Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2019
Opublikowano: 2019-01-17

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 27!

    W tym roku graliśmy pod hasłem „Gramy dla dzieci małych i bez focha”. Zebrane 13 stycznia pieniądze przekazane zostaną na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

    Tegoroczny finał WOŚP w Szczuczynie zaczął się od wczesnych godzin porannych. Sprawcą całego zamieszania była 1 Runda Polskiej Ligii Wraków – wyścigi samochodowe „Wrak Race”. Impreza zainteresowała mieszkańców Gminy Szczuczyn, ale również ludzi z bliższych i dalszych okolic. Uczestnicy już od godziny 6 stawiali się na miejscu wyścigów (ul. Przemysłowa), oficjalnie impreza rozpoczęła się około godziny 9. Nad bezpieczeństwem oraz zdrowiem uczestników czuwały jednostki OSP z Gminy Szczuczyn oraz opieka medyczna z Kolna. Pomiędzy przejazdami organizatorzy prowadzili licytacje. Widzowie mogli za symboliczne 10 zł wziąć udział w wyścigu. Przejazd po torze wywołał wiele emocji i pozwolił poczuć się pasażerom, jak kierowca prawdziwego wraka. Po 12 turach, wyścigach i zmaganiach wręczono puchary i tuż przed 17 zakończono imprezę.

    Mieszkańcy przenieśli się na Halę Sportową, gdzie rozpoczęliśmy drugą część finału WOŚP. Na tegorocznej scenie wystąpili uczniowie Szkół Podstawowych ze Szczuczyna i Niedźwiadnej, Szczuczyńska Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej oraz zespół Lukash. Pomiędzy występami odbywały się licytacje, które przyniosły wiele emocji i niespodziewanych zwrotów akcji. Chęć uczestnictwa w tak szczytnym przedsięwzięciu wyraził również Maciej Makuszewski, który przekazał na licytację koszulkę i piłkę ze swoim autografem. Maciej osobiście czuwał nad przebiegiem aukcji. Na koniec tradycyjnie odpalono Światełko do Nieba, stanowiło to również oficjalne zakończenie imprezy.

    Fanty przekazane na 27 finał WOŚP pozwoliły zebrać nam ponad 21 tyś zł. Jest to rekordowa suma w historii Szczuczyna. Szczególne wyrazy szacunku należą się ludziom dobrego serca, którzy tak licznie przekazywali przedmioty na licytacje.

    W organizację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyła się Młodzieżowa Rada Miejska, Biblioteka Centrum Kultury, jednostki OSP oraz szkoły. Zespół Szkół w Niećkowie rozgrzał uczestników Wrak Race pysznym bigosem.

    Dziękujemy, że byliście z nami podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1341

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe