Dziś jest: Środa 22 marca 2023, Imieniny: Bogusława, Katarzyny .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2020
Opublikowano: 2020-07-02

Dotacja FIO dla Stowarzyszenia "Szczuczyn 29"

4 000,00 zł dofinansowania pozyskało Stowarzyszenie „Szczuczyn 29” w ramach projektu „Podlaskie Lokalnie” sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Za otrzymaną kwotę został zakupiony laptop i oprogramowanie graficzne do obróbki zdjęć, dzięki czemu jakość i wydajność pracy członków stowarzyszenia znacznie się polepszy. Stowarzyszenia nie posiada własnego budynku ani sprzętu zapewniającego podstawowe funkcjonowanie. Tym bardziej cieszy fakt otrzymania niniejszego grantu, gdyż do tej pory stowarzyszenie posiłkowało się urządzeniami instytucji z terenu Gminy Szczuczyn.

Przypomnijmy iż, Stowarzyszenie „Szczuczyn 29” jest młodą organizacją powstałą w 2018 r. Głównym obszarem jej działania jest aktywizacja społeczności wiejskiej poprzez budowanie pozytywnego wizerunku gminy, dbałość o tradycje i dziedzictwo kulturowe. Priorytetem jest także rozwój inicjatyw społecznych. Zakupiony komputer pozwoli na rozwój stowarzyszenia, poszukiwanie programów z których mogłoby otrzymywać wsparcie oraz projektów, które zaowocowałyby ciekawymi działaniami z korzyścią dla mieszkańców Miasta i Gminy Szczuczyn.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1032

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe