Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2022
Opublikowano: 2022-12-16

Archimistrzostwa w Szczuczynie

    W sobotę, 26 listopada br. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie razem z Archiwum Społeczne wsi Głogoczów, prowadzonym przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie, Konińskim Archiwum Społecznym prowadzonym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zofii Urbanowskiej w Koninie oraz Centrum Trzech Kultur w Suchowoli wzięła udział w Archimistrzostwach zorganizowanych przez Centrum Archiwistyki Społecznej.

Szczuczyńska drużyna podobnie jak inne zespoły tagowała zdjęcia na portalu Zbiory Społeczne (https://zbioryspoleczne.pl/). Jest to nowa funkcjonalność wspomnianej strony, która pomaga w lepszym opisywaniu i weryfikacji zastosowanych opisów zbiorów (dokumentów czy fotografii).

Tego dnia gościliśmy też przedstawicieli Centrum Archiwistyki Społecznej: Panią Annę Mitas – główną księgową oraz Pana Andrzeja Konopka – specjalistę z Działu Rozwoju Kompetencji Archiwistów Społecznych, którzy monitorowali i czuwali nad sprawnym przebiegiem Archimistrzostw w Szczuczynie. Cieszymy się, że mogliśmy Państwa poznać!

Nasz biblioteczny zespół wraz z gronem starszych i młodszych wolontariuszy wytrwale przemierzał cyfrowe archiwa tagując i weryfikując zamieszczone w nich zbiory. Wzajemnym radom i dyskusjom nie było końca a momentami słychać było głośne dopingujące słowa mobilizujące całą drużynę. Był to też czas niesamowitej lekcji historii. Bogactwo cyfrowych archiwów jest zadziwiające i wciąż zaskakujące (liczba materiałów w nich zawartych wciąż rośnie).

W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy czwarte miejsce, jednak dla nas najważniejsza jest satysfakcja z rzetelnej i wytrwałej pracy jaką wykonała nasza drużyna! Czas spędzony w tak pozytywnej atmosferze jest bezcenny.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom naszej drużyny, wszystkim, którzy tagowali na konto naszej drużyny. Wspólnie wykonaliśmy wspaniałą pracę i zdobyliśmy doświadczenie, które z pewnością wykorzystamy w przyszłości.

Gratulujemy wszystkim drużynom i dziękujemy za wspólnie zrealizowane przedsięwzięcie. Zespołowi Centrum Archiwistyki Społecznej gratulujemy pomysłu organizacji Archimistrzostw. Wierzymy w dalszą współpracę, która zaowocuje innymi kreatywnymi działaniami.

Andrzej Kosmowski
BCK w Szczuczynie
Foto: Andrzej Kosmowski / Andrzej Konopka - CAS

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 138

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe