Dziś jest: Wtorek 21 marca 2023, Imieniny: Benedykta, Lubomira .
Archiwum aktualności Urzędu Miejskiego w Szczuczynie rok 2019
Opublikowano: 2019-02-05

Podsumowanie ferii w Szczuczynie - edycja 2019

    Ferie zimowe w gminie Szczuczyn dobiegły końca. Dla nas - pracowników Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie – był to czas wyjątkowy. Mogliśmy jeszcze bliżej poznać feriowiczów, codziennych użytkowników i czytelników biblioteki, mogliśmy poznać ich oczekiwania, marzenia, opinie, zainteresowania. Poznaliśmy też wiele nowych osób co nas cieszy szczególnie. Takie rozmowy i spotkania pozwalają nam zmieniać i udoskonalać charakter naszej pracy tak by zajęcia, które organizujemy wpisywały się i odpowiadały na potrzeby dzieci i młodzieży a także osób dorosłych.

    Tegoroczne dwa tygodnie zimowiska zdecydowanie przebiegły pod hasłem aktywności i różnorodności. Wspólnie z uczestnikami ferii nakręcaliśmy się wzajemnie, niespożyta energia towarzyszyła nam każdego dnia a ciągle rosnąca liczba feriowiczów cieszyła i jeszcze bardziej dopingowała nas do działania.

    Zimowy wypoczynek rozpoczęliśmy od spotkania z przedstawicielami służb mundurowych i cywilnych: z Grażyną Rodzeń i Sylwią Gosiewską z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, z Arkadiuszem Koniecko z Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, z Robertem Łepkowskim, Jerzym Jaworskim, Hubertem Dąbkowskim z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie, z Beatą Dębińską z grajewskiego Sanepidu, z Alicją Małachowską z placówki terenowej KRUS Grajewo, z Grażyną Ostrowską z Państwowej Inspekcji Pracy Oddział Suwałki. Nasi goście przygotowali serię quizów i punktów edukacyjnych. Dzieci i młodzież podzieleni na grupy wykazali się dużą wiedzą i sprawnością fizyczną podczas wykonywania zadań w poszczególnych punktach. Dużą popularnością cieszyły się też warsztaty robienia biżuterii Anny Skibniewskiej z Niedźwiadnej.

    Ferie zimowe to też aktywnie spędzone dni na hali sportowej (Grunwaldzka 2) m.in. zawody z Gwiazdą podczas których uczestnicy ferii podzieleni na drużyny rywalizowali w różnych konkurencjach popisując się zręcznością, szybkością, zdyscyplinowaniem i sprytem. Hala sportowa to też miejsce rozgrywek turniejowych (trwających przez cały okres ferii) w ramach Młodzieżowej Ligi Piłki Nożnej i Otwartego Turnieju Tenisa Stołowego a także codziennych rozgrywek w dobrze znanego nam wszystkim „zbijaka”.

    Zajęcia „MasterChef” pokazały jak dużą kreatywnością dysponują uczestnicy ferii tworząc z owoców różne kompozycje i konstrukcje. Pokaz robotów Photon i ich możliwości cieszył się ogromną popularnością i licznymi deklaracjami udziału w zajęciach kodowania w ramach nowego projektu BCK w Szczuczynie, który rusza zaraz po feriach.

    Podczas zimowiska nie zabrakło również ciekawych spotkań m.in. z Sensei Grzegorzem Fabryckim z Akademii Sztuk Walki, który poprowadził zajęcia nie tylko związane z karate ale też przybliżył feriowiczom kulturę Japonii. Z uczestnikami ferii spotkał się również Artur Wojciechowski – członek Bractwa Kawalerów Mieczowych, który opowiedział zebranym o swojej pasji jaką jest rycerstwo. Mówił m.in. o swoim udziale rekonstrukcji bitwy pod Grunwaldem i zaprezentował ekwipunek rycerski z XII i XV wieku.

    Okres ferii to też czas wyjazdów. Dwukrotnie odwiedziliśmy grajewskie lodowisko gdzie nie zabrakło upadków i brawurowych piruetów. Odwiedziliśmy też łomżyński Park Trampolin. Pojechaliśmy też na seans kinowy „Ralph Demolka w internecie” do Planet Cinema w Ełku. Nie zabrakło obowiązkowych wizyt w McDonald’s.

    Ogromnym zainteresowaniem cieszył się też wyjazd na kulig do Zespołu Szkół w Niećkowie. Byliśmy pod wielkim wrażeniem szaleńczych przejażdżek w specjalnie przygotowanych do tego pojazdach. W przerwie między kursami mogliśmy ogrzać się i upiec kiełbaski przy ognisku.

    W czasie ferii miały też miejsce inne wydarzenia, które wzbogaciły program zimowego wypoczynku m.in. koncert kolęd „Sercem Go przyjąć gorącym” zespołu dziecięcego „Mali Szczuczyniacy” przygotowanego przez Andrzeja Szabelskiego starszego instruktora BCK w Szczuczynie oraz IX Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Emila Świderskiego o Puchar Prezesa Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol” zorganizowany dzięki zaangażowaniu Janusza Marcinkiewicza kierownika Miejskiego Domu Kultury i Sportu w Szczuczynie.

    W minioną sobotę na hali sportowej odbyło się „Pożegnanie ferii”. Był to czas turniejowych podsumowań i konkursowych rozstrzygnięć. P oznaliśmy drużyny i nazwiska, które rywalizowały ze sobą o puchar BCK i tytuły w różnych kategoriach.

W Młodzieżowej Lidze Piłki Nożnej wyniki przedstawiały się następująco:
I miejsce - drużyna FC GRAĆ SIĘ NIE CHCE
II miejsce - ex aequo - drużyna AC PAJACE / drużyna FC BLOKI
III miejsce - BIEDAKI ZE SZCZUCZYNA

Przyznano też tytuły w kategoriach:
- najlepszy zawodnik fair - play dla Wiktora Walendzika i Bartosza Sikorskiego
- król strzelców dla Jakuba Brzostowskiego

W Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego wyniki przedstawiały się następująco:
I miejsce - Krystian Dzięgielewski
II miejsce – Adrian Dutkiewicz
III miejsce – Zuzanna Zalewska

    Rozstrzygnięto też feriowy konkurs „Aktywnie w BCK!”. Nagrody trafiły do Olgi Koniecko i Julii Kruszyńskiej. Konkurs miał na celu wyłonienie i docenienie najbardziej aktywnych uczestników ferii zimowych. Dziewczyny niejednokrotnie wykazały się ogromnym zaangażowaniem , wspierały i pomagały feriowiczom ale też pracownikom Centrum Kultury podczas zajęć i wyjazdów.

    Pożegnanie ferii to też gry i zabawy drużynowe: „Superkura” i „Rozśmieszacz”, napisy z ciał, karaoke, wspólne tańce. Podczas poszczególnych konkurencji feriowicze mogli wygrać bony konkursowe, które mogli zrealizować w sklepach i pizzeriach na terenie Szczuczyna. Bony zdobyli Adrian Dzięgielewski, Krystian Sulewski i Michał Skowron.

    Tradycyjnie dla uczestników zimowiska przygotowano słodki poczęstunek.

    Cóż dwa tygodnie zimowiska za nami. Chcielibyśmy w sposób szczególny podziękować feriowiczom. Wasze zaangażowanie, niebywała energia, ogromny optymizm, pozytywne nastawienie sprawiały, że na każdy dzień zimowiska czekaliśmy z niecierpliwością by spędzić go wspólnie z Wami. Dziękujemy!

    Chcielibyśmy też podziękować osobom, służbom i instytucjom, które wsparły nas w naszych działaniach w okresie ferii zimowych. Serdecznie podziękowania składamy:
- przedstawicielom służ mundurowych i cywilnych z Grajewa
- strażakom z OSP Szczuczyn
- dyrektorowi Dariuszowi Koniecko i pracownikom Zespołu Szkół w Niećkowie – za zaproszenie na kulig
- Sensei Grzegorzowi Fabryckiemu z Akademii Sztuk Walki
- Marii Wykrętowicz – za pomoc w zajęciach „MasterChef”
- Annie Skibniewskiej – za organizację warsztatów robienia biżuterii
- Arturowi Wojciechowskiemu – za „żywą” lekcję historii
- Edwardowi Koniecko – za czuwanie nad bezpieczeństwem jazdy podczas feriowych wyjazdów

    Podziękowania kierujemy też w stronę sponsorów, którzy byli fundatorami wydarzeń, nagród i bonów w czasie ferii zimowych:
- Adam Jóźwik – restauracja „Biesiadna” w Szczuczynie – sponsor nagród w konkursie „Aktywnie w BCK!”
- Piotr Kurzątkowski – właściciel Sklepu Spożywczo – Przemysłowego w Szczuczynie – sponsor ogniska podczas kuligu w Zespole Szkół w Niećkowie
- Cezary Lidner – właściciel „Geolid Usługi Geodezyjne” w Szczuczynie - sponsor „Pożegnania ferii”
- sklep Arhelan Burzyńscy Bielsk Podlaski – sponsor „Pożegnania ferii”
- Pizzeria Bistro Cappucino Sylwia Korbut w Szczuczynie – sponsor bonu konkursowego
- Caffe Park w Szczuczynie - sponsor bonu konkursowego
- „Świat Alkoholi” Mariusz Maciorowski - sponsor bonów konkursowych

DZIĘKUJEMY!

W imieniu zespołu Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie
Andrzej Kosmowski

powrót

drukuj

Liczba wyświetleń: 1249

Copyright © 2012 Urząd Miejski w Szczuczynie.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia

Realizacja InBloom - strony internetowe