Dziś jest: Środa 22 marca 2023, Imieniny: Bogusława, Katarzyny .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2020
Opublikowano: 2020-02-07

SPIŻARNIA POD KLASZTOREM

    Konsumenci coraz świadomiej wybierają produkty żywnościowe wytwarzane naturalnie przez regionalnych producentów. Dochodzące zewsząd wiadomości o szkodliwych substancjach dodawanych do produktów wytwarzanych masowo, często powodują swoisty zawrót głowy. Od kilku już lat kupujący utrzymują trend kupowania żywności lepszej jakościowo, naturalnej i co najważniejsze zdrowej.

Szczuczyn wyszedł naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i mieszkańców naszej Gminy. W 2018 r. rozpoczęto budowę Centrum Produktu Lokalnego, który z założenia miał promować lokalne produkty i producentów. W czasie budowy pracowano nad koncepcją działania obiektu i sposobem współpracy z dostawcami.

I tak, 1 września 2019 r. przecięto symboliczną wstęgę, tym samym oficjalnie rozpoczynając prace „ryneczku”. Tego dnia nie mogło oczywiście zabraknąć wystawców ze swoimi produktami, a także oprawy muzycznej czy smacznych przekąsek dla odwiedzających gości.

28 stycznia 2020 roku targowisko przy ul. Kościelnej zamieniło się w zagłębie świeżego, kruchego i pachnącego chleba. Asortyment tego dnia składał się oczywiście z najsmaczniejszego chleba, który dotarł do nas wcześnie rano aż z województwa łódzkiego. Oprócz tego kupić można było sery korycińskie, wiejskie jaja, produkty z malin, oleje z dyni i lniane, a także wiele bezglutenowych przekąsek.

Warto wspomnieć, że Centrum Produktu Lokalnego dba o ekologiczne nawyki swoich klientów. Na ryneczku nie znajdziecie foliowych torebek czy plastikowych opakowań żywności. Jeżeli chcesz zakupić produkt to najlepiej zabierz z domu torbę wielokrotnego użytku, materiałową czy zrobioną z ekologicznego tworzywa.

Ogłoszony wcześniej konkurs na nazwę sklepiku w Centrum Produktu Lokalnego również cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Spośród wielu propozycji Burmistrz Szczuczyna wybrał dwie i połączył je w jedno. Wyselekcjonowane pomysły zgłosili: Maciej Zadrożny „Szczuczyńska spiżarnia” oraz Jerzy Sobolewski „Piekarnia pod klasztorem”. Ostateczna wersja, która będzie obowiązywała wśród naszego społeczeństwa to SPIŻARNIA POD KLASZTOREM.

Sklepik działać będzie w każdy wtorek i sobotę w godzinach 7-17. W sprzedaży szeroki wachlarz produktów m.in.: chleby, miody, masła z mielonych migdałów, pistacji, bezglutenowe mąki, kasza gryczana, dżemy, herbaty, sery, jaja i wiele wiele innych. Co więcej, w każdy handlowy dzień w naszej Spiżarni, kupujący mogą również liczyć na zakup ciepłego posiłku na wynos: kartacze, gołąbki, babka ziemniaczana. Co będzie następne? Śledźcie stronę Centrum Produktu Lokalnego, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami.

Link: https://www.facebook.com/Centrum-Produktu-Lokalnego-111299220406756/

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1684

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe