Dziś jest: Poniedziałek 05 czerwca 2023, Imieniny: Bonifacego, Waltera .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2021
Opublikowano: 2021-09-17

Pamiętamy! 82 rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Dzień Sybiraka.

    17 września br., w 82. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę Janusz Siemion – dyrektor Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie i Anna Wojsław – prezes Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn” wspólnie z drużynową hm. Marią Jaworowską oraz zuchami i harcerzami z 9 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Złote Lwy” ze Szczuczyna: Andrzejem Skrodzkim, Joanną Skrodzką, Julią Łaguna, Pauliną Żebrowską, Emilią Milewską i Dawidem Łapuszyńskim złożyli wiązankę i podpalili znicze pamięci przy tablicy z epitafijną inskrypcją na (ul. Kościelna):

„Tym, którzy poświęcili swoje życie i zdrowie dla wolnej, niepodległej oraz suwerennej Rzeczypospolitej Polskiej w 100. rocznicę odzyskania niepodległości, hołd składają mieszkańcy miasta i gminy Szczuczyn.”

oddając cześć poległym i walczącym w tych tragicznych czasach.

    17 września obchodzony jest również Dzień Sybiraka. Delegacja udała się na szczuczyński cmentarz gdzie złożyła wiązankę i podpaliła znicze przy symbolicznym Grobie Sybiraków w hołdzie „Pamięci wszystkich aresztowanych, wywiezionych, zamordowanych i zmarłych w latach 1939 – 1946 w tajgach i stepach Syberii.”

Nie możemy zapomnieć o tych tragicznych wydarzeniach. Trzeba o nich pamiętać i mówić aby stanowiły przestrogę dla przyszłych pokoleń. Nigdy więcej wojny.

Andrzej Kosmowski
BCK SZCZUCZYN

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 424

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe