Dziś jest: Wtorek 29 listopada 2022, Imieniny: Błażeja, Saturnina .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2020
Opublikowano: 2020-06-18

Zdalna Szkoła

 

 

 

 

„Zdalna Szkoła”

    Od 1 kwietnia ruszył program Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna Szkoła”, odpowiadający na wprowadzenie stanu epidemii w kraju oraz czasowym ograniczeniom funkcjonowania oświaty. Program umożliwia gminom, powiatom pozyskanie środków na zakup laptopów, tabletów oraz dostępu do Internetu dla uczniów, poprzez tzw. zdalne nauczanie.

    Gmina Szczuczyn skorzystała z możliwości aplikacji o dofinansowanie i w ramach złożonego wniosku uzyskała grant w wysokości 59 999,97 zł. Z niniejszego dofinansowania zakupionych zostało 17 szt. komputerów stacjonarnych wraz z oprogramowaniem. Komputery zostały przekazane, jako wsparcie dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szczuczynie. Udostępnienie zakupionego sprzętu komputerowego umożliwiło uczniom naukę przez Internet. Po zakończeniu zdalnej nauki oraz powrocie szkoły do stacjonarnego nauczania, sprzęt komputerowy będzie wykorzystywany przez placówkę do prowadzenia zajęć informatycznych.

Zakup sfinansowano w ramach realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 725

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe