Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2019
Opublikowano: 2019-08-08

VIII PIKNIK SOŁECKI

    Piknik Sołecki od ośmiu lat gości w naszej społeczności. Jest to jedno z wydarzeń, które od pierwszej edycji niezmiernie miło i przyjaźnie zostało przyjęte wśród mieszkańców Gminy Szczuczyn. W tym roku wydarzenie przybrało międzynarodowy charakter, gościliśmy drużyny ze Szczuczyna na Białorusi, Kowla z Ukrainy oraz Werony z Włoch. Kolejną niespodzianką dla uczestników była również zmiana lokalizacji Pikniku. Teren przy Targowicy Miejskiej w Szczuczynie okazał się idealnym miejscem do zmagań sportowych i integracji sąsiedzkiej.

    Organizatorzy zapewnili drużynom namioty, ale zupełnie inne niż zwykle – sprawdziły się znakomicie! Stworzyły poczucie otwartości, dobrej atmosfery oraz wielkiej rodziny, jaką niewątpliwie jest Gmina Szczuczyn. Uczestnicy wspólnie grillowali, śpiewali i spędzali miło czas. Cieszy również fakt, że Piknik Sołecki ma wielu zaprzyjaźnionych kibiców z zewnątrz, których liczba z roku na rok rośnie.

    Udział w VIII Pikniku Sołeckim zadeklarowało 17 drużyn, oprócz ekip z zagranicy w zmaganiach sportowych wzięli udział również: Bank Spółdzielczy, Urząd Miejski oraz po raz pierwszy Rolnicy ze Szczuczyna. Zaplanowane konkurencje, jak zwykle nastawione były na dobrą zabawę. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego przejazdu sołtysa na taczce oraz kilku rozgrywek – niespodzianek. Złapanie dzika na lasso było nie lada wyzwaniem dla przedstawicieli swoich drużyn. Jednak odpowiednia praca zespołowa pozwoliła na osiągnięcie lepszych wyników, liczyła się również szybkość, zwinność i pomysłowość!

    Pamiętajmy, że uczestnikami Pikniku Sołeckiego są również dzieci. One oprócz kibicowania miały miejsce, gdzie mogły oddać się zabawie, szaleństwu i dziecięcej beztrosce. Dmuchańce to zawsze dobre rozwiązanie, niezmiennie cieszą zarówno małe, jak i te większe dzieciaki.

    Punktacja po 7 konkurencjach pozwoliła na wyłonienie zwycięskiej trójki oraz pozostałych miejsc:

I miejsce: Rolnicy Szczuczyn – pierwszy raz na Pikniku Sołeckim i od razu wygrana!

II miejsce: Bzury

III Miejsce: Dołęgi – tutaj punktacja nie była klarowna, walkę o podium należało rozstrzygnąć poprzez dodatkową konkurencję: przeciąganie liny. Dołęgi zwyciężyły nad Brzeźnem, które ostatecznie zajęło IV miejsce.

V miejsce: Bęćkowo i Niedźwiadna

VI miejsce: Rakowo

VII miejsce: Kurki

VIII miejsce: Chojnowo

IX miejsce: Świdry – Awissa

X miejsce: Szczuczyn BY

XI miejsce: Jambrzyki i Kowel UA

XII miejsce: Bank Spółdzielczy

XIII miejsce: Danowo/Lipnik

XIV miejsce: Urząd Miejski

XV miejsce: Archiva Group

    Zwycięska drużyna Rolników ze Szczuczyna, postanowiła przekazać swój czek (2000 zł) na działalność OSP Szczuczyn. Podobnie postąpił Bank Spółdzielczy oraz drużyna Szczuczyna z Białorusi, którzy swoją wygraną (łącznie 600 zł) wręczyli IX Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej ze Szczuczyna. Postawa tych drużyn pokazuje, że Piknik Sołecki to przede wszystkim dobra zabawa, a nie tylko rywalizacja.

    Po wręczeniu nagród, pamiątkowych dyplomów i pucharów oficjalnie zakończono VIII Piknik Sołecki. Dziękujemy uczestnikom, kibicom oraz gościom za przybycie i wspólną zabawę. Do zobaczenia za rok!

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1179

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe