Dziś jest: Poniedziałek 06 grudnia 2021, Imieniny: Mikołaja, Emiliana MIKOŁAJKI .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2019
Opublikowano: 2019-01-16

Zakończenie projektu „Ja w Internecie”

 Legalna_Kultura Ja_w_internecie 
 

    Uczestnicy projektu zakończyli szkolenia mające na celu podwyższenie kwalifikacji cyfrowych realizowane przez Gminę Szczuczyn. Bezpłatny kurs objęty był również patronatem Fundacji Legalna Kultura. W okresie od września do stycznia, organizatorzy mieli za zadanie zrekrutowanie instruktora, uczestników, zakupienie niezbędnego sprzętu oraz przeprowadzenie szkoleń.

    W ramach projektu zakupiono dwa laptopy z funkcją tabletu oraz myszki. W wyniku rekrutacji do programu przystąpiło 30 osób. Przekrój wiekowy był różny, zgłosiło się kilka uczestników w wieku 18-34, kilkanaście w wieku 35-43 lata, jednak najliczniejszą grupą okazał się przedział wiekowy 44 i pow. 65 lat. Z racji na zróżnicowane potrzeby uczestników, zostali oni podzieleni na 3 grupy ćwiczeniowe, które zrealizowały poszczególne moduły:

- Moje finanse i transakcje w sieci;
- Rolnik w sieci;
- Działam w sieciach społecznościowych;

    Szkolenia prowadził Krzysztof Gutowski, który bardzo dobrze sprawdził się w roli Instruktora. Sposób przekazywania informacji dostosowany został do stopnia zaawansowania uczestników - niektórzy dopiero uczyli się możliwości internetowych, inni natomiast poszerzali swoje umiejętności. Szkolenia prowadzone były na laptopach, które w dzisiejszych czasach są najpopularniejszym sprzętem przeznaczonym do pracy i nauki. Wszelkie kluczowe informacje wyświetlane były na tablicy multimedialnej, która okazała się niezbędna podczas prowadzenia zajęć. Uczestnicy otrzymali również materiały szkoleniowe, które pozwalały na notowanie istotnych pojęć, instrukcji czy stron internetowych. Po uczestnictwie w 12 –godzinnym kursie zdobyli podstawowe wiadomości z zakresu korzystania z Internetu oraz poznali jego możliwości np. jak korzystać z usług publicznych online.

    I tak, 13 stycznia odbyły się ostatnie zajęcia szkoleniowe. Uczestnicy otrzymali certyfikaty, które potwierdzają zdobyte przez nich umiejętności.

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 925

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe