewo).

Burmistrz Szczuczyna przekazał również upominki dla najlepszego zawodnika z Gminy Szczuczyn - Piotra Bogdan oraz dla najlepszej zawodniczki (jedynej kobiety w biegu) – Sylwii Guzowskiej (Maratonka Grajewo).

Dziękujemy za udział i świetną zabawę podczas I Biegu Szczuków. Do zobaczenia za rok!

 

 

 

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 287

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe