Dziś jest: Środa 22 marca 2023, Imieniny: Bogusława, Katarzyny .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2020
Opublikowano: 2020-11-04

WSPIERAJ SENIORA

    Gmina Szczuczyn informuje, że przystąpiła do programu - WSPIERAJ SENIORA ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, którego realizatorem jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczuczynie.

Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia Seniorów w wieku 70 lat i więcej, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu. Usługa wsparcia będzie polegała w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej. Osoba starsza, która chciałaby skorzystać z usługi wsparcia dzwoni na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Seniorów pod numer telefonu

22 505 11 11 - infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 21.00.

Osoba przyjmująca zgłoszenie przekazuje prośbę o pomoc do ośrodka pomocy społecznej. Pracownik ośrodka pomocy społecznej kontaktuje się telefonicznie z Seniorem, weryfikuje zgłoszenie i ustala usługę wsparcia, która ma polegać w szczególności na dostarczeniu zakupów oraz artykułów podstawowej potrzeby. Podczas pierwszego kontaktu telefonicznego z Seniorem w celu weryfikacji zgłoszenia, pracownik ośrodka pomocy społecznej podaje datę i godzinę, kiedy Senior kontaktował się z infolinią, będzie to dla Seniora zapewnieniem, o bezpiecznym połączeniu się z ośrodkiem. Następnie pracownik ośrodka telefonicznie poda imię i nazwisko osoby, która będzie udzielała pomocy i o terminie kontaktu z Seniorem. Weryfikacja przez Seniora danych wolontariusza pozwoli na bezpieczne skorzystanie z otrzymanego wsparcia. Ośrodek realizuje usługę przez pięć dni w tygodniu, w godzinach pracy ośrodka. Zgłoszenia, które wpływają poprzez system CAS w weekendy rozpatrywane są od poniedziałku.

    Senior może również zgłosić prośbę o pomoc bezpośrednio do Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczuczynie dzwoniąc pod numer telefonu 86 273 50 81, w godzinach pracy Ośrodka tj. od poniedziałku do wtorku – od 7:30 do 15:30, środa – od 9:00 do 17:00, od czwartku do piątku – od 7:30 do 15:30.

Jak wygląda zlecenie zakupów?

  • podczas spotkania z osobą potrzebującą osoba udzielająca pomocy otrzymuje od zgłaszającego listę zakupów wraz z kwotą gotówki niezbędną na ich realizację (pieniądze w woreczku bądź w kopercie)
  • po zrobieniu zakupów wolontariusz przekazuje osobie potrzebującej zakupy z paragonem i ewentualną resztą pieniędzy.

Przypominamy koszty zakupów pokrywa Senior.

 Chcesz pomóc seniorowi? Masz czas i możliwość zrobienia zakupów osobie potrzebującej ? Zgłoś chęć pomocy do tutejszego Ośrodka Pomocy Społecznej!

Więcej informacji na stronie https://wspierajseniora.pl/

Do pobrania:

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 661

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe