Dziś jest: Środa 22 marca 2023, Imieniny: Bogusława, Katarzyny .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2020
Opublikowano: 2020-07-01

Gmina Szczuczyn rozpoczyna realizację projektu w partnerstwie z Litwą

    Z dniem 1 lipca 2020 r. Gmina Szczuczyn rozpoczyna realizację projektu w partnerstwie z Litwą, na który otrzymała dofinansowanie w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Interreg V-A Litwa-Polska. ”Rozszerzenie usług wsparcia biznesu dla rozwoju przedsiębiorstw w gminach Mariampol i Szczuczyn” to projekt, który ma na celu poprawę świadczenia usług wsparcia przez przedsiębiorstwa w przygranicznych gminach.

    Opracowany system wsparcia lokalnych przedsiębiorców będzie polegał na pomocy doradczej, udostępnieniu przestrzeni użytkowej oraz sprzętu niezbędnego do prowadzenia działalności. W szczególności pomoc ta dotyczyć będzie początkujących przedsiębiorców lub tych, którzy chcą zacząć świadczyć usługi. Dzięki projektowi lokalni przedsiębiorcy zyskają podstawowe techniki niezbędne do prowadzenia firmy z pomocą porad biznesowych, księgowych, podatkowych, ponadlokalnych szkoleń i podnoszenia kwalifikacji pracowników, a także przekazania wiedzy i umiejętności specjalistów z zakresu przedsiębiorczości, zatrudniania pracowników czy marketingu.

    W tym celu Szczuczyn wybuduje budynek z przeznaczeniem na Centrum Rozwoju Biznesu. Mariampol natomiast wyremontuje istniejący już obiekt i zaadaptuje jego pomieszczenia na Centrum Informacji Biznesowej i Turystycznej. Powstałe kompleksy wspomogą lokalną działalność na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, pozyskiwaniu młodych i dynamicznych przedsiębiorców z nowatorskimi pomysłami na biznes.

    Połączenie doświadczeń obu Partnerów pozwoli na współpracę transgraniczną między różnymi podmiotami wspierającymi inkubatory przedsiębiorczości i biznes centra. Wspólna koordynacja projektu przyczyni się nie tylko do rozwoju przedsiębiorczości na lokalnych rynkach, ale również do świadczenia usług na rynkach partnerskich, pozyskiwania nowych klientów i dostawców w obu krajach.

Całkowity koszt projektu: 591 596,13 €

Gmina Szczuczyn: całkowity koszt zadania: 387 425,23 €
– dofinansowanie: 329 338,64 €, wkład władny 58 118,59 €

Administracja samorządu Mariampol: całkowity koszt zadania 204 138,90 €
– dofinansowanie 173 518,06 €, wkład własny: 30 620,84 €

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 657

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe