Dziś jest: Poniedziałek 05 czerwca 2023, Imieniny: Bonifacego, Waltera .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2021
Opublikowano: 2021-07-07

Arena motocyklowa ponownie w Szczuczynie!

    Szczuczyn w dniu 04.07.2021 r. stał się areną motocyklowego zawrotu głowy. Po długim okresie pandemicznej pustki, w końcu (nareszcie) do miasta z różnych stron Polski zjechali motocykliści, aby być razem, podziwiać jednoślady, pochwalić się swymi pieczołowicie pielęgnowanymi maszynami.

     Pierwszy przystanek - zbiórka przed Urzędem Miejskim w Szczuczynie. To właśnie tutaj zebrali się fani motocykli. Z minuty na minutę plac zapełnił się motocyklami. Mogliśmy oglądać piękne jednoślady, dwuślady, mniejsze, większe, czarne, zielone… Głos zabrał Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński. Przywitał wszystkich, po czym przedstawił program tegorocznego zlotu. Następnie kolumna zmotoryzowanych ruszyła w wielką paradą po ulicach miasta. Dużą niespodzianką była możliwość przejazdu po nowo wybudowanym odcinku drogi ekspresowej S61 (Szczuczyn-Grabowo). To była największa parada od początku zlotów. Przejazd zabezpieczyli policjanci oraz druhowie z jednostki Ochotniczej Staży Pożarnej w Szczuczynie.

    Drugi przystanek - Stary Park. W cieniu drzew motocykliści mogli zjeść przepyszną i znaną wszystkim już grochówkę przygotowaną przez Zespół Szkół w Niećkowie. Dodatkowo P. Barbara Rogińska z Zabiela wraz ze współpracownikami przygotowała kiełbaski oraz a’la hamburgery. Oczywiście dla miłośników słodkości czekały ciasta w wykonaniu Pań z Moto Stars. Wszystkie pyszności rozeszły się w mgnieniu oka. W trakcie nie zabrakło rockowo-motocyklowego brzmienia w wykonaniu zespołu DEEP z Białegostoku. W przerwie organizatorzy zapewnili konkursy dla uczestników podczas których do wygrania były vouchery przekazane przez Okręgową Stację Kontroli Pojazdów BGR/006 Grajewo PHU Adam Chwatko, koszulki zlotowe, upominki Urzędu Miejskiego w Szczuczynie. Zlotowicze mieli okazję sprawdzić się również z jazdy na tylnim kole przy użyciu symulatora jazdy. Każdy mógł spróbować i przekonać się, że to wcale nie taka prosta sprawa i wymaga dużego doświadczenia.

    Zlot motocyklowy to nie miejsce! To uroczystość, okazja, sposobność, okoliczność. Organizatorami był Urząd Miejski w Szczuczynie przy współpracy z klubem Moto Stars Szczuczyn.

Życzymy udanego i bezpiecznego sezonu.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 526

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe