Dziś jest: Wtorek 06 czerwca 2023, Imieniny: Pauliny, Norberta .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2021
Opublikowano: 2021-11-10

329. rocznica nadania praw miejskich Szczuczynowi

    Dnia 9 listopada o godzinie 17:00 w kościele pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie odbyła się Dziękczynna Msza Święta w intencji Mieszkańców Miasta i Gminy Szczuczyn oraz wszystkich, którym bliska jest nasza „Mała Ojczyzna” w ramach obchodów 329. rocznicy nadania praw miejskich Szczuczynowi.

Msza Święta koncelebrowana przez księdza proboszcza Jacka Majkowskiego i księdza wikarego Marcina Ołtarzewskiego odbyła się w asyście pocztów sztandarowych z lokalnych szkół i jednostek OSP z gminy Szczuczyn:

- poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej, Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie, z Zespołu Szkół. Im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie

- poczty sztandarowe jednostek OSP: Niedźwiadna i Szczuczyn

oraz licznej reprezentacji 9 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Złote Lwy” ze Szczuczyna z hm. Marią Jaworowską na czele.

Szkolny Zespół Ludowy „Kłosek” z Zespołu Szkół w Niećkowie aktywnie zaangażował się w jubileuszowe obchody. Młodzież pod okiem opiekunek artystycznych: Zofii Gede i Ewy Hanc po raz pierwszy wystąpiła w szczuczyńskim kościele. Zaprezentowana wiązanka pieśni religijno – patriotycznych wpisała się w oprawę Mszy Świętej.

Po muzycznym występie zespołu „Kłosek” zebrani udali się pod pomnik Podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki – założyciela i właściciela Szczuczyna gdzie przedstawiciele lokalnego samorządu z burmistrzem Arturem Kuczyńskim na czele, instytucji kultury i organizacji pozarządowych z Januszem Siemionem na czele, przedstawiciele szkół, jednostek OSP, Zuchów i Harcerzy, szczuczyńskiej parafii podpalili znicze pamięci i złożyli wiązanki kwiatów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w jubileuszowe obchody.

Andrzej Kosmowski

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 367

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe