Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2019
Opublikowano: 2019-02-13

Sięgnj po marzenia z BCK w Szczuczynie

    Szanowni mieszkańcy miasta i gminy Szczuczyn,

    W 2013 r. zaczęła się nasza przygoda z programem Równać Szanse. W latach 2013 – 2018 wspólnie z młodzieżą z lokalnych szkół podstawowych i ponadpodstawowych zrealizowaliśmy 5 projektów w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego „Równać Szanse” i jeden projekt „Młodzieżowy Lider Równać Szanse” Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży z siedzibą w Warszawie w ramach Programu "Równać Szanse" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

    „Ciekawostki z przeszłości – wspomnienia i pamiątki naszych dziadków”, „Powrócisz tu… bociany w gminie Szczuczyn”, „Pocztówki z mego miasta – warsztaty”, „Szczuczyn okiem młodego filmowca”, „Odjazdowa gmina – zorganizowanie trasy rowerowej”, „Stacja Animacja – Młodzieżowa Maskotka” to sztandarowe projekty o których z dumą będziemy mówić.

    To projekty, które zrealizowała młodzież. To projekty, które są dowodem kreatywności, operatywności i zaangażowania młodych ludzi. To projekty, które pokazują, że młodzież chce rozwijać swoje zainteresowania i pasje, chce uczyć się nowych rzeczy, chce mieć wpływ na otaczający ich świat, chce poznawać historię miejsca w którym żyją.

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie to miejsce gdzie niemożliwe pomysły stają się możliwe! Potrzeby i oczekiwania młodych ludzi, naszych czytelników i użytkowników, mieszkańców miasta i gminy Szczuczyn są dla nas bardzo ważne, nie ignorujemy ich a wręcz przeciwnie! Zachęcamy do działania!

    Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie podjęła decyzję o starcie w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym w ramach Programu "Równać Szanse 2019" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, który składa się z dwóch etapów:

  1. wnioskujący przygotowują diagnozę środowiska lokalnego
  2. laureaci pierwszego etapu przygotowują projekt Podejmujemy wyzwanie!

    Chcemy zdiagnozować naszą gminę, skupić się na Waszych potrzebach i oczekiwaniach. W tym miejscu zwracamy się o pomoc do Was – mieszkańców miasta i gminy Szczuczyn! Mamy ogromną świadomość, że bez Waszej pomocy przeprowadzenie diagnozy będzie po prostu niemożliwe. To Wy wiecie czego chcecie, to Wy wiecie co trzeba zmienić, to Wy wiecie czego w naszej gminie brakuje, to Wasze pomysły będziemy wspierać z całych sił.

    W ramach przeprowadzanej analizy będziemy odwiedzać szkoły z terenu gminy Szczuczyn by poprzez ankiety i rozmowy poznać potrzeby i oczekiwania uczniów i nauczycieli. Będziemy przeprowadzać wywiady i rozmowy z mieszkańcami miasta i gminy Szczuczyn. Będziemy kierować się Waszymi wskazówkami i opiniami. Chcemy z Wami rozmawiać i liczymy, że nie będziecie milczeć.

    Ogólnopolski Konkurs Grantowy „Równać Szanse 2019” i 40000 zł które można zdobyć to okazja na realizację Waszych marzeń i planów, rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań. Od Was zależy czy chcecie iść do przodu czy stać w miejscu! Jedno możemy zagwarantować. Jeżeli pójdziecie do przodu nie będziecie sami – możecie liczyć na zespół Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie.

Andrzej Kosmowski
Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1089

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe