Dziś jest: Poniedziałek 05 czerwca 2023, Imieniny: Bonifacego, Waltera .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2021
Opublikowano: 2021-08-10

Piknik sołecki 2021

 

Po rocznej przerwie wywołanej pandemią, mieszkańcy naszej Gminy po raz kolejny mogli spróbować swoich sił w rywalizacjach sportowych podczas IX już Pikniku Sołeckiego.

Mimo, iż niedzielna aura nas nie rozpieszczała, humory uczestników były iście piknikowe. Do zawodów zgłosiło się 10 sołectw, Rolnicy ze Szczuczyna oraz firmy: Torpol Sp. z o.o., Prost-Key Packaging Sobolewscy Sp.j., Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Szczuczynie, Urząd Miejski w Szczuczynie.

Od wczesnych godzin rannych trwały przygotowania miejsca, aby punktualnie o 10:00 rozpocząć imprezę. Artur Kuczyński – Burmistrz Szczuczyna powitał uczestników, po czym zaprosił do wspólnej zabawy. Drużyny pod czujnym okiem sędziów w składzie: Krzysztof i Maria Jaworowscy, Mirosław Sadowski, Paweł Modzelewski i Wojciech Łapiński rozpoczęły zmagania sprawnościowe. Tegoroczne konkurencje to:

- sołtys na pokładzie;

- rzut ziemiankami do celu;

- skakanka;

- uwaga na jajko!;

- przypnij ogonek krowie;

- wypij mleczko;

- slalom na dzikim byku;

- konkurencja sołtysa;

- sztafeta.

Nasz Piknik odwiedził również poseł Stefan Krajewski, który jak się okazało był nie tylko gościem, ale chętnie brał udział w zmaganiach sportowych. Nie zabrakło miłych rozmów, śmiechu i dobrej zabawy. Do dyspozycji najmłodszych uczestników Pikniku były dmuchańce. Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy tego dnia chcieli być z nami. Serdeczne podziękowania kierujemy do Prezesów firm, za przyjęcie naszego zaproszenia i chęć integracji.

Dziękujemy również właścicielom firm: ROL-BUD ze Szczuczyna za ufundowanie voucherów o łącznej wartości 1000,00 zł,  Zakładom Mięsnym „Zakrzewscy” za przekazanie mięsa na grilla. Mieszkańcy mieli okazję degustacji kiełbasek, boczku i karkówki.

Ostateczna klasyfikacja po 9 konkurencjach wyglądała następująco:

I miejsce: Bzury

II miejsce: Skaje

III miejsce: Świdry-Awissa

IV miejsce: Kurki

V miejsce: Rolnicy ze Szczuczyna

VI miejsce: Chojnowo

VII miejsce: Niedźwiadna

VIII miejsce: Dołęgi

IX miejsce: WPK-TBS Szczuczyn

X miejsce: Danowo - Lipnik

XI miejsce: Bęćkowo

XII miejsce: Torpol

XIII miejsce: Guty

XIV miejsce: Urząd Miejskie w Szczuczynie

XV miejsce: Prost-Key

Dziękuję wszystkim, których praca i wkład przyczyniły się do organizacji IX Pikniku Sołeckiego. Do zobaczenia na kolejnym Pikniku Sołeckim.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 530

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe