Dziś jest: Niedziela 02 kwietnia 2023, Imieniny: Franciszka, Władysława .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2020
Opublikowano: 2020-07-10

Kulturalne Wakacje w Szczuczynie

    Pierwszy tydzień Kulturalnych Wakacji za nami! Jak było? Wiedzą Ci, którzy zdecydowali się spędzić ten czas z Biblioteką – Centrum Kultury w Szczuczynie.

    W poniedziałek (dn. 06.07.2020r.) o godzinie 10:00 na Hali Sportowej w Szczuczynie (ul. Grunwaldzka 2) oficjalnie powitaliśmy i otworzyliśmy sezon wakacyjny w Szczuczynie. Postawiliśmy na taniec i sport! Dziękujemy pani Grażynie Rodzeń z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie i asp. szt. Markowi Gładkowskiemu z Radziłowa za spotkanie z Wakacjowiczami i ciekawą dyskusję na temat zachowań w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia a także zasad bezpiecznego wypoczynku.

    Wtorek (dn.07.07.2020r.) upłynął pod hasłem Nasze Miasto – Nasza Przestrzeń. Jedna z ulic przy Starym Parku w Szczuczynie zdecydowanie zmieniła swoje oblicze. #sprayday to strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o zajęcia w plenerze!

    W środę (dn.08.07.2020r.) odbył się pierwszy wyjazd rowerowy w ramach Kulturalnych Wakacji. Dziękujemy Wakacjowiczom za liczny udział i niesamowitą energię i upór. Przebyliśmy malowniczą trasę Szczuczyn -Niećkowo- Niedźwiedzkie – Bzury – Szczuczyn. Pozostaje nam pogratulować formy Wakacjowiczom! Spisaliście się na medal. Przejazd tą trasą tylko utwierdził nas w przekonaniu, że nasza gmina - gmina Szczuczyn jest nie tylko odjazdowa ale i w pełni asfaltowa! Idealne warunki do jazdy rowerowej. Szczególnie na niedawno otwartej, zmodernizowanej drodze wraz ze ścieżką rowerową Bzury - Szczuczyn. Kto nie był niech spróbuje i się sam przekona.

    Środowy wyjazd był wyjątkowy i pełen niespodzianek a to za sprawą sołtysów miejscowości, które leżały na naszej trasie przejazdu. W miejscowości Niećkowo i Niedźwiedzkie Wakacjowicze powitani zostali przez sołtysów: Grzegorza Jaczyńskiego i Halinę Tyszka, którzy przygotowali dla nich słodkości i lodowe niespodzianki. Była to też wspaniałą okazja do wzajemnego poznania się i ciekawych rozmów. W miejscowości Bzury zregenerowaliśmy siły przy obfitym poczęstunku przygotowanym przez sołtysa Witolda Jabłońskiego. Tam też stoczyliśmy zacięty pojedynek w grze „Dwa Ognie”.

    Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i wiele ciepłych słów w każdej miejscowości. Dziękujemy sołtysom i osobom, które ich wsparły: Grzegorzowi Jaczyńskiemu i Bogumile Jaczyńskiej oraz Dorocie Łoś Bukowskiej, Halinie Tyszka, Witoldowi i Barbarze Jabłońskim oraz Natalii Jabłońskiej.

    W czwartek (09.07.2020r.) odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu #plastyczniezakreceni podczas, których Wakacjowicze tworzyli ekologiczne roboty. Rosną nam wspaniali inżynierzy!

    A w piątek? Rządził sport!

    Wakacjowicze dziękujemy za Waszą obecność. Pamiętajcie o wakacyjnych konkursach i akcjach:

- konkurs fotograficzny #latowszczuczynie
- akcja dla podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Grajewie „PEŁNA MICHA”
- akcja internetowa „Podejmuję – Nominuję”
- zbiórka nakrętek w ramach akcji „Odkręcajmy dla Pawełka Stelmaszyńskiego”
- konkurs plastyczny „Zasady bezpiecznego wypoczynku”
- „Wirtualny bieg po bezpieczne wakacje”
- konkurs wokalny #Reaktywujznami

Andrzej Kosmowski
BCK w Szczuczynie

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 712

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe