Dziś jest: Niedziela 02 kwietnia 2023, Imieniny: Franciszka, Władysława .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2020
Opublikowano: 2020-01-15

18 lat Godów

18 lat Godów

    Po raz 18-ty aktorzy-amatorzy spotkali się na Powiatowym Przeglądzie Widowisk Kolędniczych „Gody 2020”zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Grajewie, Urząd Miejski i Bibliotekę-Centrum Kultury w Szczuczynie. Występy oceniało komisja w składzie: Barbara Paszkowska, Marianna Ostrowska, Jolanta Jadwiga Budzińska i Janusz Siemion.

    W kategorii teatrów wiernych tradycji wystąpił tylko jeden zespół - „Mali Szczuczyniacy” w składzie: Aleksandra Piotrowicz, Kinga Owsianko, Patrycja Chmielewska, Zuzanna Gnys i Łucja Stepnowska pod kierunkiem Andrzeja Szabelskiego z Biblioteki-Centrum Kultury w Szczuczynie. Zespół z 16-letnią tradycją wspaniale zaprezentował się w programie „Z gwiazdą”, zdobywając zasłużenie I miejsce. W kategorii teatrów czerpiących z tradycji najlepszym okazał się zespół ze Szkoły Specjalnej im. Jana Pawła II w Grajewie z „ Jasełką” pod kierunkiem Anny Jarząbek, Anna Kabańska i Bogdana Perkowskiego. Gra młodych aktorów była wzruszająca i pełna ekspresji. Dwa drugie miejsca komisja przyznała Jasełkom ze szkół podstawowych w Niedźwiadnej przygotowanej przez Małgorzatę Laszczkowską, Annę Kozikowską i Ewę Gromadzką-Białous i w Szczuczynie przygotowane przez: Elżbietę Bogdan, Cecylię Poreda, Edytę Skrodzką.

    Uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grajewie.

    Zdobywcy pierwszych miejsc w obu kategoriach będą reprezentować powiat grajewski podczas Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Wiejskich i Obrzędowych w Łomży w dniu 22 lutego b.r.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Szabelski/BCK Szczuczyn

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1128

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe