Dziś jest: Wtorek 06 czerwca 2023, Imieniny: Pauliny, Norberta .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2021
Opublikowano: 2021-09-17

Występy zespołu "Kłosek" w nowych strojach ludowych

Logo_BCK

 

 

 

    W maju tego roku Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie przy ogromnym wsparciu Urzędu Miejskiego w Szczuczynie pozyskała fundusze na dofinansowanie zadania „ Zakup strojów ludowych dla zespołu Kłosek”, realizowanego w ramach programu Etno Polska 2021 ze środków finansowych Narodowego Centrum Kultury.

    Na początku września dotarły do nas zamówione stroje. Po dokładnym sprawdzeniu i skrupulatnym przeliczeniu zamówienia na które składa się 32 kompletnych strojów ludowych, w tym 16 kurpiowskich, (8 damskich, 8 męskich) i 16 podlaskich, (8 damskich, 8 męskich). I przyszedł czas na zademonstrowanie zakupów. Zespół ludowy Kłosek z Zespołu Szkół w Niećkowie uświetnił swym występem Dożynki Parafialne w Szczuczynie prezentując po raz pierwszy zakupione stroje. Całkowity koszt zadania wyniósł 66 000 zł z czego 62 000 zł to dotacja Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Etno Polska 2021, a 4 000 zł to wkład własny szczuczyńskiej instytucji kultury. Przedsięwzięcie – „Zakup strojów ludowych dla zespołu Kłosek” to efekt partnerskiej współpracy Urzędu Miejskiego w Szczuczynie, Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie i Zespołu Szkół w Niećkowie.

    Uroczystości jubileuszowe par obchodzących 50 - lecie pożycia małżeńskiego, które odbyły się dn. 12.09.2021r. w Wąsoszu uświetnił swym występem działający od kilkudziesięciu lat w Zespole Szkół w Niećkowie zespół ludowy „Kłosek”. Zespół wystąpił w nowo zakupionych z programu Etno Polska 2021 strojach.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021”.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 422

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe