Dziś jest: Poniedziałek 05 czerwca 2023, Imieniny: Bonifacego, Waltera .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2021
Opublikowano: 2021-08-19

Rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego „O Chochlę Burmistrza Szczuczyna”

W dniu 15 sierpnia 2021 roku w Spiżarni pod klasztorem odbyło się rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Szczuczyn „O Chochlę Burmistrza Szczuczyna”. Do smakowitej rywalizacji zgłosiły się 3 drużyny: KGW Dołęgi, KGW Niedźwiadna oraz KGW Danowo. Hasłem przewodnim tegorocznego, a zarazem pierwszego takiego konkursu, były kurki i jagody. Celem zaś promowanie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Szczuczyn, budowa więzi społecznych, wymiana oraz popularyzacja przepisów i doświadczeń kulinarnych, a także zachęcanie mieszkańców do wykorzystywania produktów sezonowych w kuchni. Potrawy miały również nawiązywać do tradycji kulinarnej regionu. Jury w składzie: Artur Kuczyński – Burmistrz Szczuczyna, Jolanta Budzińska – Sekretarz i Anna Romaniuk – kierownik Referatu Współpracy Partnerskiej i Rozwoju Kapitału Ludzkiego miało nie lada wyzwanie.

KGW Dołęgi zaprezentowało polędwiczki w sosie kurkowym a na deser bezę z jagodami. KGW Danowo rozpieszczało podniebienia jury oraz przybyłych do Spiżarni mieszkańców „Zagubami podlaskimi” w sosie kurkowym oraz ciastem „Jagodowa symfonia”. Niedźwiadnianki zaproponowały „Kurkę na wybiegu” a na deser „Pulchną jagódkę”, którą okazała się przepyszna rolada bezowa z akcentem jagodowym. Cóż to była za uczta – zarówno dla oka, duszy jak i podniebienia! Ocenie podlegały: estetyka podania potrawy, walory smakowe i zapachowe oraz kreatywność w sposobie prezentacji potrawy i deseru.

I miejsce w pierwszym konkursie „O chochlę Burmistrza Szczuczyna” zajęło KGW z Danowa. Na drugim miejscu uplasowało się KGW Niedźwiadnianki natomiast III miejsce przypadło dla Pań z KGW w Dołęgach. Wszystkie koła otrzymały nagrody, a zwycięzcy dodatkowo chochlę własnoręcznie wypaloną przez burmistrza.

Wszystkim Kołom Gospodyń Wiejskich, które stanęły do kulinarnej rywalizacji gratulujemy pomysłowości, chęci wspólnej zabawy a przede wszystkim talentu kulinarnego i zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie „O chochlę Burmistrza Szczuczyna” już za rok.

 

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 566

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe