Dziś jest: Niedziela 05 lipca 2020, Imieniny: Antoniego, Karoliny .
Aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2020
Opublikowano: 2020-07-02

Dotacja FIO dla Stowarzyszenia "Szczuczyn 29"

    4 000,00 zł dofinansowania pozyskało Stowarzyszenie „Szczuczyn 29” w ramach projektu „Podlaskie Lokalnie” sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2017-2020.

więcej

Opublikowano: 2020-07-02

OGŁOSZENIE !!!

    Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczuczynie informuje, iż wnioski o świadczenie dobry start (300+), zasiłki rodzinne oraz fundusz alimentacyjny od 1 lipca 2020 można składać wyłącznie drogą elektroniczną przez ministerialny portal empatia.mrpips.gov.pl bankowość elektroniczną lub portal usług elektronicznych ZUS.

Przyjmowanie wniosków w formie papierowej rozpocznie się 1 sierpnia 2020 !!!!

więcej

Opublikowano: 2020-07-01

Gmina Szczuczyn rozpoczyna realizację projektu w partnerstwie z Litwą

    Z dniem 1 lipca 2020 r. Gmina Szczuczyn rozpoczyna realizację projektu w partnerstwie z Litwą, na który otrzymała dofinansowanie w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Interreg V-A Litwa-Polska. ”Rozszerzenie usług wsparcia biznesu dla rozwoju przedsiębiorstw w gminach Mariampol i Szczuczyn” to projekt, który ma na celu poprawę świadczenia usług wsparcia przez przedsiębiorstwa w przygranicznych gminach.

więcej

Opublikowano: 2020-06-26

INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W SZCZUCZYNIE

    Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał Gminie Szczuczyn dofinansowanie w wysokości 5 mln zł na budowę Lokalnego Inkubatora Przedsiębiorczości. Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, poddziałanie 1.4.1 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa.

więcej

Opublikowano: 2020-06-25

KULTURALNE WAKACJE Z BCK W SZCZUCZYNIE

    Biblioteka –Centrum Kultury w Szczuczynie informuje, że w okresie wakacji zajęcia zorganizowane dla dzieci i młodzieży odbywać się będą na Hali Sportowej (ul. Grunwaldzka 2 / kierunek Skaje) w godzinach 10:00 –14:00 (o ewentualnych zmianach uczestnicy wakacji/ rodzice będą informowani na bieżąco).

więcej

Opublikowano: 2020-06-25

Wakacyjna Pełna Micha

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie wspólnie z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami Oddział w Grajewie ogłasza akcję pomocy dla zwierząt „Pełna Micha” w okresie 06.07.2020r. – 07.08.2020r.

więcej

Opublikowano: 2020-06-25

Kulturalne Wakacje z filią biblioteczną w Niećkowie

    Filia Biblioteczna w Niećkowie Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie to jedyna filia na terenie gminy Szczuczyn. Filia w pełni wyremontowana, dająca możliwość korzystania z komputerów i bezprzewodowego Internetu. Filia oferująca swoim czytelnikom i użytkownikom aktualne wydania prasy lokalnej i krajowej a także nowości wydawnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na terenie filii znajduje się też plac rekreacyjno – sportowy wyposażony m.in. w mini boisko do koszykówki czy urządzenia do zabaw dla dzieci.

więcej

Opublikowano: 2020-06-24

Wirtualny bieg po bezpieczne wakacje - zgłoszenia

    Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w ramach wojewódzkiego programu "Mam wybór ... wybieram rozsądek" organizuje zawody biegowe pn. "Wirtualny bieg po bezpieczne wakacje" skierowany do młodzieży w wieku 13-19 lat.

więcej

Opublikowano: 2020-06-24

PALINOCKA 2020 SZCZUCZYN

Noc świętojańska

    Sobótka, zwana Nocą Świętojańską obchodzona jest nocą z 23 na 24 czerwca, a w Szczuczynie zwana Palinocką, była od dawnych lat związana z Ochotniczą Strażą Pożarną. W latach 60-tych palono w ognisku drewno a w latach postępu komunikacyjnego zużyte opony: czarny, gryzący dym nie odstraszał słuchaczy koncertu orkiestry dętej. Na horyzoncie pojawiały się następne słupy dymu z ognisk OSP w Bzurach, Bęćkowie, Wąsoszu. Palili też ogniska mieszkańcy Skaj, Chojnowa…

więcej

Opublikowano: 2020-06-19

UWAGA MIESZKAŃCY!

Szczuczyna ulice: Kościelna, Ogrodowa, Senatorska, Strażacka, Szpitalna, Łąkowa, Henryka Sienkiewicza 10, Henryka Sienkiewicza 12A.

Sołectw: Dołęgi, Jambrzyki, Koniecki Małe, Koniecki- Rostroszewo, Obrytki, Sokoły.

! ZMIANA SIEDZIBY KOMISJI WYBORCZEJ NR 4 ! 

Informuję, że postanowieniem nr 18/2020 Komisarza Wyborczego w Łomży z dnia 24 marca 2020 r lokalizacja
Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 4 w Szczuczynie
została przeniesiona
z remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie
przy ul. Strażackiej 11
do Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie
przy ul. Łomżyńskiej 11.

Głosowanie w wyborach powszechnych, począwszy od najbliższych wyborów Prezydenta RP zarządzonych na 28 czerwca br., przeprowadzone będą w nowym lokalu wyborczym tj. w Bibliotece – Centrum Kultury.

więcej

Opublikowano: 2020-06-19

Biblioteka na to czeka - akcja czytelnicza w BCK w Szczuczynie

    "Biblioteka na to czeka" to autorska akcja Instytutu Pamięci Narodowej popularyzująca czytelnictwo i wspierająca rozwój bibliotek szkolnych, akademickich i publicznych w Polsce. Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy z zakresu najnowszej historii Polski poprzez udostępnienie czytelnikom bibliotek dorobku wydawniczego IPN.

więcej

Opublikowano: 2020-06-19

Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczych z terenu gminy Szczuczyn

    Gmina Szczuczyn informuje, iż otrzymała dotację na dofinansowanie przedsięwzięcia w zakresie, transportu oraz odzysku lub unieszkodliwienia odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag. W najbliższym czasie zostanie wyłoniona firma, która zajmie się realizacją zadania.

więcej

Opublikowano: 2020-06-19

Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Szczuczyn

    Gmina Szczuczyn informuje, iż otrzymała dotację na dofinansowanie zadania związanego ze zbiórką, a następnie utylizacją wyrobów zawierających azbest z terenu gminy na rok 2020. W najbliższym czasie zostanie wyłoniona firma, która zajmie się tym zadaniem. Wartość otrzymanego dofinansowania wynosi 19 200,00 zł, niestety nie wystarczy ona na odebranie wszystkich zgłoszonych w ubiegłych latach materiałów.

więcej

Opublikowano: 2020-06-18

Zdalna Szkoła

    Od 1 kwietnia ruszył program Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna Szkoła”, odpowiadający na wprowadzenie stanu epidemii w kraju oraz czasowym ograniczeniom funkcjonowania oświaty. Program umożliwia gminom, powiatom pozyskanie środków na zakup laptopów, tabletów oraz dostępu do Internetu dla uczniów, poprzez tzw. zdalne nauczanie.

więcej

Opublikowano: 2020-06-10

Podsumowanie akcji krwiodawstwa w Szczuczynie

    Dnia 05.06.2020r. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Urząd Miejski w Szczuczynie oraz Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku / Oddział Terenowy w Łomży zorganizowali akcję krwiodawstwa. Krwiobus stanął na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie.

Dwadzieścia dwie osoby oddało blisko dziesięć litrów krwi.

Za wielki dar serca serdecznie dziękujemy. O terminie kolejnej akcji krwiodawstwa będziemy informować Państwa na bieżąco.

więcej

Opublikowano: 2020-06-10

#Reaktywujznami

    Młodzieżowa grupa projektowa AKCJA REAKTYWACJA realizująca projekt „Akcja Reaktywacja – ludowe pieśni i przyśpiewki z zapiśnika dziadków” serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu grajewskiego do udziału w konkursie #Reaktywujznami

więcej

Opublikowano: 2020-06-10

OGŁOSZENIE O DNIU WOLNYM OD PRACY

    Uprzejmie informujemy, że zgodnie z zarządzeniem Nr 1/20 Burmistrza Szczuczyna z dnia 2 stycznia 2020 r. ustalono dzień 12 czerwca 2020 r. (piatek) dniem wolnym od pracy za przypadający w dniu wolnym 15 sierpnia 2020 r. (sobota).

więcej

Opublikowano: 2020-06-04

Palinocka - Noc Świętojańska w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Urząd Miejski w Szczuczynie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Szczuczynie (w tym Orkiestra) podtrzymując wieloletnią tradycję zapraszają mieszkańców miasta i gminy Szczuczyn na Palinockę – Noc Świętojańską. Wydarzenie odbędzie się 23.06.2020r. na działce przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2020-06-01

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Drogie Dzieci,

Aby wszystkie fajne dni
w żółwim tempie upływały,
by co dzień uśmiechał się
do Was świat cały.
By nigdy nie było
porannej pobudki
i wiał wiatr specjalny
co rozwiewa smutki.

Wszystkiego najlepszego!

więcej

Opublikowano: 2020-05-29

Dzień Działacza Kultury

„Kultura umożliwia rozkwit
najpiękniejszych zdolności człowieka”
Johann Gottfried Herder

    Z okazji Dnia Działacza Kultury wszystkim naszym koleżankom i kolegom po fachu składamy najserdeczniejsze życzenia za trud i pracę na rzecz rozwoju kultury lokalnej oraz wkład w krzewienie tradycji wśród mieszkańców Waszych środowisk.

    Życzymy wielu sukcesów, wytrwałości a przede wszystkim satysfakcji płynącej z Waszej pracy oraz spełnienia wszelkich planów i zamierzeń.

więcej

Opublikowano: 2020-05-28

Budowa gazociągu Polska - Litwa, Informacja o piśmie

    Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. informuje, iż rozpoczął kolejny etap prac dot. inwestycji pn. Budowa międzysystemowego gazociągu stanowiącego połączenie systemów przesyłowych Rzeczpospolitej Polskiej i Republiki Litewskiej wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi” tj. etap realizacji robót budowlanych. Pragniemy Państwa poinformować, iż na północnym odcinku ww. gazociągu zostały podpisane dwie kluczowe umowy wykonawcze.

    Z początkiem czerwca br., przystąpimy do pierwszych prac przygotowawczych przed właściwym wejściem w teren Wykonawcy Robót Budowlanych polegających na geodezyjnym wytyczeniu pasa budowy. Czynności te zostaną poprzedzone zawiadamianiem wszystkich Właścicieli nieruchomości o rozpoczęciu prac oraz umawiane będą spotkania z Właścicielami celem sporządzenia opisu stanu działki przed wejściem w teren Wykonawcy. Właściwe, protokolarne przejęcie terenu na czas budowy od wszystkich właścicieli nieruchomości objętych pasem inwestycji będzie należało do obowiązków Wykonawcy Robót Budowlanych.

więcej

Opublikowano: 2020-05-26

Akcja krwiodawstwa w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Urząd Miejski w Szczuczynie, Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Oddział Terenowy w Łomży zaprasza mieszkańców miasta i gminy Szczuczyn do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 05.06.2020r. (piątek) w godz. od 9 do 12:30.

    Tego dnia na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie (ul. Plac Tysiąclecia 23) będzie można oddać honorowo krew w krwiobusie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

    Wszystkich chętnych zapraszamy. Dawca powinien zgłosić się z dowodem osobistym, być zdrowym, wypoczętym, po lekkim posiłku. Wskazane jest wcześniejsze wypicie co najmniej 1l wody. Nie może być po spożyciu alkoholu.

więcej

Opublikowano: 2020-05-15

Rocznica śmierci założyciela i właściciela Szczuczyna podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki

Szanowni Państwo,

    Przedstawiamy obszerne fragmenty referatu wygłoszonego przez dyrektora Biblioteki - Centrum Kultury w Szczuczynie Janusza Siemiona na konferencji naukowo - poznawczej pt.:"Mecenat dawnych właścicieli Radzynia Podlaskiego a rozwój centrum kulturalnego na Podlasiu w połowie XVIII wieku", która odbyła się w Radzyniu Podlaskim w dniach 7-9.06.2019 r. z inspiracji Związku Rodu Kątskich.

więcej

Opublikowano: 2020-05-11

Wystawa "Karol Wojtyła. Narodziny" w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie wspólnie z Parafią Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawy "Karol Wojtyła. Narodziny" przygotowanej z okazji przypadającej 18 maja 2020 roku setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły - Papieża Polaka Jana Pawła II.

    Ekspozycja składa się z 10 plansz, na których wykorzystano fotografie pochodzące zarówno od osób prywatnych, instytucji, agencji prasowych, jak i ze zbiorów Centrum Myśli Jana Pawła II.

Wystawa eksponowana będzie w szczuczyńskim kościele od 09 maja 2020 roku (sobota) do pierwszej połowy czerwca 2020 roku.

więcej

Opublikowano: 2020-05-06

XVII edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w BCK w Szczuczynie

Szanowni Czytelnicy i Użytkownicy, Przyjaciele, Znajomi,
Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie,

     W dniach 8-15 maja br. odbędzie się siedemnasta edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”.

Edycja wyjątkowa ponieważ wszystkie kreowane przez nas jak i biblioteki w całej Polsce wydarzenia mają charakter online w związku ze światową pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

więcej

Opublikowano: 2020-05-05

Informacja w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości grup przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19

Burmistrz Szczuczyna
Informuje, że w dniu 30 kwietnia 2020 r. w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego opublikowana została uchwała Nr 98/XIX/20 Rady Miejskiej w Szczuczynie w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości grup przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19 (wirusa SARS-CoV-2) - (Dz. Urz. Woj. Podl. z 30 kwietnia 2020 r. poz. 2187).

I. Zwolnienie zależy od spełnienia następujących warunków:

  1. Zwolnieniem objęci są przedsiębiorcy którzy ponoszą negatywne konsekwencje z powodu COVID-19 pogorszenia płynności finansowej w myśl uchwały § 4
  2. Prowadzili działalność handlową, usługową lub wytwórczą o której mowa w § 8 ust. 1 pkt 1 i 2 ust. 2 i ust. 3 zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. (Dz. U z 2020 r. poz. 566)

więcej

Opublikowano: 2020-05-04

KOMUNIKAT Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie

    Nasi Drodzy Czytelnicy, na pewno tak jak my stęskniliście się za nami. II etap rządowego odmrażania gospodarki zakłada uruchomienie Bibliotek. W związku z tym od dnia 06.05.2020 roku uruchamiamy Oddział dla Dzieci i Wypożyczalnie dla Dorosłych Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie. Książki wypożyczać i odbierać będzie można od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:30 – 10:30 i 11:30 – 13:30. Prosimy o przestrzeganie wyznaczonych godzin. Filie Biblioteczną w Niećkowie planujemy uaktywnić w późniejszym terminie, o którym niezwłocznie Państwa powiadomimy.

więcej

Opublikowano: 2020-04-30

Informacja

    Informujemy, iż 3 maja w dniu Święta Konstytucji 3-go Maja oraz 8 maja z okazji Narodowego Dnia Zwycięstwa punktualnie o godzinie 12:00 zostaną włączone syreny alarmowe.

więcej

Opublikowano: 2020-04-28

Ogłoszenie o powrocie do stałych godzin pracy Urzędu Miejskiego w Szczuczynie

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 1 maja 2020 roku traci moc zarządzenie nr 15/20 Burmistrza Szczuczyna z dnia 31.03.2020 roku

Urząd Miejski w Szczuczynie
od dnia 4 maja 2020 roku 
będzie czynny w następujących godzinach:
poniedziałek - wtorek 7:30 - 15:30
środa 9:00 - 17:00
czwartek - piątek 7:30 - 15:30

więcej

Opublikowano: 2020-04-22

40 urodziny Misia - Wierszownisia

    Pierwszy konkurs recytatorski o nagrodę „Misia – Wierszownisia” odbył się 5 kwietnia 1979 roku. Konkurs został zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szczuczynie. Pomysłodawczynią konkursu była Dyrektor MGOK Barbara Paszkowska.

więcej

Opublikowano: 2020-04-17

Akcja Żonkile w BCK w Szczuczynie - online

”(…) dla nas było to niezrozumiałe i czuliśmy, że jesteśmy w zapomnieniu. W zapomnieniu… Że świat nie widzi tego, nie ci tylko państwo z drugiej stronie muru…ale cały świat nie widzi tego…wiedzieliśmy bardzo dobrze, że ten cały świat wie o tym…ale nawet nie kichnął.”

Marek Edelman
jeden z dowódców powstania w getcie warszawskim

Ostre i pełne żalu słowa Marka Edelmana oddają w prosty sposób emocje ludzi, którzy walczyli w powstaniu w getcie warszawskim. Była to walka z góry skazana na porażkę w sensie militarnym. Jednakże była to walka zwycięska dla ludzi dla których honor i poczucie godności było wszystkim co mieli.

więcej

III Zlot Przyjaciół Szczuczyna - odwołany

Opublikowano: 2020-04-17

Akcja Reaktywacja - muzyki nigdy za wiele… dlatego #zostanwdomuzmuzyka

    Koronawirus zamknął nas wszystkich w domach. Kompletnie przemeblował nasze życie. W mniejszym lub większym stopniu wywrócił nasze życie do góry nogami. Jednak w jednej sprawie koronawirus z nami nie wygra! Nie zmusi nasz do bezczynności! Co to to nie!

więcej

Opublikowano: 2020-04-17

80 ROCZNICA II DEPORTACJI

    1 września 1939 r. Polska znalazła się pod okupacją niemiecką. W 17 dni później nasze ziemie przejęli Rosjanie na mocy umowy Ribbentrop – Mołotow. Wybory zorganizowane przez nich 22 października 1939 roku do Rady Sowietów Zachodniej Białorusi miały zalegalizować zabór połowy Polski przez Rosję.

więcej

Opublikowano: 2020-04-01

Ogłoszenie o zmianie godzin pracy Urzędu Miejskiego w Szczuczynie

Zgodnie z Zarządzeniem 15/20
Burmistrza Szczuczyna
z dnia 31.03.2020 roku


Urząd Miejski w Szczuczynie
od dnia 1 kwietnia 2020 roku, aż do odwołania
czynny będzie
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 13:00

Kontakt w sprawach pilnych: 511-107-532

więcej

Opublikowano: 2020-03-15

Komunikat

    Szanowni Państwo podjąłem decyzję o wprowadzeniu ograniczeń w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego w Szczuczynie oraz Ośrodka Pomocy Społecznej. Ogólnopolska walka z rozprzestrzenianiem się koronawirusa ma sens tylko wtedy, gdy każdy z nas postara się wyeliminować możliwie jak najwięcej okazji do kontaktu, który mógłby być drogą do zakażenia kogokolwiek. Proszę abyście ograniczyli osobiste wizyty w naszym Urzędzie do niezbędnego minimum. W przypadku jakiejkolwiek potrzeby kontaktu proszę o wykorzystanie telefonu lub adresu mailowego.

Artur Kuczyński
Burmistrz Szczuczyna

więcej

Opublikowano: 2020-03-13

KWALIFIKACJA WOJSKOWA KOMUNIKAT

KOMUNIKAT!!!

STAROSTA GRAJEWSKI INFORMUJE, ŻE W ZWIĄZKU Z ROSNĄCYM ZAGROŻENIEM EPIDEMIOLOGICZNYM KORONAWIRUSEM KWALIFIKACJA WOJSKOWA ZAPLANOWANA

W DNIACH 16 - 31.03.2020

ZOSTAJE ODWOŁANA.

więcej

Opublikowano: 2020-03-11

KOMUNIKAT BIBLIOTEKA - CENTRUM KULTURY W SZCZUCZYNIE - NIEĆKOWO

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie
Filia biblioteczna w Niećkowie
informuje, że

 
w związku z zagrożeniem epidemiologicznym związanym z koronawirusem SARS-CoV-2 i zaleceniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego podjęcia działań profilaktycznych informujemy, że wszystkie zajęcia, spotkania i wydarzenia kulturalne
zostają odwołane od 12 marca 2020r. do odwołania.
Ponadto nie będą udostępniane i wypożyczane materiały biblioteczne dla dzieci i młodzieży.
Wszelkie informacje udzielane pod numerami telefonów:
Filia biblioteczna w Niećkowie 86 2621038

więcej

Opublikowano: 2020-03-11

KOMUNIKAT BIBLIOTEKA - CENTRUM KULTURY W SZCZUCZYNIE

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie
informuje, że

 
w związku z zagrożeniem epidemiologicznym związanym z koronawirusem SARS-CoV-2 i zaleceniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego podjęcia działań profilaktycznych informujemy, że wszystkie zajęcia, spotkania i wydarzenia kulturalne
zostają odwołane od 12 marca 2020r. do odwołania.
Ponadto nie będą udostępniane i wypożyczane materiały biblioteczne dla dzieci i młodzieży.
Wszelkie informacje udzielane pod numerami telefonów:
86 2621036 / 86 2621037 / 691386931

więcej

Opublikowano: 2020-03-04

Tropem Wilczym w Szczuczynie 2020

    1 marca 2020r. w Polsce i na świecie - odbyła się ósma już edycja biegu Tropem Wilczym, upamiętniającego „Żołnierzy Wyklętych". Głównym organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja Wolność i Demokracja.

więcej

Opublikowano: 2020-03-04

Akcja krwiodawstwa w Zespole Szkół w Niećkowie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Zespół Szkół w Niećkowie, Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn”, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku zapraszają w dniu 06.03.2020r. (piątek) w godz. od 9 do 12:30 do udziału w akcji krwiodawstwa.

    Na parkingu przy internacie Zespołu Szkół w Niećkowie będzie można oddać honorowo krew w krwiobusie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

    Wszystkich chętnych zapraszamy. Dawca powinien zgłosić się z dowodem osobistym, być zdrowym i wypoczętym. Zalecane jest wypicie co najmniej 1l wody i zjedzenie lekkiego posiłku. Nie może być po spożyciu alkoholu.

więcej

Opublikowano: 2020-02-21

III Zlot Przyjaciół Szczuczyna

    W związku z planowanym Zlotem dnia 21.02.2020r. w Centrum Muzealno – Warsztatowym w Szczuczynie odbyło się pierwsze z serii spotkań Komitetu Organizacyjnego III Zlotu Przyjaciół Szczuczyna. Honorowymi członkami Komitetu zostali: sędzia Andrzej Konopko, pułkownik Tadeusz Karaś, profesor Czesław Waszkiewicz.

więcej

Opublikowano: 2020-02-21

Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Szczuczyna

    Dnia 20.02.2020r. w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbył się Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Szczuczyna. Turniej rozegrano w 7 – rundowej rywalizacji (P’7).

więcej

Opublikowano: 2020-02-21

Kodowanie z Photonami

    Dnia 19.02.2020r. w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie gościliśmy dr inż. Tomasza Grzesia - przedstawiciela Wydziału Informatyki Politechnika Białostocka oraz reprezentanta grupy trenerów projektu Programowanie od Podstaw.

więcej

Opublikowano: 2020-02-19

Akademia Młodych Orłów w Szczuczynie

    Termin naszego szkolenia 04.03.2020 środa.godz.17.00 Hala Sportowa przy ulicy Nadstawnej w Szczuczynie

więcej

Opublikowano: 2020-02-19

Światowy Dzień Kota w BCK

    Biblioteka –Centrum Kultury w Szczuczynie była organizatorem obchodów Światowego Dnia Kota. 21 dzieci ze Szczuczyna i Niedźwiadnej w wieku 4-6 lat stanęło w szranki konkursu recytatorskiego „Koci Czar” zorganizowanego dla uczczenia obchodów.

więcej

Opublikowano: 2020-02-18

Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczuczynie informuje, iż kwalifikuje osoby do pomocy w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020

    Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczuczynie informuje, iż kwalifikuje osoby do pomocy w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym i wydaje skierowania do otrzymania pomocy Żywnościowej zgonie z aktualnymi wytycznymi PO PŻ.

Kryterium dochodowe uprawniające do skorzystania z ww. pomocy dla osoby w rodzinie wynosi 1056,00 zł, a dla osób samotnych 1402,00 zł.

    Osoby, które jeszcze nie korzystały z programu prosimy o zgłaszanie się do tut. Ośrodka pokój nr 2 w godzinach urzędowania Ośrodka.

więcej

Opublikowano: 2020-02-17

Koncert Walentynkowy w BCK w Szczuczynie

    Koncert Walentynkowy w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie za nami!

    Pomysł koncertu to całkowicie spontaniczna myśl. Przedyskutowaliśmy różne koncepcje… wybraliśmy repertuar… opracowaliśmy scenariusz… I odliczaliśmy dni do soboty.

więcej

Opublikowano: 2020-02-14

Zapraszamy 14 marca (sobota) na dwa poniższe wydarzenia tj. 73.Wszechnicę Biebrzańską pt. "Fascynujący Świat Roślin" oraz "Noc Sów"

    Szanowni Państwo,

zapraszamy 14 marca (sobota) na dwa poniższe wydarzenia tj. 73.Wszechnicę Biebrzańską pt. „Fascynujący Świat Roślin” oraz „Noc Sów”

więcej

Opublikowano: 2020-02-13

Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Szczuczyna

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie serdecznie zaprasza wszystkich miłośników szachów do wzięcia udziału w Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Szczuczyna.

    Turniej odbędzie się w dniu 20.02.2020r. (czwartek) o godzinie 16:00 w siedzibie BCK w Szczuczynie (ul. Łomżyńska 11).

więcej

Opublikowano: 2020-02-13

Koncert z okazji Dnia Kobiet w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie serdecznie zaprasza mieszkańców miasta i gminy Szczuczyn a w szczególności Panie na koncert z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się 07 marca 2020r. (sobota) o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Biblioteki (ul. Łomżyńska 11).

więcej

Opublikowano: 2020-02-11

Ankieta dotycząca badania poziomu satysfakcji na temat warunków życia w gminie Szczuczyn

    Zachęcamy Państwa do wypełnienia ankiety dotyczącej badania poziomu satysfakcji na temat warunków życia w gminie Szczuczyn.

Ankieta dotycząca badania poziomu satysfakcji mieszkańców
na temat warunków życia w gminie Szczuczyn. 

    Ankieta jest anonimowa a jej wyniki posłużą wyłącznie temu, aby dostosować Lokalną Strategię Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury do potrzeb mieszkańców i regionu.

więcej

Opublikowano: 2020-02-10

Podsumowanie akcji krwiodawstwa w Szczuczynie

    Dnia 07.02.2020r. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Urząd Miejski w Szczuczynie oraz Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku zorganizowali akcję krwiodawstwa. Krwiobus stanął na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie.

więcej

Opublikowano: 2020-02-10

O Matko! Ale się działo…

    Kolejne spotkanie z cyklu „O Matko” już za nami. W dniu wczorajszym naszym gościem była Izabela Randzio, która wraz ze swoim pomocnikiem przeprowadziła warsztaty ph. „Szalony naukowiec”.

więcej

Opublikowano: 2020-02-07

SPIŻARNIA POD KLASZTOREM

    Konsumenci coraz świadomiej wybierają produkty żywnościowe wytwarzane naturalnie przez regionalnych producentów. Dochodzące zewsząd wiadomości o szkodliwych substancjach dodawanych do produktów wytwarzanych masowo, często powodują swoisty zawrót głowy. Od kilku już lat kupujący utrzymują trend kupowania żywności lepszej jakościowo, naturalnej i co najważniejsze zdrowej.

więcej

Opublikowano: 2020-01-31

ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO – I TERMIN

UWAGA ROLNICY !!!
ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO
– I TERMIN

I N F O R M A C J A

Burmistrz Szczuczyna informuje, iż od 3 lutego 2020 roku do 2 marca 2020 roku, przypada pierwszy termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego.

więcej

Opublikowano: 2020-01-17

Akcja "Pełna Micha" - Biblioteka - Centrum Kultury w Szczuczynie i Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Grajewie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie wspólnie z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami Oddział w Grajewie ogłasza akcję pomocy dla zwierząt „Pełna Micha” w okresie 18.01.2020r. – 08.02.2020r.

więcej

Opublikowano: 2020-01-15

18 lat Godów

    Po raz 18-ty aktorzy-amatorzy spotkali się na Powiatowym Przeglądzie Widowisk Kolędniczych „Gody 2020”zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Grajewie, Urząd Miejski i Bibliotekę-Centrum Kultury w Szczuczynie. Występy oceniało komisja w składzie: Barbara Paszkowska, Marianna Ostrowska, Jolanta Jadwiga Budzińska i Janusz Siemion.

więcej

Opublikowano: 2020-01-14

Chilloutowe ferie zimowe z BCK w Szczuczynie!

Startujemy!

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na „Chilloutowe ferie zimowe” edycji 2020!

więcej

Opublikowano: 2020-01-14

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczuczynie

    Podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczuczynie zebrano 28436,63 zł / + waluta obca: 5 dolarów + 20 funtów + 50 koron norweskich, 5 pensów angielskich.

więcej

Opublikowano: 2020-01-08

Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy: nowe źródło finansowania inicjatyw obywatelskich

    Konferencją z udziałem przedstawicieli MSZ i Ambasady Norwegii, organizacji społecznych z Polski i krajów darczyńców zainaugurowany został dziś w Warszawie nowy program dotacyjny, którego celem jest wzmocnienie i rozwój społeczeństwa obywatelskiego i aktywności obywatelskiej oraz upodmiotowienie grup zagrożonych wykluczeniem.

więcej

Opublikowano: 2020-01-10

Podsumowanie akcji krwiodawstwa w Zespole Szkół w Niećkowie

    Dnia 10 stycznia 2020r. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Zespół Szkół w Niećkowie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku oraz Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowali akcję krwiodawstwa.

    Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku stanął na parkingu przy internacie Zespołu Szkół w Niećkowie. Szesnaście osób oddało ponad siedem litrów krwi.

    Za wielki dar serca serdecznie dziękujemy. Dziękujemy dyrekcji i pracownikom szkoły za pomoc w organizacji akcji krwiodawstwa.

    O terminie kolejnej akcji krwiodawstwa będziemy Państwa informować.

więcej

Opublikowano: 2020-01-08

Akcja krwiodawstwa w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zespole Szkół w Niećkowie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Zespół Szkół w Niećkowie, Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn”, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w   Białymstoku zapraszają w dniu 10.01.2020r. (piątek) w godz. od 9:00 do 12:30 do udziału w akcji krwiodawstwa w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

    Na parkingu przy internacie Zespołu Szkół w Niećkowie będzie można oddać honorowo krew w krwiobusie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

    Wszystkich chętnych zapraszamy. Dawca powinien zgłosić się z dowodem osobistym, być zdrowym i wypoczętym. Zalecane jest wypicie co najmniej 1l wody i zjedzenie lekkiego posiłku. Nie może być po spożyciu alkoholu.

więcej

Opublikowano: 2020-01-07

Biebrzański Park Narodowy serdecznie zaprasza do udziału w 72. Wszechnicy Biebrzańskiej pt. "Klimat dla ptaków", która odbędzie się w dniach 18-19 stycznia 2020 r.

Szanowni Państwo,

Biebrzański Park Narodowy serdecznie zaprasza do udziału w 72. Wszechnicy Biebrzańskiej pt. „Klimat dla ptaków", która odbędzie się w dniach 18-19 stycznia 2020 r.

więcej

drukuj

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe