Dziś jest: Wtorek 06 czerwca 2023, Imieniny: Pauliny, Norberta .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2021
Opublikowano: 2021-09-20

„SamoRządowe Przygody z Nauką” w Szczuczynie

    W minioną niedzielę (19.09.2021 r.) Parku przy placu 1000-lecia w Szczuczynie zamienił się w miejsce nauki, eksperymentów, śpiewu, tańców. To tutaj odbył się Festyn Naukowy pod nazwą „SamoRządowe Przygody z Nauką”, realizowany przez Łomżyńskie Forum Samorządowe we współpracy z Wyższą Szkołą Agrobiznesu w Łomży i Urzędem Miejskim w Szczuczynie. Festyn finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki”.

    Celem pikniku naukowego była popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej, promocja nauki polskiej, szkół wyższych województwa podlaskiego, popularyzacja wiedzy na temat polskich naukowców, ich innowacji, odkryć i dokonań – wśród mieszkańców województwa podlaskiego. Stad też, na uczestników wydarzenia czekały stoiska naukowe przygotowane przez Wyższą Szkołę Agrobiznesu w Łomży, gdzie odbywały się pokazy programowania z robotem Photon, tematyka związana z bezzałogowymi statkami powietrznymi, warsztat nt. jak wykorzystywać zioła zamiast cukru, a także była możliwość spróbowania różnych gatunków miodów. W festynie wzięli udział również: żołnierze 13 Batalionu Lekkiej Piechoty w Łomży, którzy zaprezentowali sprzęt wojskowy, stoisko Nadleśnictwa Rajgród, gdzie można było usłyszeć odgłosy ptaków, rozwiązać zagadki związane ze śladami zwierząt, stoisko informacyjno - promocyjne GAZ-SYSTEM S.A. wraz z animacjami, konkursami dla dzieci. Na zaproszenie odpowiedział również oddział żołnierzy USA stacjonujący w Polsce w ramach Kontyngentu NATO, które wzbudziło zachwyt wśród uczestników wydarzenia. Na fanów motoryzacji czekały „szybkie auta” przygotowane przez Zespół Szkół w Szczuczynie. Ja zwykle mogliśmy liczyć na wsparcie Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie. Utworzone również zostało stanowisko promujące szczepienia przeciwko Covid-19, na którym dostępne były ulotki reklamujące. Można było zrobić zdjęcie z Gwiazdeczką – maskotką.

    Na scenie wystąpiła grupa Seniorów „Żyjmy zdrowo i wesoło”, dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej, zespół "Kłosek” z Zespołu Szkół w Niećkowie oraz grupa z Grajewa z pokazem karate.

    W pikniku wzięli również udział przedstawiciele Łomżyńskiego Forum Samorządowego i Lokalnej Grupy Działania ,,Biebrzański Dar Natury”. Pozostałe atrakcje, które były zaplanowane na ten dzień to m.in.: dmuchańce, animacje dla dzieci, malowanie twarzy, robienie warkoczyków. Został zapewniony poczęstunek dla wszystkich uczestników grochówka, grill, wata cukrowa, popcorn oraz napoje.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 473

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe