Dziś jest: Środa 22 marca 2023, Imieniny: Bogusława, Katarzyny .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2020
Opublikowano: 2020-05-11

Wystawa "Karol Wojtyła. Narodziny" w Szczuczynie

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie wspólnie z Parafią Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawy "Karol Wojtyła. Narodziny" przygotowanej z okazji przypadającej 18 maja 2020 roku setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły - Papieża Polaka Jana Pawła II.

    Ekspozycja składa się z 10 plansz, na których wykorzystano fotografie pochodzące zarówno od osób prywatnych, instytucji, agencji prasowych, jak i ze zbiorów Centrum Myśli Jana Pawła II.

Wystawa eksponowana będzie w szczuczyńskim kościele od 09 maja 2020 roku (sobota) do pierwszej połowy czerwca 2020 roku.

A tak o wystawie pisze Centrum Myśli Jana Pawła II: „(…)

Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” zabiera w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka; poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski; wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

Wystawa skierowana jest do szerokiej publiczności – tych z nas, którzy pamiętają Jana Pawła II, oraz tych, którzy urodzili się już po jego śmierci. Ekspozycja prezentuje najważniejsze momenty z życia Karola Wojtyły, jego kolejne „narodziny” rozumiane nie tylko jako przyjście na świat, ale również przygotowanie do pełnienia coraz to nowych ról życiowych i społecznych: studenta, robotnika, kapłana, duszpasterza, naukowca, a w końcu papieża. Pontyfikat Jana Pawła II przedstawiony jest zarówno z osobistej perspektywy, jak i w kontekście jego wpływu na rzeczywistość nie tylko Kościoła, ale również Polski i całego świata. Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia.”

Organizatorem i właścicielem wystawy jest Centrum Myśli Jana Pawła II, które udzieliło Bibliotece - Centrum Kultury w Szczuczynie licencji na jej ekspozycję.

Andrzej Kosmowski
Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

Źródło:

https://www.centrumjp2.pl/wp-content/uploads/2018/05/Wortal-JP2zapowiedz_biuro-prasowe-cmjp2.mp4?_=1
https://www.centrumjp2.pl/wystawa-karol-wojtyla-narodziny/

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 660

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe